نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441199
پیش‌بینی اشتغال فارغ التحصیلان در برنامه ششم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۹
معاون وزیر تعاون می‌گوید در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.

سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان آماده ورود به بازار کار که هر لحظه به تعداد آنها اضافه می‌شود، بیانگر ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای ساماندهی کارجویان و ایجاد هماهنگی میان نظام آموزش عالی و نظام تقاضا در بازار کار است.

وی گفت: در حال حاضر اشتغال مهمترین دغدغه دولت است و باید از قابلیتها و ظرفیتهای موجود در بخش‌های مولد خدماتی، گردشگری و IT استفاده کنیم و فرصتهای شغلی جدیدی پیش روی کارجویان و فارغ التحصیلان قرار بدهیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه حمایت از کارآفرینان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: یکی از اولویتهای مهم دولت حمایت از کارآفرینان و بخش‌های خصوصی و تعاونی است و تلاش کرده تا موانع موجود در مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار را از میان بردارد.

وی افزود: باید فضایی ایجاد شود که کارآفرینان و نخبگان جرات ورود به عرصه‌های کارآفرینی را داشته باشند و ایده‌های خلاقانه خود را به محصول تبدیل کنند.

کلانتری با بیان اینکه وزارت تعاون برای تحقق سیاستهای اشتغال به تعاونی‌ها اتکا کرده است، گفت: بهترین ساز و کار مشارکت مردمی در تعاونی‌ها است و بخش تعاون قادر است با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیتهای درونی خود به رونق تولید و اشتغال و تحرک بازار کار کمک کند.

به گفته معاون وزیر تعاون، مدیریت تعاونی‌ها باید از قالب سنتی خارج شود و متناسب با فناوری‌های نوین پیش برود و قبل از ایجاد تشکل‌های تعاونی، فرهنگ کار و تعاون در کشور گسترش یابد تا فعالیت تعاونی‌ها به ثمر بنشیند.
 
کلمات کلیدی : اشتغال فارغ التحصیلان + برنامه ششم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۴۴:۲۷
از برنامه پنجم توسعه چه خبر کامل انجام شد؟ نمیشه هی برنامه رو برنامه انداخت عمل کنید بابا (4146381) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.