توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440758
ان‌بی‌سی نیوز:موفقیت‌ علمی آمریکا مرهون حضور فرهیختگان ایرانی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۹
وبگاه شبکه خبری آمریکایی با انتشار مقاله‌ای نوشت، ممنوعیت سفر ایرانی‌ها اثر منفی بر آمریکا می‌گذارد.

به گزارش تسنیم، «هومن مجد» از تحلیلگران ایرانی مقیم آمریکا در یادداشتی که در وبگاه شبکه خبری «ان بی سی نیوز» منتشر شده عنوان داشت، اعمال محدودیت سفر ایرانیان به آمریکا، اثر منفی بر ایالات متحده می‌گذارد.

هومن مجد در بخشی از این یادداشت عنوان می‌دارد: دانشگاه‌های ایران کلاسی جهانی دارند  و این امر به ویژه در علوم مشهود است و آن گروه از دانشجویان ایرانی که در پی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا هستند بعد از تکمیل تحصیلات اینجا مانده و به فعالیت در حیطه مهندسی یا علوم مبادرت می‌نمایند. این امر موجب حفظ آمریکا در نوآوری‌های فنی شده است.

مجد خطاب به «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا می‌نویسد: بزرگ کردن دوباره آمریکا به این مفهوم است که شما باید مهاجر داشته باشید و استفاده از واژه «دوباره» بدین مفهوم است که شما باور دارید آمریکا بزرگ بوده ولی باید متذکر شد که این کشور به طور کامل بر پایه مهاجران شکل گرفت.

در ادامه این مقاله نویسنده متذکر شد: این احتمال نیز می‌رود ایران بگوید که دستور اجرایی ترامپ  نقض مستقیم برجام است. این امر حتی شاید منجر شود که خلبانان ایرانی نتوانند خود هواپیماهای سفارش داده شده از شرکت بوئینگ و تولید شده در آمریکا را به مقصد ایران به پرواز درآورند.

هومن مجد در خاتمه به آن گروه از افرادی که فکر می‌کنند ممنوعیت ورود ایرانی‌ها به خاک آمریکا  موردی بد نیست، نوشت: اجازه دهید موردی کوچک را به عنوان مثال به شما یادآوری نمایم.

اگر شما به وبگاه مزایده‌ «ایی بی» علاقه دارید و از آنجا خرید و فروشی انجام داده‌اید به خاطر داشته باشید که این وبگاه توسط یک مهاجر ایرانی، آمریکایی تاسیس شد که اینک خانواده‌اش نمی‌توانند وارد آمریکا شوند.

«پی‌یر امیدیار» بنیان‌گذار ایرانی‌تبار ایی بی متولد فرانسه این وبگاه را در سال 1995  تاسیس کرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+صدور روادید+ممنوعیت ورود ایرانی ها+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.