نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449335
روحانی فردا به بانک مرکزی می‌رود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۷
رئیس جمهور برای شرکت در مجمع عمومی بانک مرکزی فردا صبح به میرداماد می رود.

به گزارش تسنیم،‌ پنجاه و ششمین مجمع عمومی بانک مرکزی که باید تیرماه برگزار می شد با تأخیری هشت ماهه بناست فردا صبح با حضور حسن روحانی رییس جمهوری در محل بانک مرکزی برگزار شود.

تأخیر در برگزاری مجامع بانک مرکزی ظاهراً به یکی از رسم های دولت یازدهم تبدیل شده است چراکه از ابتدای روی کار آمدن کابینه روحانی تا کنون همواره مجامع بانک مرکزی با تأخیر چند ماهه برگزار شده است.

پنجاه و پنجمین مجمع عمومی بانک مرکزی نیز با تاخیر حدود شش ماه 24 بهمن ماه سال گذشته با حضور رییس جمهوری در محل بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش تسنیم، براساس بند (د) ماده 17 قانون پولی و بانکی مصوب 1351، جلسات مجمع عمومی بانک مرکزی باید حداقل سالی یک بار تا پایان تیر ماه برگزار شده تا ترازنامه این بانک و همچنین گزارش‌های نظارتی درباره سیاست‌گذاری و عملکرد بانک تعیین تکلیف شود.

براساس قانون، مجمع بانک مرکزی باید با نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی یا به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و به دعوت وزیر اقتصاد تشکیل شود؛ در بند (ج) قانون پولی و بانکی کشور برای مجمع عمومی بانک مرکزی وظایف مهمی نظیر رسیدگی و تصویب ترازنامه بانک مرکزی، رسیدگی و اتخاذ تصمیم نهایی نسبت به گزارش‌های هیأت نظار، رسیدگی و اتخاذ تصمیم درباره پیشنهاد تقسیم سود ویژه و انتخاب اعضای هیأت نظار به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش‌بینی شده است.

قانون، ریاست مجمع را بر عهده رئیس‌جمهور گذاشته و همچنین تعیین کرده که وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و دو وزیر به انتخاب هیأت دولت در این مجمع عضویت داشته باشند.

به گزارش تسنیم، ارکان بانک مرکزی جمهوری  اسلامی ایران عبارت است از مجمع عمومی، شورای پول و اعتبار، هیات عامل، هیات نظارت اندوخته اسکناس و هیات نظار. آنطور که در سایت رسمی بانک مرکزی آمده، اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران متشکل است از:

    رئیس جمهور (ریاست مجمع)
    وزیر امور اقتصادی و دارایی
    رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
    وزیر بازرگانی
    و یک نفر از وزرا به انتخاب هیأت وزیران

تبصره 1: رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به پیشنهاد رئیس جمهور و بعد از تائید مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حکم رئیس جمهور منصوب می‌گردد.

تبصره 2: قائم مقام بانک مرکزی به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و پس از تائید مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حکم رئیس جمهور منصوب می‌شود.

وظایف مجمع عمومی:

    رسیدگی و تصویب ترازنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
    رسیدگی و اتخاد تصمیم نهایی نسبت به گزارشهای هیات نظار
    رسیدگی و اتخاذ تصمیم درباره پیشنهاد تقسیم سود ویژه بانک
    انتخاب اعضای هیات نظار به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی
    سایر وظایفی که طبق مقررات این قانون به عهده مجمع عمومی گذارده شده است.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۹:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۰۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۰۸:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۷:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۱:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۱۴:۰۸
 
۱۳۹۴/۱۱/۰۳ ۱۹:۰۱
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+بانک مرکزی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۸:۳۲:۴۶
به جای بانک مرکزی ، سری به مناطق محروم کشور بزند (4177614) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.