توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452187
شرکت چینی جریمه ۱۰۰ میلیون دلاری نقض تحریم ایران را پرداخت کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۳
وزارت خزانه داری آمریکا از وصول بیش از ۱۰۰ میلیون دلار جریمه از شرکت مخابراتی «زد تی ای» چین به دلیل نقض تحریم های ضد ایرانی از سوی این شرکت خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، شرکت مخابراتی زد تی ای (ZTE) چین پذیرفته تا به دلیل آنچه وزارت خزانه داری آمریکا نقض تحریم های ایران از طریق معامله و فروش ادوات مخابراتی به این کشور می داند، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار به واشنگتن جریمه پرداخت کند.

اداره نظارت بر اموال خارجی وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای این خبر را اعلام کرده است.

در بیانیه آمده است: (اداره نظارت بر اموال خارجی وزارت خزانه داری آمریکا) تسویه مبلغ مورد توافق ۱۰۰.۸۷۱.۲۶۶ میلیون دلاری خود با شرکت تجهیزات مخابراتی ژونگ ژینگ (زد تی ای) و زیر مجموعه های وابسته به آن را اعلام می کند.... (این رقم پرداختی) به منظور تسویه ۲۵۱ مورد نقض مدنی مربوط به مقررات تحریم ها و مبادلات تجاری علیه ایران مربوط می شود.

گفته می شود شرکت زد تی ای از ژانویه ۲۰۱۰ تا مارس ۲۰۱۶ اقدام به فروش کالاهای آمریکایی به ایران کرده که دولت آمریکا چنین عملی از سوی شرکت مذکور را در راستای نقض تحریم های واشنگتن علیه ایران ارزیابی کرده است.

دولت آمریکا همچنین ز تی ای را متهم به ارائه گزارش های غلط و گمراه کننده به طرف آمریکای در خصوص مبادلات تجاری و فروش محصولات آمریکایی به ایران کرده است.
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+چین+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.