نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382815
کاهش ۳۲ درصدی حجم آب‌های سطحی ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
بررسی آمار جریان‌های سطحی در درازمدت ۴۷ ساله کشور نشان می‌دهد که متوسط مجموع جریان‌های سطحی کشور در ۱۰ ماهه نخست سال آبی، بالغ بر ۸۰ میلیارد و ۵۹۵ میلیون مترمکعب بوده، در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال آبی جاری ۵۴.۶ میلیارد مترمکعب بوده است.

به گزارش تسنیم، بررسی گزارش های رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران از وضعیت جریانهای سطحی در ماههای گذشته از سال آبی جاری نشان می دهد که حجم جریانهای سطحی از ابتدای سال آبی ۹۵ - ۹۴ (ابتدای مهرماه ۹۴) تا پایان تیرماه بالغ بر ۵۴ میلیارد و ۶۰۳ میلیون مترمکعب بوده است.

این میزان جریان آب سطحی نسبت به سال آبی گذشته که میزان جریان آبهای سطحی کشور در مدت مشابه (ابتدای مهر ۹۳ تا پایان تیرماه ۹۴) بالغ بر ۳۷ میلیارد و ۴۹۳ میلیون مترمکعب بوده، رشدی ۴۶ درصدی داشته است.

سال قبل به دلیل کاهش شدید بارندگی نسبت به متوسط درازمدت کشور، شاهد کاهش شدید جریانهای سطحی نیز بودیم که رشد ۴۶ درصدی میزان جریانهای سطحی نسبت به سال آبی گذشته که سالی خشک بوده، فقط نشان از مطلوب بودن شرایط آبی سال جاری نسبت به سال گذشته است و نمی توان در مجموع از این رشد، شرایط مطلوب را برای سال آبی ۹۵ - ۹۴ نتیجه گرفت.

بررسی آمار جریانهای سطحی در درازمدت ۴۷ ساله کشور نشان می دهد که متوسط مجموع جریانهای سطحی کشور در مدت مشابه (۱۰ ماهه نخست سال آبی) بالغ بر ۸۰ میلیارد و ۵۹۵ میلیون مترمکعب بوده که با مقایسه این رقم با میزان جریانهای سطحی سال آبی جاری، کاهش ۳۲ درصدی جریانهای آب سطحی کشور نتیجه می شود.
 
کلمات کلیدی : ذخایر آب+آبهای سطحی+بارندگی
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۰۰:۴۰:۳۱
راستی آیا تا به حال طبیبی برای گوش وچشم روابط عمومی وزارت نیرو خصوصا سازمان آب فرستاده آید فکر نکنم چرا که لااقل چندین بار در این خصوص پیام داده ام و آن این بوده که در اکثر خانه های آپارتمانی چه شمالی و چه جنوبی لا اقل هر دو هفته یک بار توسط افرادیکه از دفاتر نظافتی به آنجا میروند برای سهولت کار به هیچ وجه در صرفه جویی آب در هنگام نظافت دقت نشینند آقایان یک بار هم که شده از پشت میزشان بیایند این طرف و از نزدیک ظاهر گر باشند. و هر بار نگویند که آب کم است . چاره کار را بیابید (3891335) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.