توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471165
رایزنی آلمان و ترکیه برای بهبود روابط
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
رفراندومی که موجبات تنش در روابط ترکیه و آلمان را فراهم آورده بود برگزار و اردوغان برنده آن شد؛ حالا آلمانی‌ها می‌گویند که در پی ترمیم روابط با آنکارا هستند.

به گزارش فارس، روابط آلمان و ترکیه در سایه مخالفت اروپا با بسط قدرت اردوغان در قالب رفراندوم، مخدوش شده بود ولی حالا بنطر می‌رسد دولتمردان هر دو طرف به فکر ترمیم زخم‌های موجود افتاده‌اند.

آنطور که رویترز گزارش داده، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان و «بینالی یلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه در لندن دیدار کرده‌اند و پس از این دیدار، طرف آلمانی با خبرنگاران از ضرورت نزدیکی روابط دو کشور سخن گفته است.

اکثر کشورهای غرب اروپا و به خصوص آلمان مخالف برگزاری همه‌پرسی اخیر ترکیه بودند؛ رفراندومی که افزایش قدرت رئیس‌جمهور و ایجاد امکان قانونی رئیس‌جمهور ماندن «رجب طیب ارودغان» تا سال 2019 را به پرسش می‌گذاشت.

این رفراندوم البته برگزار شد و موافقان که گفته می‌شود کمی بیش از 50 درصد آراء را به خود اختصاص داده بودند، پیروز شدند.

گابریل در خصوص نحوه دور کردن ابرهای تیره از سپهر روابط ترکیه و کشورش گفت: « ... ما علی‌الخصوص درباره چگونگی بازگشت به روابط منطقی صحبت کردیم.»
 
کلمات کلیدی : ترکیه، آلمان، اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.