توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492999
نبرد شدید نیروهای مورد حمایت ترکیه با کردهای مورد حمایت آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳
برخی منابع سوری از آغاز حملات نیروهای مورد حمایت ترکیه ضد کردهای مورد حمایت آمریکا در حومه شمالی حلب و نبردی سنگینی که در این مناطق میان طرفین در جریان است، خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از رای الیوم، منابع سوری از شروع عملیات گروههای مورد حمایت ترکیه به مواضع گروههای کرد مورد حمایت آمریکا در حومه شمالی حلب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: مناطق تحت تسلط نیروهای سوریه دموکراتیک در حومه شمالی حلب و حومه عفرین در حومه شمال غربی حلب شاهد انفجارهای متوالی ناشی از گلوله باران شدید از سوی نیروهای ترکیه و گروههای مورد حمایت آن است. این گلوله باران همزمان با درگیری های شدید میان کردهای مورد حمایت آمریکا از یکسو با نیروهای مورد حمایت ترکیه از سوی دیگر در محورهای اطراف روستای عین دقنه واقع در شرق فرودگاه نظامی منگ و در اطراف مرعناز در شمال این فرودگاه است.

منابع سوری افزودند: هدف پیشروی در مناطق تحت تسلط کردهای مورد حمایت آمریکا در این مناطق است و همزمان تبادل آتش سنگین میان طرفین در جریان است و اطلاعاتی درباره تلفات انسانی در این باره گزارش شده است. این درگیری ها پس از تحرکات اولیه نیروهای ترکیه در روزهای گذشته با مشارکت نیروهای مورد حمایت آنکارا صورت می گیرد و هدف تسلط بر مناطق از مارع تا دیرجمال است.

این در حالی است که منابع سوری از پیشروی های جدید کردهای مورد حمایت آمریکا در شهر الرقه خبر می دهند.

همزمان هزاران غیرنظامی از مناطق تحت اشغال داعش به اطراف شهر فرار کرده اند و ائتلاف بین المللی به حملات خود در الرقه ادامه می دهد.
 
کلمات کلیدی : سوریه + کردها + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.