توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507537
کردهای سوریه کنترل بخش قدیمی رقه را در دست گرفتند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
نیروهای "سوریه دموکراتیک" در ادامه عملیات خود برای بازپس‌گیری استان رقه از داعش، توانستند کنترل بخش قدیمی رقه را در دست بگیرند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، نیروهای "سوریه دموکراتیک" با کنترل بر بخش قدیمی شهر رقه به ورودی‌های مرکز شهر رسیدند.

طلال سلو، سخنگوی نیروهای مذکور که ائتلافی متشکل از کردها و عرب‌های مخالف نظام سوریه است، گفت: ما کنترل کامل بخش قدیمی شهر رقه را بعد از درگیری با داعش در دست گرفتیم. شهرک قدیمی رقه اهمیت تاریخی زیادی دارد و به مثابه پیروزی معنوی علیه داعشی است که در حال فروپاشی بوده و شکستش حتمی است.

به گفته سلو، می‌توان گفت با این پیشروی نیروهای "سوریه دموکراتیک" به ورودی‌های مربع امنیتی داعش در مرکز شهر رسیده‌اند؛ جایی که مقرهای اصلی داعش قرار دارد.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز از درگیری‌ها در اطراف محله المنصور در بخش قدیمی شهر رقه خبر داد.

محله‌های مرکز شهر رقه بیشترین تراکم جمعیتی را دارند و همین مساله عملیات نظامی را سخت‌تر می‌کند به ویژه اینکه داعش از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

نیروهای "سوریه دموکراتیک" از ششم ژوئن وارد درگیری‌هایی برای بیرون راندن داعش از رقه شدند. آن‌ها هفته اول ژوئیه وارد بخش قدیمی شهر شدند.

در حال حاضر درگیری‌ها در جبهه‌های متعددی از جمله محله‌های المرور و الثکنه در مرکز شهر و محله‌هایی در شمال شرق و غرب آن در جریان است.

این در حالی است که سخنگوی ائتلاف آمریکا اخبار مربوط به آزادی بخش قدیمی رقه را تکذیب کرد و گفت: ما در حال حاضر نمی‌توانیم این اخبار را تأیید کنیم.

وی در عین حال گفت: نیروهای "سوریه دموکراتیک" به پیشروی چشمگیری در اطراف مرکز شهر و دیگر مناطق رقه دست یافته‌اند.
 
کلمات کلیدی : سوریه + کردها + ترکیه + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.