توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428851
کمپین سعودی‌ها جهت جمع‌آوری کمک برای آورگان سوری!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
سران سعودی در حرکتی مضحک و مغایر با رویکردهای جنگ‌افروزانه دولت ریاض، اقدام به راه‌اندازی کمپینی به اصطلاح خیرخواهانه برای کمک به آوارگان سوری کرده‌اند!

به گزارش ایسنا، خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داد، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور دستور راه‌اندازی کمپینی را به منظور جمع‌آوری کمک‌ برای آوارگان سوری صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حدود ۱۱ میلیون سوری که تقریبا نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، در اثر درگیری‌ها در سوریه از سال ۲۰۱۱ بدین سو آواره شده‌اند. بر اساس این گزارش، این درگیری‌ها همچنین بیش از ۳۰۰ هزار کشته بر جای گذاشته است. در این میان، عربستان یکی از حامیان اصلی شورشیان سوری که قصد براندازی دولت مشروع بشار اسد را داشته‌اند، بوده و همواره سیاست‌هایی را برای شعله‌ور ساختن آتش جنگ در سوریه اتخاذ کرده است.

در متن گزارش خبرگزاری دولتی عربستان آمده است: ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین دستور راه‌اندازی کمپینی مردمی را برای جمع‌آوری کمک‌ها به مردم کشور برادرمان سوریه صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، قرار است مبالغ جمع آوری شده در راستای ایجاد کمپ پناهندگان و تأمین غذا، دارو و پتو برای آوارگان سوری مورد استفاده قرار گیرد. با این حال به محل دقیق کمپ‌هایی که قرار است برای پناهجویان ایجاد شود، اشاره ای نشده است.

خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داده که خود ملک سلمان ۲۰ میلیون ریال سعودی را به عنوان کمک در اختیار این کمپین قرار داده و محمد بن نایف، ولیعهد عربستان نیز به این کمپین ۱۰ میلیون ریال سعودی کمک کرده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.