توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505412
قاسمی: آمریکا شکست خود در افغانستان را با متهم کردن پاکستان پنهان می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا می‌خواهد شکست خود در افغانستان را با متهم کردن پاکستان پنهان کند.

به گزارش فارس، بعد از چین و روسیه، ایران هم از اسلام‌آباد در برابر راهبرد ضد پاکستانی آمریکا حمایت کرد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  با انتقاد شدید از اعلام استراتژی جدید آمریکا در افغانستان توسط ترامپ گفت: آمریکا به مداخله در امور داخلی و تعیین تکلیف برای کشورهای منطقه خاتمه دهد.

به گزارش نوای وقت،قاسمی  افزود: آمریکا می‌خواهد شکست خود در افغانستان را با متهم کردن پاکستان پنهان کند.

وی افزود: آنچه امروز آمریکا بواسطه آن دیگر کشورها را محکوم می کند، حاصل سال ها سیاست های غلط و نابجای این کشور در منطقه به خصوص افغانستان و استراتژی های فرصت طلبانه و سیاست های یک جانبه گرایانه و دخالت های اشتباه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با توصیه به دولت آمریکا برای عدم مداخله در امور کشورهای منطقه و تعیین تکلیف برای آنان تصریح کرد:

کشورهای منطقه از ظرفیت لازم برای همکاری مشترک در مبارزه با تروریسم و برقراری ثبات و امنیت در منطقه خود برخوردارند و نیازی به استراتژی های بی ثبات کننده و تروریست پرور آمریکا ندارند.

مریم اورنگزیب وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی دولت پاکستان  در گفت و گو با مهدی هنردوست سفیر ایران در اسلام‌آباد مراتب قدردانی دولت پاکستان از اعلام موضع حمایتی جمهوری اسلامی ایران از پاکستان در برابر راهبرد جدید آمریکا در قبال جنوب آسیا را ابزار داشت.

وی از اعلام موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال راهبرد ضدپاکستانی آمریکا قدردانی و آن را گامی در جهت تقویت هرچه بیشتر روابط دوستانه و بردارانه دو کشور همسایه دانست.

رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود: پاکستان با ادامه اقدامات خود در پناه دادن به افراط‌گرایان در آینده بسیار ضرر خواهد کرد زیرا این کشور به تروریست‌هایی پناه می‌دهد که با واشنگتن می‌جنگند.

وی افزود: ما تا کنون میلیاردها دلار به پاکستان کمک کرده‌ایم اما آنها همچنان به افراط گرایان پناه می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : قاسمی + آمریکا + افغانستان + پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.