توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486432
وزارت خارجه چین: دنیا بپذیرد که "پاکستان" در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
سخنگوی وزارت خارجه چین در حمایت از عملیات‌های ضد تروریستی که در پاکستان انجام می‌شود و پس از تصمیم‌های اخیر آمریکا علیه پاکستان، این کشور را در خط مقدم مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

به گزارش میزان به نقل از جیو نیوز، هواچوناینگ سخنگوی وزارت خارجه چین از مجامع جهانی خواست با قبول اینکه پاکستان به طور جدی در حال مبارزه با تروریسم است برای حمایت از این  کشور گام جدی بردارند.
 
وی افزود: دنیا باید بپذیرد که پاکستان در خط مقدم مبارزه با تروریسم است و این به سود تمام منطقه و دیگر کشورهای جهان است که به جای مخالفت و دشمنی با پاکستان به دولتمردان اسلام آباد کمک کنند تا تروریسم از بین برود.
 
سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت: اسلام آباد علیه تروریسم جدی است و در این راه قربانیان فراوانی نیز داده است.
 
اخیرا و پس از انفجارهای افغانستان که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت دولتمردان کابل انگشت اتهام به سوی پاکستان گرفتند و با وجودی که داعش مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفت، اما اعلام کردند که پاکستان در این انفجارها دست دارد.
 
گفته می‌شود که دولت افغانستان از طریق هوایی تجهیزات و امکاناتی را به مناطقی که داعش در آن قرار دارد پرتاب می‌کند.
 
برخی مقامات دولت افغانستان همچنین اعلام کردند که بسته‌های حاوی مواد غذایی به صورت اشتباهی میان تروریست‌های داعش پرتاب شده است.
 
آمریکا نیز با پذیرش ادعاهای کابل تصمیم گرفته تا اقدامات سختگیرانه‌ای را علیه پاکستان در زمینه‌های مختلف انجام دهد.
 
از سوی دیگر، پاکستان بارها با رد ادعای افغانستان خواستار ارائه شواهد و مدارک شده است.
 
کلمات کلیدی : پاکستان + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.