توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396936
زنگنه: اعضای اوپک از بازگشت ایران به بازار نفت حمایت کنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱
وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران پیش از آغاز نشست مشورتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: ما از اعضای اوپک انتظار داریم از بازگشت ایران به بازار نفت و کسب سهمیه تولید پس از رفع تحریم های بین المللی حمایت کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه امروز (چهارشنبه) افزود: تلاش های الجزایر برای نزدیک شدن مواضع کشورها بسیار ارزشمند است.

وی یادآوری کرد ایران همواره برای همراهی با اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در روند توافق مدیریت عرضه در بازار همه تلاش خود را به کار گرفته است.

زنگنه افزود: توافق همه اعضای اوپک با برخی کشورهای غیرعضو اوپک لازمه چیره شدن بر مشکلات است.

وزیر نفت تاکید کرد گفت وگوهای الجزایر زمینه ساز توافق خواهد بود و اضافه کرد: افزایش تقاضا و کاهش ذخایر نفت در بازار در سه ماه آخر سال جاری میلادی و سه ماه نخست سال ٢۰١٧ زمینه ساز تقویت قیمت ها در بازار است.

زنگنه اعلام کرد ایران، الجزایر و ونزوئلا در امور اساسی اوپک همواره مواضع مشترک و پشتیبانی متقابل داشته اند. وی گفت: متاسفانه از نوامبر ٢۰١۴ (پاییز ۱۳۹۳) تاکنون از اعمال سیاست های اشتباه برخی اعضا زیان زیادی دیده ایم.

پانزدهمین نشست بین المللی مجمع بین المللی انرژی دیروز (سه شنبه) در الجزایر آغاز به کار کرد و امروز به کار خود پایان می دهد.

قرار است نشست مشورتی اعضای اوپک عصر امروز در الجزایر برگزار شود که در آن درباره فریز نفتی و تثیبت تولید مذاکره می شود.

دیروز وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس مجمع بین المللی انرژی در الجزیره اعلام کرد: ایران قصد دارد سهم ١٣ درصدی خود از مجموع تولید نفت اوپک در دوران پیش از تحریم را دوباره به دست بیاورد.

وی تاکید کرد «ایران تولید نفت خود را در سطح کنونی تثبیت نمی‏ کند و قصد دارد تولید روزانه نفت خود را به چهار میلیون بشکه برساند».
 
کلمات کلیدی : نفت، اوپک، زنگنه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.