توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459568
۴۴۱۶ مرکز و مکان غیر بهداشتی تعطیل شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، از تعطیلی ۴۴۱۶ مرکز و مکان غیر بهداشتی در برنامه سلامت نوروزی خبر داد.

به گزارش مهر، سیدرضا غلامی گفت: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی از اول اسفند ۹۵ الی ۱۵ فروردین ۹۶ بالغ بر ۹۵۰ هزار و ۹۲۷ مورد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی انجام شد.

وی افزود: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی حساس با اولویت بهداشت فردی و تجهیزات از جمله آرایشگاه ها، هتل ها، مراکز اقامتی نیز به تعداد ۲۴۴۱۴۴ مورد بود.

غلامی ادامه داد: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن بین راهی با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی به تعداد ۳۵۰۴۷ مورد گزارش شده است. همچنین بازرسی بهداشت محیطی از سامانه های آبرسانی به تعداد ۵۲۶۴۷ مورد، بازرسی بهداشت محیطی با اولویت کنترل دخانیات از مراکز عرضه قلیان به تعداد ۱۵۵۴۱ مورد انجام شد.

وی، کل بازرسی های انجام شده را یک میلیون ۲۹۸۳۰۶ مورد اعلام کرد و گفت: در این طرح، مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شده ۱۷۰۳۲۸۶ کیلوگرم، کلر سنجی از آب آشامیدنی انجام شده به تعداد ۷۲۲۱۹۹ مورد، بازدید مشترک با تعزیرات، صنعت معدن تجارت، گردشگری، استانداری و فرمانداری ها و نیروی انتظامی و سازمان دامپزشکی ۱۳۲۱۰ مورد، نمونه برداری مواد غذایی ۳۸۵۰۶ مورد، مراکز و اماکن متخلف تعطیل شده ۴۴۱۶ مورد، کارت بهداشت صادره ۲۶۵۱۷۵ مورد، اماکن و مراکز متخلف معرفی شده به مراجع قضائی ۱۹۳۳۹ مورد، مراکز و اماکن بین راهی متخلف معرفی شده به مراجع قضائی ۵۸۹ مورد و مراکز عرضه قلیان تعطیل شده ۵۳۳ مورد بوده است.
 
 
کلمات کلیدی : مکان غیر بهداشتی، وزارت بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.