توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461088
طراحی روشی جدید برای رفع مشکل ریزگردها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
مخترع آملی و عضو سطح دو بنیاد نخبگان کشور از طراحی ایده جدید برای رفع مشکل ریزگردهای جنوب کشور خبرداد.

رحمت بابایی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه سطح دو بنیاد نخبگان را دارم و بیش از 50 اختراع نیز در کارنامه خود ثبت کرده ام، تصریح کرد: سه اختراع من تجاری سازی شده و اختراعاتی نیز در زمینه رفع مشکل زباله داشته ام که در استان فارس و شهر شیراز بر روی آن سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل ریزگردها در جنوب کشور ایده ای طراحی کرده و در مرحله ثبت قرار دادم، افزود: با توجه به دغدغه دولت در زمینه ریزگردهای خوزستان، با تهیه موادی برای این مشکل راه حلی پیدا کرده ام که نیاز به حمایت دارد.

بابایی گفت: موادی که ساخته ام می تواند با پخش شدن بر روی خاک هایی که با باد برخاسته و موجب تولید گرد و غبار می شود، مانع از تولید ریزگردها شود، این ماده مانعی برای رشد و نمو گیاهان نیست و درخت و گیاه نیز در این مواد رشد پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه به نظر من برای رفع مشکل ریزگرد در خوزستان نباید دست بر روی دست گذاشت، افزود: ایده هایی وجود دارد که نیاز به حمایت دارند تا مشکلات مردم رفع شود. این مشکل به دلیل وسیع بودن مشکل در خوزستان، به کار دولتی و حمایت های مسئولان نیاز دارد.
 
کلمات کلیدی : ریزگردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.