توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 292690
نیم ساعت برای یوزها کافی بود؛ایران ۴ - گوام ۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۲
چهار گل دژاگه ، طارمی و آزمون کار گوامی ها را تمام کرد.

به گزارش "ورزش سه"، امروز و در سومین هفته برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی در گروه D آسیا تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی در حالی به مصاف صدرنشین این گروه یعنی گوام می رود که بازی ابتدایی خود را با نتیجه تساوی به پایان رسانده و در طرف مقابل گوامی نیز در دوبازی قبلی خود فراتر از تصور عمل کرده و از دو بازی قبلی خود ۶ امتیاز کسب کرده اند و برای حفظ صدرنشینی خود امروز به مصاف تیم ملی کشورمان قرار گرفتند.

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار با "ورزش سه" همراه باشید.

-هفته سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – ورزشگاه آزادی، تماشاگر: ۵۰۰۰ نفر
داور: خمیس الماری (قطر) کمک ها: رمضان آل نائمی (قطر)، یوسف عارف الشمری (قطر)

اخطار: داگلاس هریچ دقیقه ۹ برای گوام

ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، وریا غفوری،آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه، وحید امیری،سردار آزمون،مهدی طارمی
سرمربی: کارلوس کی روش

گوام: داگلاس هریچ، الکساندر فرانسیس، تراویز نیکلاو، ماتسون داگلای، جان ماتکین، جیسون گاندلای، ریان گای، دراندون مارکی، شاون نیکولای، دلاگرازا، شان آندره مالکوم
سرمربی: گری وای

شرح گل:
۱ – ۰ (ایران، دقیقه ۱۰)، ضربه پنالتی به دست آمده برای ایران که با خطای دروازه بان حریف روی آزمون مهیا شد توسط اشکان دژاگه و بر خلاف جهت شیرجه دروازه بان گوام به گل اول ایران تبدیل شد.
۲ – ۰ (ایران، دقیقه ۳۰) مهدی طارمی از قلب دفاع گوامی ها حرکتی را پا به توپ آغاز کرد و پس از یک کار تیمی زیبا و یک و دو با سردار آزمون، در حالی که با دروازه بان حریف روبرو شده بود با ضربه ای به موقع دروازه این تیم را برای بار دوم باز کرد.
۳ – ۰ (ایران، دقیقه ۳۴) اشکان دژاگه سانتر زیبای دیگری را اینبار از جناح راست روانه دروازه گوامی ها کرد و سردار آزمون که در هر دو گل قبلی ایران نقش مستقیم داشت با پروازی بلند و ضربه سری زیبا توپ را به گوشه دروازه گوام فرستاد تا دروازه این تیم برای بار سوم باز شود.
۴ – ۰ (ایران، دقیقه ۴۱) بازهم یک کار تیمی دیگر از بازیکنان تیم ملی ایران در این بازی صورت گرفت و این بار وحید امیری از جناح چپ سانتر زیبایی را روی دروازه گوامی ها فرستاد و آزمون باز هم به هوا برخاست و با ضربه سر زیبای دیگری دروازه گوامی ها را برای بار چهارم باز کرد.

دقایق حساس :
دقیقه ۲ – اولین موقعیت جدی این بازی در دقیقه دوم و از روی یک ضربه ایستگاهی برای ایران به دست آمد، ضربه ارسالی اشکان دژاگه با ضربه سر چکشی امیری در محوطه شش قدم حریف ادامه یافت این توپ خطرناک با اختلاف کمی از بالای دروازه گوام به بیرون رفت.
دقیقه ۴ – امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه گوامی ها شوت محکمی را روانه دروازه این تیم کرد اما این شوت از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۶ – بازهم وحید امیری روی ارسال دیگری از اشکان دژاگه صاحب فرصت شد و ضربه سر دیگری را به سوی دروازه گوام زد اما این توپ وی نیز از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۹ – سردار آزمون با استارت سریعی مدافع گوامی ها را جاگذاشت و در حالی که در محوطه جریمه با دروازه بان حریف تک به تک شده بود با خطای وی سرنگون شد و داور نیز به نشانه پنالتی در سوت خود دمید.
دقیقه ۱۱ – ارسالی دیگری برای مهاجمان ایران در ده دقیقه ابتدایی بازی پرکارترین بازیکنان این بازی بودند انجام گرفت و این بار مهدی طارمی ضربه سری را به سمت دروازه گوام زد اما این توپ نیز راهی بیرون زمین شد.
دقیقه ۱۲ – شوت محکم و ناگهانی کاپیتان تیم ملی از پشت محوطه جریمه با عکس العمل دروازه بان حریف به کرنر رفت.
دقیقه ۲۷ – مهدی طارمی با فرار به موقع خود صاحب توپ شد و توپ دریافتی را با ضربه ای به موقع به سوی دروازه گوام شوت زد اما این توپ از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی ایران+فوتبال+گوام