توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380627
تلاش برای لغو قرارداد نظامی واشنگتن - ریاض
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۵
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که تلاش خود را برای توقف قرارداد ۱۵ / ۱ میلیارد دلاری فروش اسلحه به عربستان خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که تلاش خود را برای توقف قرارداد ۱۵ / ۱ میلیارد دلاری فروش اسلحه به عربستان خواهد کرد.

پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با نشریه فارن پالسی اظهار داشت: همراه با ائتلافی از نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه چگونگی توقف قرارداد ۱۵ / ۱ میلیارد دلاری فروش اسلحه به عربستان را بررسی خواهم کرد.

رایان گفت: عربستان شریکی غیرقابل اعتماد و بدنام در زمینه رعایت حقوق بشر است و ما نباید در فروش تکنولوژی‌های پیشرفته به آن‌ها و مشارکت در مسابقه تسلیحاتی منطقه خاورمیانه شتاب کنیم.

نشریه فارن پالسی در ادامه نوشت، تلاش برای توقف توافق‌های صورت گرفته میان واشنگتن و ریاض که شرکت جنرال داینامیکس، یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان در زمینه ساخت تجهیزات نظامی و فضایی یکی از طرف‌های آن است، برای رایان بسیار دشوار خواهد بود؛ به ویژه که شرکت مذکور در کنگره آمریکا از نفوذ بالایی برخوردار است.

انتظار می‌رود عربستان در چارچوب این قرارداد که وزارت خارجه آمریکا اوائل هفته جاری با آن توافق کرد، به ۱۳۰ تانک نوع آبرامز و ۲۰ خودروی زرهی و دیگر تجهیزات نظامی دست یابد.

قانونگذاران آمریکایی کمتر از ۳۰ روز برای ممانعت از اجرای این توافقنامه زمان دارند و این تصمیم کنگره آمریکا در مورد قراردادهای نظامی تنها در مواردی بسیار نادر اتخاذ می‌شود.
 
کلمات کلیدی : مجلس نمایندگان آمریکا،لغو قرارداد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.