توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422800
هشدار مرکل درباره افزایش خطر ترور در آلمان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۲
صدر اعظم آلمان با تمجید موفقیت‌های به دست آمده در جبهه مبارزه با داعش در منطقه، در عین حال درباره افزایش خطر ترور در آلمان در سایه شکست‌های روزافزون این تروریست‌ها هشدار داد.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان موفقیت ها در مبارزه با تروریسم داعش را تمجید کرده  و با توجه به پیشرفت ها در مبارزه با این گروه تروریستی در منطقه افزایش خطر تروریسم در آلمان را پیش بینی کرده و گفت: ما توانستیم برخی موفقیت ها را در مبارزه با تروریسم داعش به دست آوریم. وی به عنوان مثال به پیشرفت های حاصل شده در آزادسازی شهر موصل در عراق اشاره کرد.

مرکل در عین حال درباره افزایش خطر ترور در آلمان در ازای این موفقیت ها هشدار داد.

"اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان هم در سخنانی در یک کنفرانس امنیتی در بحرین درخواست کرد که در مبارزه با داعش تنها بر ابزار نظامی تاکید نشود. وی گفت: همچنین باید مدارا آموزش داده شده و امکانات اقتصادی برای این منظور ارائه شود.

فون در لاین همچنین گفت که ائتلاف نظامی هدایت شده توسط آمریکا علیه داعش باید از طریق یک ائتلاف برای آموزش و مشاغل بیشتر تکمیل شود. باید در مقابل دروغ های وحشیانه و وعده های غلط افراط گرایان پیام های امید برای آینده بهتر ارسال شود.

صدر اعظم آلمان نیز در بخش دیگری از سخنانش با توجه به تداوم بحران پناهندگان از عملیات قدرتمندانه پلیس فدرال آلمان در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در آینده خبر داد. وی در این باره گفت: تعداد عملیات های بین المللی افزایش پیدا کرده است و من نمی توانم وعده بدهم که تعداد این عملیات ها کم می شود.

مرکل در پیام ویدئویی هفتگی خود همچنین به مسئله توافق پناهندگان اتحادیه اروپا با ترکیه پرداخته و درباره روند اجرای آن ابراز نارضایتی کرده و گفت: این مکانیسم که به ازای بازگشت هر پناهنده ای که به صورت غیر قانونی به یونان سفر کرده است یک پناهنده از ترکیه به صورت قانونی به اروپا آورده شود به درستی شکل نمی گیرد. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

وی در عین حال تاکید کرد که این توافق یک نمونه خوب برای توافقات جدید با کشورهای شمال آفریقا مانند لیبی، تونس و مصر است. اما مذاکرات در این باره هنوز در مراحل اولیه قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : مرکل+ترور+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.