توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418554
پوتین به غرب هشدار داد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از مماشات کشورهای غربی با تروریسم و بهره گیری ابزاری از گروههای تروریستی برای رسیدن به اهداف منطقه ای، گفت: بازی کردن با استفاده از تروریست ها خطرناک است و مشکلات زیادی ایجاد می کند.پایگاه اینترنتی روزنامه راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه روز دوشنبه به نقل از سخنان ولادیمیر پوتین نوشت که در مبارزه منطقه ای با تروریسم نتایجی به دست آمده، اما در سطح جهانی برای چنین موضوع مهمی دستاوردی حاصل نشده است.

رئیس جمهوری روسیه در این مطلب که روزنامه ایتالیایی لا استامپا نیز دیروز آن را منتشر کرده، افزوده است: این شرایط در حالی ادامه دارد که تهدید تروریسم در حال افزایش است و مبارزه با آن باید به صورت گروهی و مشارکت کشورها انجام گیرد.
رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: فراخوان های چندباره مسکو برای مبارزه مشترک با تروریست ها نادیده گرفته می شود، همزمان تجهیز و مساعدت گروههای تروریستی ادامه دارد و آنها را به امید دستیابی به اهداف سیاسی آموزش می دهند.

وی هشدار داد: این بازی در حال انجام بسیار خطرناک است و بار دیگر خطاب به بازیگران آن می گویم استفاده از افراط گرایان معقولانه نیست و مخاطرات زیادی دارد.

پوتین در 14 ماه اخیر از زمان آغاز عملیات هوافضای روسیه در سوریه، چند بار از رویکرد کشورهای غربی در مساله تروریسم به ویژه خودداری از مبارزه موثر با گروههای تروریستی و افراط گرا انتقاد کرده است.

رئیس جمهوری روسیه ششم آبان ماه نیز از عملکرد واشنگتن در راس اردوگاه غرب در مبارزه با تروریسم انتقاد کرد و گفت: تعهدهای آمریکا برای مبارزه با تروریسم عملی نشده است و مقام های این کشور همچنان اشتباههای گذشته خود را در این زمینه تکرار می کنند.
پوتین گفت: اکنون ضرورت دارد که همه چالش ها و خطرها در عرصه بین المللی را با همکاری و همراهی یکدیگر براساس قوانین و مقررات جهانی برطرف کنیم.

خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان وی نوشت: هنوز جبهه واحد (جهانی) مبارزه با تروریسم تشکیل نشده است و از سوی دیگر کسانی که با گروههای افراط گرا بازی می کنند همواره بازنده هستند، زیرا تروریست ها زیرک تر و هوشیار تر از آنان هستند.
پوتین خطاب به کشورهای پشتیبان تروریست ها در خاورمیانه هشدار داد: گروههای تروریستی همچنان تسلیح می شوند و آموزش می بینند به این امید که برای دستیابی به اهداف خاص استفاده شوند. این بازی خطرناکی است و می خواهم تاکید کنم این بازی کردن ها خطرساز است.

وی در ادامه هشدار خود تاکید کرد: تروریست ها از شما زیرک تر و هشیارتر هستند و در بازی با آنها همیشه بازنده اید. حمله های تروریستی سال های اخیر از جمله در فرانسه و آمریکا نشان داد، تروریست ها نیاز به هسته مرکزی ندارند و به تنهایی اقدام می کنند. مردم آشکارا می ترسند، زیرا تروریسم از یک خطر دوردست به امری روزمره تبدیل شده است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین با انتقاد از کمک های غرب به گروههای تروریستی ضدسوری گفت: برخی کشورهای غربی گروه‌های تروریستی را تسلیح و تقویت می‌کنند و به هیچ عنوان در سوریه شاهد جنگ تمام عیار غرب علیه تروریسم نیستیم.
 
کلمات کلیدی : پوتین، غرب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.