توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476942
مرکل: اروپا نمی‌تواند به متحدانش تکیه کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
صدراعظم آلمان با اشاره به نشست‌های "نامطلوب" کشورهای ثروتمند گروه هفت و اعضای ائتلاف ناتو تاکید کرد که اروپا دیگر نمی‌تواند به طور کامل به متحدانش تکیه کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مستقیما به نام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که از متحدان ناتو انتقاد و از تایید توافق جهانی تغییر آب و هوا امتناع کرده، اشاره‌ای نکرد اما گفت: روزهایی که اروپا می‌توانست به طور کامل به دیگران تکیه کند تا حد زیادی به پایان رسیده است.

وی افزود: من در چند روز اخیر این مساله را تجربه کردم و به همین خاطر است که تنها می‌توانم بگویم ما اروپایی‌ها باید به طور جدی سرنوشتمان را در دستان خودمان بگیریم البته دوستی با آمریکا، انگلیس و دیگر همسایه‌های خوبمان و حتی اگر ممکن باشد با روسیه را حفظ می‌کنیم. اما باید بدانیم که باید خودمان برای سرنوشتمان و سرنوشت تمامی اروپاییان مبارزه کنیم.

نشست‌ دو روزه گروه هفت در ایتالیا با مواضع ترامپ علیه رهبران آلمان، ‌فرانسه، ‌انگلیس،‌ ایتالیا، کانادا و ژاپن بر سر یکسری مسائل طعم تلخی به خود گرفت و دیپلمات‌های اروپایی از مطرح کردن مجدد برخی مسائل که سال‌هاست امیدوارند آنها را حل کنند، ناامید و سرخورده شده‌اند.

ترامپ در پایان نشست گروه هفت از درخواست مطرح شده برای مبارزه با سیستم حمایت از تولیدات داخلی حمایت کرد اما از تایید معاهده مربوط به آب و هوا امتناع کرده و گفت: زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری در این خصوص نیاز دارد.

این در حالی است که دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا پس از این نشست نسبت به نشست رهبران اتحادیه اروپا با ترامپ در بروکسل ابراز خوش‌بینی بیشتری کرد و گفت: در حال حاضر کاملا مطمئنم که پس از این نشست شرکای ما در گروه هفت نسبت به قبل و نسبت به بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسئول پذیرتر هستند.

مرکل درخصوص فرانسه گفت: امیدوارم امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور جدید فرانسه موفق باشد. هرجا که آلمان بتواند کمک می‌کند؛ چراکه آلمان تنها زمانی می‌تواند کار خود را به خوبی انجام دهد که اروپا نیز کار خود را به خوبی انجام دهد.
 
کلمات کلیدی : مرکل + آلمان + اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.