توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467460
ماکرون هم از فرگزیت حمایت کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
ایسنا نوشت: امانوئل ماکرون، نامزد پیشروی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیز در مصاحبه ای گفت، یا باید اتحادیه اروپا تغییر کند یا فرانسه از این اتحادیه خارج می شود.

 امانوئل ماکرون، در مصاحبه با شبکه خبری بی.بی.سی این اظهارات را در حالی مطرح کرد که وی و مارین لوپن، رقیبش از حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور وارد دور دوم انتخابات شده اند.

مردم فرانسه روز یکشنبه هفته آینده (هفتم می) 2017 برای رای دادن در دور دوم انتخابات پای صندوق های رای می روند تا از میان لوپن و ماکرون یکی را برگزینند.

لوپن احساسات ضد اتحادیه اروپا دارد و قول داده در صورت پیروزی در این انتخابات برای ماندن یا خروج فرانسه در این اتحادیه رفراندومی برگزار کند.

ماکرون در این مصاحبه گفت: من حامی اروپا هستم و از آن در جریان کمپین انتخاباتی خودم دفاع کردم چون براین باورم که این برای مردم فرانسه و کشور بسیار ضرورت دارد که در جریان جهانی شدن بمانیم.

وی ادامه داد: اما اگر این روندی که اتحادیه اروپا در پیش گرفته به همین منوال باقی بماند و مردم ما همچنان از اوضاع ناراضی باشند، دیگر این وضعیت را تحمل نمی کنیم. اتحادیه اروپا باید تغییر کند در غیراینصورت فرگزیت (خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) نیز صورت می گیرد.
 
کلمات کلیدی : فرانسوا فیون + انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه + امانوئل ماکرون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.