توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285881
کودتا علیه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۶
یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه «تی پارتی» در کنگره پیشنهادی را مطرح کرده تا رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا از ریاست این مجلس برکنار شود.

به گزارش فارس، «مارک میدوز» نماینده جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی و قهرمان حزب «تی پارتی» روز سه‌شنبه پیشنهادی را برای خلع «جان بینر» رئیس اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا از ریاست این مجلس مطرح کرد.

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن‌تایمز، پیشنهادی که میدوز مطرح کرده است موجب بروز یک دشمنی بین حزب تی‌پارتی که یکی از زیرشاخه‌های حزب جمهوری‌خواهان در کنگره می‌باشد و رهبری جمهوری‌خواهان شده است.

طبق این گزارش، این نماینده جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی، پیشنهاد «ترک کرسی» را مطرح کرد که ممکن است به رأی عدم اعتماد تمام مجلس نمایندگان آمریکا و در نهایت حذف بینر از ریاست این مجلس منتهی شود.

در پیشنهادی که میدوز مطرح کرده، آمده که بینر که یک جمهوری‌خواه از ایالت «اوهایو» می‌باشد، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا قدرت خود را تحکیم بخشد و تصمیم‌گیری‌ها را به خود متمرکز کند و اکثریت ۴۳۵ عضو کنگره و مردمی که نمایندگی آنها را برعهده دارند را نادیده می‌گیرد.

وی تصریح کرد که بینر، مباحثات کنگره را محدود می‌کند و در شرایط بحران، لوایحی را مطرح می‌کند و نمایندگان کنگره را وادار به رأی‌گیری درباره آن می‌کند و آندسته از اعضای کنگره را که بر اساس وجدان خود رأی‌ می‌دهند را تنبیه می‌کند.

در لایحه میدوز همچنین آمده است که بینر موجب تزلزل کنگره شده است و موجب شده که کنگره تابع قوه اجرایی و قضایی باشد.

واشنگتن‌تایمز در ادامه گزارش خود نوشت که احزاب محافظه‌کار که مواضع بسیار تندتری در مقایسه با جمهوری‌خواهان دارند، مدت‌ها است که به دنبال یک کودتا علیه بینر هستند.

محافظه‌کاران معتقدند که بینر برای توافق با دموکرات‌ها بیش از اندازه مشتاق است و تمایلی ندارد که برای اصول محافظه‌کاران وارد مبارزه با دموکرات‌ها شود.

با اینحال، بعید است که طرح میدوز برای برکناری جان بینر به موفقیت ختم شود زیرا برای تصویب به حمایت اکثریت مجلس نمایندگان نیاز دارد، به این مفهوم که نیازمند حمایت دموکرات‌های مجلس نمایندگان است که بعید است دموکرات‌ها از این طرح حمایت کنند.
 
کلمات کلیدی : مجلس نمایندگان آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.