توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 292698
جشنواره گل ایران در آزادی برابر گوام
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۳
تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در چارچوب مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل گوام به پیروزی پرگل دست یافت.

به گزارش ورزش سه، امروز و در سومین هفته برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی در گروه D آسیا تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی در حالی به مصاف صدرنشین این گروه یعنی گوام می رود که بازی ابتدایی خود را با نتیجه تساوی به پایان رسانده و در طرف مقابل گوامی نیز در دوبازی قبلی خود فراتر از تصور عمل کرده و از دو بازی قبلی خود ۶ امتیاز کسب کرده اند و برای حفظ صدرنشینی خود امروز به مصاف تیم ملی کشورمان قرار گرفتند.

-هفته سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – ورزشگاه آزادی، تماشاگر: ۵۰۰۰ نفر
داور: خمیس الماری (قطر) کمک ها: رمضان آل نائمی (قطر)، یوسف عارف الشمری (قطر)

اخطار: داگلاس هریچ دقیقه ۹ و جاستین دیوید ۸۸ برای گوام

ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی،وریا غفوری (۶۴ رامین رضاییان)،آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه (۷۵ امید عالیشاه)، وحید امیری، سردار آزمون (۷۰ مهدی ترابی)، مهدی طارمی
سرمربی: کارلوس کی روش

گوام: داگلاس هریچ، الکساندر فرانسیس، تراویز نیکلاو، ماتسون داگلای، جان ماتکین، جیسون گاندلای، ریان گای، دراندون مارکی، شاون نیکولای (۷۲ رومرو)، دلاگرازا، شان آندره مالکوم (۵۹ جاستین دیوید)
سرمربی: گری وای

شرح نیمه اول:
تیم ملی ایران که با توجه به پیشرفت گوامی ها و البته شش امتیازه بودن آنها در این گروه، این تیم را به نوعی هندوانه ای سربسته می دید از ابتدای بازی حملات خود را روی دروازه این تیم آغاز کرد تا در همان اوایل بازی به نوعی از این تیم زهر چشم گرفته باشد و در نهایت پس از چند موقعیت خطرناک توانست در دقیقه نهم و روی حرکت سردار آزمون، به یک پنالتی برسد و برای اولین بار دروازه حریف را باز کند. پس از این گل بود که بازیکنان ایران راه دروازه گوام را یاد گرفتند و علاوه بر حملات و ایجاد خطر، توانستند سه بار دیگر نیز تور دروازه این تیم را به لرزه در بیاورند تا در پایان این نیمه یوزهای ایرانی با چهار گل زمین بازی را ترک کنند.
در این بازی که به نوعی می تواند یک بازی تدارکاتی نیز برای ایران محسوب شود کار تیمی و تمرین شده بازیکنان ایران ایران بسیار به چشم می آمد و تقریبا تمام گل های تیم ملی از روی حرکات تمرین شده و تیمی به دست آمد، اشکان دژاگه پشت مهاجمان ایران کاملا آزاد، صاحب تمام توپ ها بود و بارها با ارسال های خود موقعیت سازی کرد و در سردار آزمون نیز تنها بازیکنی بود که در هر ۴ گل ایران تاثیر مستقیم داشت و به نوعی مهره اصلی کی روش در فاز هجومی به شمار می رود وی در این نیمه دو گل، یک پاس گل و یک ضربه پنالتی از خود بر جا گذاشت.شرح گل:
۱ – ۰ (ایران، دقیقه ۱۰)، ضربه پنالتی به دست آمده برای ایران که با خطای دروازه بان حریف روی آزمون مهیا شد توسط اشکان دژاگه و بر خلاف جهت شیرجه دروازه بان گوام به گل اول ایران تبدیل شد.
۲ – ۰ (ایران، دقیقه ۳۰) مهدی طارمی از قلب دفاع گوامی ها حرکتی را پا به توپ آغاز کرد و پس از یک کار تیمی زیبا و یک و دو با سردار آزمون، در حالی که با دروازه بان حریف روبرو شده بود با ضربه ای به موقع دروازه این تیم را برای بار دوم باز کرد.
۳ – ۰ (ایران، دقیقه ۳۴) اشکان دژاگه سانتر زیبای دیگری را اینبار از جناح راست روانه دروازه گوامی ها کرد و سردار آزمون که در هر دو گل قبلی ایران نقش مستقیم داشت با پروازی بلند و ضربه سری زیبا توپ را به گوشه دروازه گوام فرستاد تا دروازه این تیم برای بار سوم باز شود.
۴ – ۰ (ایران، دقیقه ۴۱) بازهم یک کار تیمی دیگر از بازیکنان تیم ملی ایران در این بازی صورت گرفت و این بار وحید امیری از جناح چپ سانتر زیبایی را روی دروازه گوامی ها فرستاد و آزمون باز هم به هوا برخاست و با ضربه سر زیبای دیگری دروازه گوامی ها را برای بار چهارم باز کرد.
۵ – ۰ (ایران، ۶۵) رامین رضاییان تازه وارد، پس از دریافت توپی که اتفاقی زیر پای وی افتاد، سانتری را روی دروازه گوامی ها ارسال کرد و مهدی طارمی نیز با ضربه سر توانست خود را در این بازی دو گله و تیم ملی ایران را پنج گله کند.
۶ – ۰ (ایران، ۸۸) مهدی ترابی که در نیمه دوم این بازی به میدان آمد در محوطه جریمه حریف، با پاسی رو به بیرون صاحب توپ شد و از خلاء مدافعان گوامی نهایت استفاده را برد و با ضربه ای محکم ششمین گل را وارد دروازه حریف کرد.

دقایق حساس :
دقیقه ۲ – اولین موقعیت جدی این بازی در دقیقه دوم و از روی یک ضربه ایستگاهی برای ایران به دست آمد، ضربه ارسالی اشکان دژاگه با ضربه سر چکشی امیری در محوطه شش قدم حریف ادامه یافت این توپ خطرناک با اختلاف کمی از بالای دروازه گوام به بیرون رفت.
دقیقه ۴ – امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه گوامی ها شوت محکمی را روانه دروازه این تیم کرد اما این شوت از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۶ – بازهم وحید امیری روی ارسال دیگری از اشکان دژاگه صاحب فرصت شد و ضربه سر دیگری را به سوی دروازه گوام زد اما این توپ وی نیز از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۹ – سردار آزمون با استارت سریعی مدافع گوامی ها را جاگذاشت و در حالی که در محوطه جریمه با دروازه بان حریف تک به تک شده بود با خطای وی سرنگون شد و داور نیز به نشانه پنالتی در سوت خود دمید.
دقیقه ۱۱ – ارسالی دیگری برای مهاجمان ایران در ده دقیقه ابتدایی بازی پرکارترین بازیکنان این بازی بودند انجام گرفت و این بار مهدی طارمی ضربه سری را به سمت دروازه گوام زد اما این توپ نیز راهی بیرون زمین شد.
دقیقه ۱۲ – شوت محکم و ناگهانی کاپیتان تیم ملی از پشت محوطه جریمه با عکس العمل دروازه بان حریف به کرنر رفت.
دقیقه ۲۷ – مهدی طارمی با فرار به موقع خود صاحب توپ شد و توپ دریافتی را با ضربه ای به موقع به سوی دروازه گوام شوت زد اما این توپ از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۴۹ – احسان حاج صفی به زیبایی که از چند بازیکن گوام عبور کرد و با پای راست شوت محکمی را روانه دروازه این تیم کرد اما این توپ راهی خارج از زمین شد.
دقیقه ۵۲ – تنها موقعیت گوامی ها به وسیله یک شوت به وجود آمد و ضربه محکم بازیکن این تیم از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.
دقیقه ۵۲ – یک سانتر دیگر از سوی اشکان دژاگه این بار از روی یک ضربه کرنر در محوطه جریمه گوام موقعیت خوبی برای تیم ملی مهیا کرد اما ضربه سر منتظری از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۰- طارمی پشت محوطه جریمه گوامی ها صاحب توپ شد و ضربه فنی زیبایی را به سمت دروازه این تیم زد اما این توپ خطرناک با اختلاف کمی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۸۲ – روی سانتر رامین رضاییان، عالیشاه کوتاه قامت ضربه سری را به سمت دروازه حریف زد اما این ضربه از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۹۱ – مهدی طارمی تلاش چندباره ای برای هت تریک کرد اما این بار نیز ناکام بود. ضربه سر او با اختلاف کمی از بالای دروازه گوام به بیرون رفت.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی ایران+فوتبال+گوام