نظر منتشر شده
۱۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415062
زائران اربعین آواره در بیابان/ مردم در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند/ وضعیت ترافیک در محورهای ارتباطی/ زوار در بازگشت تعجیل نکنند
بخش اجتماعی الف، ۲۶ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۴


هر دولتی که در سال های اخیر روی کار آمده حداقل فرصت ۴ داشته که زیرساخت های مناسب برای تسهیل حضور میلیون ها مشتاق زیارت اربعین را فراهم کند تا اتفاقات سال گذشته تکرار نشود.

اما گویا در این باره تقریبا هیچ اقدام عملیاتی مؤثری صورت نگرفته است و اکنون ده ها هزار نفر از مردم در جاده یا پشت مرز مهران بلاتکلیف باقی مانده اند.

در این دولت هم گویا وزارت راه و شهرسازی بیشتر دغدغه اش خرید از ایرباس و بوئینگ بوده است و رحمانی فضلی وزیر کشور نیز از مسایل زیرساختی استانهای مرزی مرتبط غافل مانده است.

اما دراین باره سردار حسین ذوالفقاری تقصیر را به عهده مردم می داند و میگوید: در حال حاضر تردد در مرزهای چذابه و شلمچه به صورت عادی و روان برای افراد دارای ویزا وجود دارد، اما افراد فاقد ویزا در چند روز گذشته در تجمع خود در مرز مهران مشکلاتی را به وجود آوردند. 

وی افزود: در چند روز گذشته در مرز مهران، افراد فاقد مجوزهای قانونی مشکلات عدیده‌ای را برای طرف‌های ایرانی و عراقی به وجود آوردند و نیروهای عراقی برای ورود زائران ایرانی از گیت‌های تعبیه‌شده به داخل کشور عراق دچار مشکلات اساسی شدند. 

رئیس ستاد مرکزی ابعین اظهار داشت: زیرساخت‌ها و حمل و نقل در عراق و به ویژه شهر بدره پاسخگوی تعداد و حجم زیاد زائرین اربعین نیست و در حال حاضر مشکلات فراوانی را به وجود آورده است. 

ذوالفقاری با بیان اینکه از ساعت 6:35 دقیقه صبح پنجشنبه ایران و عراق در بخش مهران کاملاً بسته شده و هیچ‌گونه ترددی در این بخش وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ما در این بخش فقط شاهد بازگشت زائران ایرانی از مرز مهران به داخل کشورمان هستیم که شرایط را برای بازگشت آنها تسهیل کرده‌ایم.

وی افزود: زائرانی که بدون ویزا در مرز مهران تجمع کرده‌اند، مشکلات زیادی را برای ما و همچنین برای افرادی که دارای ویزا و مجوزهای قانونی هستند ایجاد کرده‌اند، لذا توصیه ما به آنها این است که تا فرصت هست بهتر است زائرین از مرزهای شلمچه و چذابه برای سفر به عتبات عالیات استفاده کند. 

ذوالفقاری تصریح کرد: طرف عراقی با توجه به شرایط موجود و مشکلات به وجود آمده در مرز مهران، تردد از این مرز را به داخل کشور خود بسته است. 

وی با بیان اینکه افرادی که دارای ویزا هستند هیچ‌گونه مشکلی برای عبور از مرزهای شلمچه و چذابه ندارند، گفت:‌ مرز شلمچه بستری مناسب را برای تردد زائرین و سفر به عتبات عالیات دارد، ضمن اینکه پارکینگ‌ها تعبیه‌شده در مرز چذابه مناسب‌سازی شده و افزایش پیدا کرده است که زائرین می‌توانند از این دو مرز برای ورود به عراق استفاده کنند. 

مجری شبکه ۳ سیما با اشاره به ازدحام جمعیت در مرز مهران گفت: در این منطقه جمعیت و خودروهای زیادی متوقف هستند و مسئولان امر امکانات و زیر ساخت‌های رفاهی و خدماتی مناسب را به خوبی مهیا نکرده‌اند.

احمد اکبرنژاد مجری شبکه 3 سیما که در مرز مهران مستقر است، در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به وضعیت نامطلوب حال حاضر مرز مهران، اظهار داشت: مرز مهران از صبح امروز توسط مسئولان عراقی بسته شده است و خودروها به صورت چندلایه در این منطقه پارک کرد‌ه‌اند.

وی افزود: تراکم و ازدحام زیادی از زائران امام حسین (ع) در این منطقه وجود دارد و علی‌رغم اینکه نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه حضور خوبی دارند، اما به دلیل وجود جمعیت زیاد و نبود زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی لازم، مردم در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند.

اکبرنژاد تصریح کرد: مسیر 11 کیلومتری نقطه صفر مرزی تا شهر مهران که فاقد امکانات لازم است، بسیار شلوغ بوده و با اینکه 60 تا 70 درصد خودروها در بیرون از مهران قرار دارند، اما بخشی از آنها در داخل شهر پارک شده‌اند که سبب ازدحام و شلوغی زیادی شده است.

مجری شبکه 3 سیما تأکید کرد: مهم‌ترین موضوع در خصوص بازگشت زائران در 2 روز آینده به سمت کشور است که با توجه به نبود امکانات لازم، نگرانی‌هایی را به دنبال دارد.

اکبرنژاد تصریح کرد: در اینجا بسیاری از دستگاه‌های محلی تنها به تبلیغ اداره یا دستگاه خود از طریق نصب بنر در سطح منطقه مبادرت کرده‌اند و خدمات مناسبی ارائه نمی‌شود؛ ضمن اینکه جاده «ملک‌شاهی» از مهران به شهر ایلام که به دلیل تراکم و مشکلات جابه جایی از مسیر اصلی این دوشهر، به عنوان  مسیر رفت و آمد خودروها انتخاب شده است، جاد‌ه‌ای بسیار خطرناک و فاقد امکانات ایمنی است.

به گزارش الف، فرمانده انتظامی ایلام گفت: وضعیت ترافیک در محورهای ارتباطی ایلام مطلوب است.

سردار نورعلی یاری امروز در گفت‌وگو با فارس در ایلام اظهار داشت: خدمات‌رسانی به موقع به زوار اربعین حسینی در دستور کار پلیس و دیگر مسؤولان استان ایلام قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی ایلام گفت: مشکلی از حیث ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی در استان ایلام وجود ندارد و خوشبختانه یک ظرفیت خوبی در استان ایلام فراهم شده تا زوار بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

وی ادامه داد: روزانه تا 150 هزار نفر از مواد غذایی ارائه شده در ایلام توسط زوار اربعین حسینی استفاده می‌شود، بنابراین بستر مناسبی برای پذیرایی از زوار فراهم شده و پلیس هم در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی در حال ارائه خدمات هستیم.

این فرمانده انتظامی اضافه کرد: برای بازگشت زوار اربعین حسینی جاده مهران به ایلام را یکطرفه کرده و جاده ایلام به ملکشاهی و ملکشاهی به مهران را جایگزین مسیر ایلام به مهران کرده تا مشکلی برای تردد زوار پدید نیاید.

یاری تصریح کرد: وضعیت ترافیک در محورهای ارتباطی ایلام مطلوب است و این روند را با تمهیدات ترافیکی استمرار خواهیم داد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه پلیس راه زمینه بازگشت زوار در مرز مهران را فراهم کرده است، گفت: زوار در بازگشت به شهرها تعجیل نکنند و قوانین راهنمایی و رانندگی را مراعات کنند.
 
کلمات کلیدی : اربعین+پیاده‌روی اربعین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۰۴:۲۰
ديگه دولت چيكار كنه ؟عربستان با اون همه ثروت عرضه نداره يك ميليون زائر را ساپورت كنه
با اين همه پولى كه ازشون مى گيره باز نمى تونه خدمات بده دولت بيچاره چكار مى تونسته بكنه كه نكرده از هر بهانه اى جهت تخريب دولت استفاده نكنيد لطفاً (4020700) (alef-13)
 
مهدی محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۴۹:۳۹
لب مرز صدها هزارنفر عاشق شيداي امام حسين درمانده شده اند و از دولت خبري نيست. سپاه، ارتش، آستان قدس، شهرداري و نيروي انتظامي تا جايي كه مي توانند مشغول خدمتند ولي حجم جمعيت بالاست و كار هر لحظه سخت تر مي شود. همه هستند الا مسئولان اجرايي كشور كه ظاهرا زيارت اربعين را "مزيت" خود نمي دانند. يك سال زمان بوده و در اين مدت تنها نهادهاي غيردولتي براي اربعين برنامه ريزي كرده اند. هنوز هم دير نشده. رايزني سطح بالا با دولت عراق شايد افاقه كند. از آن مهم تر، تدارك امكانات براي انبوه زائراني است كه حين بازگشت دشواري هاي فراوان در انتظار آنهاست.
كمي همت كنند آقايان دولتي؛ راه دور نمي رود. (4020738) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۱۴:۰۸
مگه دولت از مردم خواسته همگی همین موقع برن زیارت همون سپاه و ارتش وآستان قدس وشهرداری و نیروی انتظامی که با تبلیغات مشوق حضور مردم در این ایام هستند الان هم وظیفه دارند خدمت رسانی کنند ! (4020779) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۱۹:۰۰
چه کسی از مردم خواست پیاده بروند؟
مردم بخاطر عشقشون به اهل بیت می روند.
لابد حالا اهل بیت مقصرند که چرا مردم بخاطر عشقشون، سبب سختی کشیدن دولت روحانی را فراهم کردن!؟
دست بردارید از این حمایتهای کورکورانه از دولت. (4020948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۳:۱۰
عاشق اهل بیت قانون گریز نمیشود! دست بردار از حمایت از قانون شکنان. (4022012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۵:۳۸
مخالف دولتی؟ ایراد ندارد ولی حمایت از زائران بدون ویزا که مزاحم زائران با ویزا هم میشوند کار پسندیده ای نیست. برای مخالفت با دولت دست آویز دیگری پیدا کن. (4022018) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۲:۲۰:۱۰
مگه قرار نبود اعتبار پاسپورت ایرانی بالا بره
چرا ویزای عراق حذف نمیشه

دولت چشش به 40 دلاریه که از زائر عراقی برای ورود به ایران میگیره

بعد برای مردم خودمون هم در دسر ویزا درست میکنه (4022169) (alef-13)
 
امانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۳۲:۳۵
همین نهادهایی که در بالا نام بردی مسولیت این کار را برعهده داشتند.اگر ضعف یا قوتی هست مربوط به انها است.تشویق و توبیخ هم برای انها است.
متاسفانه اونها هم همگی جهادی هستند!قبل از برنامه میگن همه چی مرتبه!کار که شروع میشه اینطوری مشکلات عجیب و غریب را مشاهده میکنیم! (4020811) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۴:۵۹:۴۴
واقعا این حمایت شما نوکران بی جیره مواجب بسی جای تعجب است، اربعین نماد قدرت اسلام وشیعه است ، دولت وظیفه دارد به کسانی که می خواهند به زیارت بروند، همین شما گوش وچشم بسته ها اگر کسی می خواست به کشوری خارجی برود وساکش از پله ها می افتاد و خراب می شد آسمان را به زمین می دوختید (4023511) (alef-13)
 
اشتری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۲۸:۴۴
اگر این افراد شیدای امام حسین می بودند فقط برای پرداخت 40 دلار از
گرفتن ویزا سر باز نمی زدند و باعث زحمت مردم و مسئولین نمی شدند
و آبروی ایران را حفظ می کردند (4020951) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۳۶:۵۶
مگه دولت گفته مردم بدون ویزا برن زیارت (4020992) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۰۹:۴۲
خوب همه از نظر شما کار میکنن جز دولت. چقدر شما صادقی!!!!! (4021017) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۱۹:۴۱
تمام این نهادهای به اصلاح غیر دولتی که شما گفتی چندین برابر از بودجه عمومی پول میگیرند دقیقا برای همین کارها مثلا سازمان بسیج مستضعفین که بودجه فرهنگی ش از کل بودجه آموزش و پرورش بیشتره پس واسه چی داره از بیت المال بودجه میگیره ؟ (4021102) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۳۸:۵۶
مهدی جان شما دیگه چرا؟! زائرین برای تفریح و آسایش که نرفته اند، آنها می دانند که در این راه هر چه بیشتر سختی بکشند اجر و ثواب بیشتری می برند و این مشکلاتی که سایت محترم الف درج کرده نعمتی بزرگ برای زائرین است که اگر قصد تفریح داشتند پای پیاده راه نمی افتادند. لذا لطفا جو زده نشویم و به تخریب این و آن اقدام نکنیم. (4021117) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۸:۳۲:۵۷
سختی کشیدن!، آیا زدن واکسن آنفلوآنزا هم بخاطر جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا توجیه پذیر است؟ آیا آوردن عفونت های شدید به داخل کشور اجر و ثواب دارد؟ (4021843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۰۰:۵۸
مرگ برکفار وحسودان وعنودان ، هرکه لا آل علی درافتد ورافتد (4023513) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۵۴:۴۲
مثل اینکه همون نیروی انتظامی ، گمرک ، شهرداری ، اداره راه که اینهمه پارکینگ درس کرده ، همشون زیر مجموعه دولت ان و از دولت مواجب میگیرن ، و نیروی اجرایی دولت ان ،فکر کنم منظورت این بود که چرا خود روحانی سر راه واینساده ، هزاران اتوبوس و وسایلل حمل و نقل رو ورداشتن بردن اونجا که مسافرا برا برگشت مشکل نداشته باشن ، مشکل خود مردمن که بدون پاسپورت ، با ی کارت ملی بلند میشن با زن و بچه میرن لب مرز انتظار دارن رد بشن اونور ، والا عقلم چیز خوبیه ،
مسئله دوم هم اینه که آقا مگه همه باید برن کربلا گه مملکن رو تعطیل کردین 2-3 میلیون نفر یکی دو هفته کشورو بیخیال شدن لب مرز جمع شدن که چی ، هر جا میری کارت راه نمیفته میگی کجاس ، میگه کربلا ، سهمیه ایش کنین سالی 200-300 هزار نفر با توجه به زیر ساختا برن و برگردن
انقد ناراحت کننده است که میبینم پیرمرد و پیرزن و معلول وشیرخوار رو خاکا تو مرز خوابیدن ، اهههههه (4021134) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۴۳:۳۶
‏مسئولین ایرانی که بارها [به درستی] از ضعف عربستان در مراسم حج انتقاد کردن، میتونند ایده هاشون را برای نظم سفر اربعین لب مرزها پیاده کنند.
عمو فرزاد (4021219) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۶:۲۴:۳۲
خود کرده را تدبیر نیست آقای با هوش یک عده که مثل شما فکر می کنند بدون ویزا وگذرنامه می خواهند کار غیر مجاز انجام دهند وعوض آنکه کار آنها را مورد نقد قرار بدهید کاسه داغتر آش می شوید واقعا مملکت را امثال شما به این وضعیت رسانده اید (4021329) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۵۰:۳۶
چون عربستان عرضه نداره ما هم نباید عرضه داشته باشیم ؟!
اینم شد حرف ؟!!!
چه ربطی داره شاید اون بخواد بیوفته توی چاه تو هم باید بیوفتی ؟
اگه دولت مقصر نیست پس من مقصرم ؟! (4020740) (alef-11)
 
نجومی بگیر ذخیره نظام
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۱۴:۳۰
نه مقصر احمدی نژاده (4020781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۳۰:۱۳
برو ویزا بگیر و کسی را مقصر قلمداد نکن. حمایت از قانون گریزان کار زشتی است. (4022027) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۵۰:۵۹
هفتاد کیلومتر جاده بسازه ، چرا ایلام راه آهن ندارد؟ چرا یک کیلومتر بزرگ راه ندارد؟ (4020741) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۵۴:۰۰
برادر من چون همه به فکر خویشند. مرز پرویزخان (خسروی) در کرمانشاه آماده است. در شهر قصرشیرین که 10کیلومتر با مرز فاصله داره، چندین هتل و استراحتگاه ساخته شده که سازندگانش ورشکست شدن. از خود کرمانشاه یا بهتر بگم، از خود تهران تا مرز خسروی اتوبان دوبانده، با کیفیت آسفالت بسیار مناسبه. نزدیک ترین نقطه مرزی ایران به کربلاست که همونطور که میدانید هرسال دعای عرفه برگزار میشد در این منطقه. بعد مرز رو به مهران منتقل کردن!! مهرانی که حتی یک کیلومتر اتوبان نداره. کوچکترین امکانات رفاهی وجود نداره. مسیرهایی بسیار حادثه خیز. الانم که لب مرز میبینید چه فلاکتیه برای این بندگان خدا. (4020836) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۵۱:۲۰
مرز مهران به علت امنیت وهمینطور مسافت کم تا عتبات به عنوان بهترین مرز برای عبور شناخته شده ولی درساخت جاده وزیرساخت به کندی پیش میره که انشالله در دست اقدام هست .باید مراسم بزرگ اربعین با نظم وآرامش وتدبیر برگزار بشه تا خدای نکرده چهره بدی در اذهان ایجادنشه. (4020963) (alef-11)
 
.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۲۳:۳۷:۲۲
نزدیکترین نقطه مرزی ایران به کربلا؟!
از این دروغا دست بکشید تو رو خدا
بد نیست یه خورده مطالعه درباره فاصله تموم مرزا تا کربلا داشته باشید ...
البته اونقد مسوولان شما در اینباره دروغ گفتن دیگه باورتون شده که...! (4021640) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۵۴:۴۹
بحث اربعین معضل به این مهمی که هر لحظه هر گوشه‌اش در خطر فاجعه 💣😃 شدن است، بعد هیچ کس دنبال نگاه جامع نیست و از نوک دماغش جلوتر رو نگاه نمی کنند و حتی بعضی انگار دنبال تسویه حساب سیاسی هستند! (4020745) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۰۷:۰۷
تا حالا اونچه بنده دیدم اینه که فقط دوستان نگفتن ما تشنه مونه دولت یک لیوان اب خنک دست ما نمیده هر حرفی شما تصورش رو بکنید دوستان زدن. فقط مونده که گفته بشه یه چایی دست ما نمیدن. دولت یک تنظیم کننده است وقتی که به حرف دولت توجه نمیشه الودگی هوا رو داریم چون همه با خودرو میان و ترافیک لب مرز و...رو هم داریم ما ایرانی ها هم که در انداختن مشکلات گردن دولت مرز نمی شناسیم اقا یک زمین هست 100 نفر گنجایش داره میگن پر شده نیایید دوستان میفرمایند ما 300 نفر رو دولت اجازه نمیده وارد این زمین بشیم!!! خب چه میشه گفت دیگه؟ یه کم تفکر کنیم:
حدیث از معصوم:

"تفكرُ ساعةٍ افضل من عبادة سبعین سنةٍ"، ساعتی اندیشیدن برتر از هفتاد سال عبادت است. (4020766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۱۷:۳۷
پروفسور کسی که از دولت نخواسته هتل پنج ستاره با لیموزین که تا دمِ هتل میبره در اختیارِ زوار بزاره..خدارو شکر از مرز ایران که رد بشی به طرف عراق خودِ امام حسین همه خوراک و محل استراحتت رو بعهده میگیره..الان توقع از دولت این بود توی این سه سالی که فرصت یک زیرساخت معمولی که اینجور مواقع مردم اینجوری آواره نشن رو آماده کنه.. (4020790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۷:۵۱:۳۳
داداش اونایی هم که تو عراق داره خرج میشه همه رو یران می ده (4020938) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۰۱:۱۰
خدا وکیلی چند درصد از این زائرین متحول میشن ؟
حسینی میشن ؟ (4021080) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۷:۵۵:۴۹
منظورت طرح اسرائیل برای کشتن زانران منا بوده؟ (4020940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۴۰:۲۳
وقتی عده کثیری بدون توجه به اطلاعیه های متعدد ، بدون ویزا میخوان برن اونور مرز تقصیر دولت چیه؟ (4021058) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۲:۰۶:۰۲
اصل اين كار وقتى زير ساختها در خود عراق هم وجود ندارد اشتباه است
بازى هاى سياسى را در شعائر مذهبى مخلوط كردن چيز بهترى نخواهد شد
امام حسين هنوز هم مظلوم است (4021148) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۲:۲۲:۰۵
البته بشما مثبت دادم ولی چند نکته را اگر دولت محترم مد نظر قرار بده بسیاری از مشکلات رفع میشود 1-از اغاز تردد زائران در هرسال ورود به استان ایلام با پاسپورت ووزیزا انجام شود ومردم محلی حدالامکان دراین ایام چند روزه تردد نکنن یا با مجوز وکارت شناسایی باشند .درعربستان در ایام حج مردم عربستان هم با پاسپورت وویزا وارد مکه میشوند .2 مترو واتوبان وپارکینگ های چند طبقه احداث وهزینه ان از محل عوارض ورود وخروج زوار اخذ شود.از ورود خودروهای شخصی به استان یاشهرمهران جلوگیری واز اتوبوس های درنظر گرفته شده اسفاده شود. (4021163) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۴۳:۲۷
میلیاردها دلار خرج دو درصد از مردمی که از هواپیما استفاده میکنن؛
شما اگه مردی دویست تا اتوبوس ببر ملتو برسون خونشون؛اگه عرضه داشتی !
شراگیم (4021218) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۸:۴۱:۲۶
خیلی بیجا کرده کسی بدون ویزا و گذرنامه رفته مرز . باعث این مشکل همین ها هستند . (4021404) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۱۳:۳۵
.... و باز هم مقصر اصلی ؛ مسئولان . (4020709) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۴۳:۵۵
‏اونایی که میگفتن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران ؛
مرد هستن دوتا باک بنزین خرج کنن ده نفرو ببرن تا خونشون؟! (4021220) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۱۷:۳۲
ایشاالله سال دیگه (4020714) (alef-13)
 
علوی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۱۹:۲۲
مرزو باز کنید بذارید برن زوار (4020715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۳۸:۵۰
عراقی ها مرز رو بستن (4020994) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۱۸:۰۸
عراق اجازه نمیده می گه کسی که ویزا نداره نمیشه بیاد تو این قانون کلی دنیاست !صدا سیما و سایتهای خبری هم مرتب اعلام کردن اما چه کنیم که یک عده بی عقل خودخواه نظم را به هم میزنند ! (4021027) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۴۴:۳۴
عراق اجازه نمیده میشه به اونا حکم کرد ؟ کشور خودشونه وصاحب اختیار میگه آدم بی مجوز راه نمیدم ! (4021122) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۸:۳۴:۲۹
برادر ...آن وقت نیروهای نفوذی داعش چطور کنترل شوند. (4021848) (alef-11)
 
طلبه حوزه شاه ابادی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۲۵:۲۴
عزیزان زوار توجه داشته باشن که سفر بدون ویزا و پاسپورت حرام است (4020721) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۳۷:۱۸
من پارسال بدون ویزا رفتم .
اومدیم کار مستحب انجام بدیم ؛ حرام شد (4020730) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۴۴:۰۹
‏مرز مهران در حال تبدیل شدن به یک بحرانه، همه ارگانها بسیج شدند بجز دولت!
ظاهرا ما دولت نداریم، نهاد برجام داریم فقط! (4021221) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۰۳:۴۵
طلبه جان
تکلیف ما چیه که پارسال با کارت ملی رفتیم ؟ (4020760) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۳۱:۴۴
کفاره بده و استغفار کن و در اولین فرصت ویزاتو بگیر (4020809) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۳۴:۵۰
کار اشتباهی کردی
به قانون بی احترامی کردی (4020814) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۳۲:۰۶
قطعا کار حرام انجام دادی (4020953) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۳۹:۵۶
نباید می رفتی باید به قانون احترام می گذاشتین . همین عدم توجه به قانون باعث به وجود آمدن بی نظمی میشه (4020995) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۰۳:۰۷
برای پارسال که چنین حکمی صادر نشد
این حکم هم برای مقلدین ان مرجع نافذ است تازه عطف به ما سبق نمیشود (4021013) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۱۹:۳۷
تکلیفتون اینه که شرایط امروز با دیروز فرق داره ! پارسال که شما با کارت ملی رفتی باعث شدی یه عده فکر کنن اونا هم می تونن با کارت ملی برن واین فاجعه رو ساختین ! (4021028) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۳۱:۲۶
کار حرام امجام دادی. عدم احترام به قانون از طرف زوار امام حسین چه معنی میده. (4021049) (alef-11)
 
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۳۲:۵۰
به کار بردن جمله" هیچ اقدام موثری صورت نگرفته" کمی بی انصافیه کاش شما نویسنده عزیز قدری هم به موضوعاتی مانند تسهیل در صدور ویزا و ایجاد سایت سماح و ... و از آن طرف افزایش چشم گیر زوار در مقایسه با سالهای گذشته اشاره ای می کردید.بدیهی است با توجه به امکان پذیر نبودن سهمیه بندی زوار مانند کشور عربستان و نبود زیرساخت های لازم در شهرهای مرزی تا مدتی در خدمات رسانی عقب باشیم ولی مهم اینست که روز به روز بهتر شده ایم. (4020812) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۰۲:۱۸
الف لطفا منتشر کن
سایر مراجع تقلید چنین فتوایی ندادن
شرط طلبگی حکم میکنه فتوا را کامل با ذکر مرجع صدور و گستره جاری الحکم بگویید (4021012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۰۶:۳۸
اگر کسی گوش کنه! (4021092) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۲:۳۱:۲۸
مگه قرار نبود اعتبار پاسپورت ایرانی بالا بره
چرا ویزای عراق حذف نمیشه

دولت چشش به 40 دلاریه که از زائر عراقی برای ورود به ایران میگیره

بعد برای مردم خودمون هم در دسر ویزا درست میکنه (4022191) (alef-11)
 
دالوند
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۳۵:۰۷
من که همین الان دارم از تهران با پرایدم راه میوفتم برم .
مقصد :
ایلام - مهران - عراق .
میگن لب مرز ویزا صادر میشه . (4020728) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۴۴:۱۱
شلمچه یا چذابه بری بهتر
گوش کن (4020827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۰۶:۰۱
خسته نباشی!!! یعنی این همه تلویزیون هشدار داده و حرف زده باد هوا. (4021090) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۴۶:۴۱
حالا شما برو ببین اصلا با پرایدت به مهران می رسی بعد انشالله ویزا هم می گیری!!! (4021126) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۳:۴۵:۱۵
من سالهاست با پراید می روم مهران و بعدش عراق! باید خیلی چیزها بدانی که راحت بروی! (4023428) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۲:۰۰:۴۱
قبلیا که رفتن و گیر افتادن لب مرز رو هیچ مقصر نمیشه دونست ، نمیدونستن گیر میفتن ، ولی تو که میدونی گیر میکنی و داری میری خدا شفات بده به حق امام حسین (4021144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۶:۱۷:۴۲
گوش های شما را باسیمان پر کرده اند چون یک ماهه میگویند بدون ویزا نروید ولی نمی شنوید چون خودرای تشریف دارید ویک عده هم مثل خودتان از شما دفاع می کنند (4021326) (alef-13)
 
تو فکر کن دوباره بهت رای میدیم
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۴۶:۳۷
دولت فقط به فکر بوئینگ و ایرباسه و هیچ امکانات رفاهی رو در بیابان آماده نکرده (4020736) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۱۶:۳۰
خوب بنده خدا اگه بوئینگ وایرباس بود که حالا با این وضعیت دشوار نمی رفتی زیارت ! (4020787) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۴۶:۱۹
پرفسور !
2 میلیون نفر رو میخواستی با بوئینگ و ایرباس ببری ؟! (4020830) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۳۳:۴۳
مگر همه مردم باید اربعین بروند بقیه ایام سال روز خدا نیست؟!!!؟؟؟؟؟ (4020955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۵۷:۳۶
میلیون ها حاجی هر سال چه طوری میرن مکه؟ از زمین میرن یا با هواپیما. (4021008) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۳۵:۴۶
دانشمند !!! عالم دهر !!
همون طور که میبرن حج ! حداقل یک عده قابل توجهی می تونستن برن که این همه فشار پشت مرزهای زمینی نباشه ! (4021054) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۲:۲۰:۲۶
دکتر! خوب چند هزار نفر با هواپیما برن به همون میزان مرزهای زمینی خلوت تر میشه (4021161) (alef-11)
 
ارباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۰۸:۳۱
پس سه میلیون حجاج کشورهای مسلمان هرسال با چی وارد جده و مدینه میشن (4021190) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۳۸:۲۲
منظورت از امکانات رفاهی اینه که بدون ویزا راه نمیدن؟ (4022041) (alef-11)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۰۹:۱۶
خوب است دولت در عوض گرفتن پول پاسپورت وویزا و... کمی هم به فکر رفاه این زائرین عاشق باشد وفقط از آن بهرداری به نفع خود ننماید (4020772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۳۸:۵۵
کسی که حاضر نیست حق شرعی و قانونی خود را بدهد و ویزا بگیرد
می شود گفت عاشق امام حسین است؟!!!نه برادر این جور جاها میزان
صداقت و درجه ایمان معلوم می شود!!!! (4020958) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۴۷:۲۹
مشکلات را زائران بدون ویزا به وجود آورده اند. (4021063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۲:۲۳:۳۲
پول ویزا رو که عراق میگیره. تازه این بندگان خدایی که ازدحام ایجاد کردن که ویزا هم ندارند، بی قانونی میکنند و از دولت انتظار دارند اجازه بده از مرز رد بشن. بعد فردا روز اگر داعش در کشور کاری بکنه هم اعتراض میکنن که چرا حواس دولت نبود و مرزها رو نبست. (4021164) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۶:۳۴:۵۲
پول ویزا مال عراقه (4021335) (alef-13)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۱۴:۳۳
نزدیکان ما هم که ویزا داشتن ، واقعا بدون مشکل رد شدن ، به خصوص از چزابه . (4020782) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۴۸:۱۲
داداش من ویزا نداشت و یواشکی رد شده امروز زنگ زد عراق بود .
ولی کار حرام انجام داده (4020831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۳۶:۴۲
کار خطرناک وحرام ! (4021056) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۴۳:۲۸
وقتی یه عده بدون ویزا میرن عراق داعش میتونه از این فرصت استفاده کنه وموقع برگشت زوار یه عده از افراد خودشو به اسم زوار بی ویزا وارد کنه ولابد حالا دولت باید بشینه ببینه چه کسی ایرانی بی خطر و چه کسی فارسی زبان داعشی !!! (4021061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۵۷:۲۷
وقتی یه عده بدون ویزا میرن عراق داعش میتونه از این فرصت استفاده کنه وموقع برگشت زوار یه عده از افراد خودشو تو قالب زواری که بی ویزا وارد عراق شدن وارد ایران کنه دولت هم تا بیاد اثبات کنه این بابا ایرانیه یا داعشی کلی ظول می کشه !اگرم بعدها یه بمبی و نارنجکی یه جای مملکت منفجر بشه همه می گن تقصیر دولت ونیروهای انتظامیه که عرضه ندارن از مملکت محافظت کنن ! پس باید به قانون شکنی که مخل امنیت مملکته گفت کار تو حرام است واگر توجه نکرد بازداشت بشه!! (4021073) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۸:۳۵:۱۸
چطور می خواهد بر گردد؟ (4021849) (alef-11)
 
.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۸:۳۳:۳۴
بله هر چی امکانات برای شماست استان ما رو خیلی وقته فراموش کردن...
در ضمن امسال این وضع فلاکت بار رو همون زایران بوجود آوردن که می خواستن بدون ویزا برن اونور مرز و با اینکارشون حق سایر زایران رو هم ضایع کردن... مشکل امکانات نبود عزیزم...مردم ما با افتخار و با دل و جان خدمت رسانی میکردندحتی خونه هاشون رو هم در اختیار زایران محترم قرار دادند هر چند این موارد دیده نمیشه که توسط رسانه ها...! (4022720) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۱۶:۵۳
باباجان میگن بدون ویزا نرید لب مرز. خوب مسئولا چکار کنن ما مردم بی موالاتی هستیم.همه جا قانون شکنی باید کنیم.اگه اونهایی که ویزا نداشتن لب مرز نرفته بودن هیچوقت اینطور نمی شد (4020788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۱۰:۰۸
مبالات نه موالات:| (4021018) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۰:۵۵:۲۴
خداییش ببینید. ما در سر و سامان دادن به همین کم آوردیم. بعد بهتر نیست که دیگه بگذاریم که از تجربه غربی ها در زمینه های مدیریتی نهایت بهره را ببریم؟ (4020837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۳:۵۸:۵۳
وقتی اصل بر زرنگ بازی و حرف شنو نبودن و منفعت شخصی را ترجیح دادن باشه غربی ها هم نمیتونن کنترلش کنن عراق میگه بیدون ویزا راه نمیدم دوستان میخان بی ویزا بروند و حق کسی که ویزا داره رو هم تضییع می کنن ایا برای کار مستحب می خواهید فعل حرام انجام دهید؟ ایا دین ما اینه؟ اون دنیا بپرسن چرا به دین ضربه زدی چی جواب میدی؟ اگر پرسیدن زرنگ بازی خودت رو چرا گردن دولت انداختی چی جوااب میدی؟ این کارها گناهه بخدا نکنید ای بسا موجب فوت کسی بشوید با این ازدحام در مکانها و در جاده اندکی حرف گوش کنید (4020891) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۱:۱۰:۴۳
چه ربطی به دولت داره...وقتی یه عده هرچی بهشون میگی ویزا باز واسه زرنگ بازی و پول ندادن با کارت ملی میخواد رد شه و هم خودشو هن بقیه رو میندازه تو زحمت دولت مقصره؟؟دولت بیاد واسه دو میلیون نفر اونجا امکانات ایجاد کنه واسه دو روز؟ (4020843) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۱:۱۸:۰۹
دوستان قانون رو رعایت نمیفرمایند میندازن گردن دولت چرا مرز مهران بسته شده؟ چون یک عده بدون ویزا ازدحام کردن و نمیذارن که افراد ویزا دار وارد بشن شما خودتون قضاوت کنید اینجا تقصیر دولت چیه؟ این چه اخلاقی است که از هر چیزی علیه دولت داستان می سازید؟
علت اینکه اصرار دارید خلاف مقررات و قانون دولت عراق بدون ویزا وارد خاک یک کشور دیگه بشید چیه؟ میشه بفرمایید ما هم بدانیم؟ عزیز من ایران و عراق یک کشور نیستند یه کم تحقیق اگر بفرمایید متوجه میشید ما دو کشور جدا هستیم با دو تا قانون که برای ورود هم ویزا لازمه. عراق جزو خاک ما نیست (4020846) (alef-13)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۲:۱۶:۲۴
همینکه تا الان به برکت امام حسین و تدبیر دولت اتفاق امنیتی بدی پیش نیامده خدا را شکر کنیم...عزیزانیکه میخواهند بدون ویزا وارد عراق شده و برگردند آیا فکر کرده اند که شاید موقع برگشت حرام زاده ای داعشی خدای ناکرده از این وضعیت سوءاستفاده کند و وارد کشور شود.؟! باید تابع مقررات بود تا آسوده زندگی کرد. لطفا همه چیز را گردن دولت نیندازید. (4020869) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۲:۴۰:۴۸
فکرکنیدشیعیان عراقی درروزشهادت امام رضا(ع)یک میلون نفر راه بیفتند طرف مرزهای ما وبدون ویزا وحتی باویزا بخواهندواردایران شوندتکلیف چیه؟این ارادت به امام حسین (ع)است که شما اینطوربه ایشان جفا روا میدارید وحداقل های شرعی دراین شلوغی هارعایت نمی شود درحالی که سید الشهدا برای آبروی دین اسلام خودویارانش شهیدشدندبس کنیدریاکاری را ای کسانی که حرمت امام را رعایت نمی کنید.. (4020879) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۲:۴۸:۰۱
چرا مرز چیلات در شهرستان دهلران را بازگشایی نمیکنن؟ (4020881) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۵:۳۲:۴۷
در این دولت هم گویا وزارت راه و شهرسازی بیشتر دغدغه اش خرید از ایرباس و بوئینگ بوده است
نویسنده میداند هواپیمایی هر کشور مانند پرچم، مانند آیکون واعتبار آن کشور است،آیا میدانند ایران ایر تقریبا دیگر هواپیمایی برای پرواز های خارجی به خصوص راه دور ندارد. یعنی دولت میخواهد الکی 200 هواپیمای نو بخرد؟
متاسفم برای نویسنده (4020906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۸:۲۹:۵۱
دولت بیجا میکنه عوارض خروج از کشور و بیمه هزار چیز دیگه از زوار میگیره .چرا ربطی به دولت نداره ؟
چرا رایزنی نکردند ویزا را بردارند که هر سال این داستان ها نباشه؟ (4020952) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۰۱:۲۴
اولا دولت باید امکانات رو مهیا کنه صد در صد .
دوما اخه چرا بدون ویزا میری مسلمون؟مگه الکیه بدون مدارک بری یه کشور دیگه
سوما الان مدیون اونی هستی که ویزا داره و تو با شلوغکاری نذاشتی بره
چهارما یاد بگیریم به قوانین خودمون و دیگران احترام بزاریم
پنجما ما ایرانیا اسراف کاریم.زیرنویس کرد که عراق امکاناتش کمه سال دیگه برین اربعین.برادر من وقتی میری از موکب 20 دست غذا میگیری برای 10 نفر و بقیه غذا رو میریزی دور اخه به اینم میشه گفت زیارت اربعین؟چرا امکانات نیس؟ماها خیلی بی انصافیم.غذای نذری انگار برای موکب رایگان در اومده.اون بندگان خدا پول دادن برای این همه امکانات. (4020968) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۱۷:۰۷
قانونشکنی در فر هنگ ما جرم بحساب نمی آـید چرا عزیزان ما توجه نکرده اند که برای ورود به کشور عراق در حال حاضر ویزا لازم است؟. (4020977) (alef-11)
 
رضا شوش دانیال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۰۹:۱۹:۵۵
مرز شوش از طریق فکه باز کنید راه آهن شوش دانیال علیه السلام به راه اهن کربلا متصل کنید اتوبان حرم دانیال تا حرمامام علی آماده کنید اگر یک نفر پشت مرز ماند (4020979) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۲۸:۰۹
مرز توسط دولت عراق بسته شده. دوما کجای دنیا یهو همچین آدمی میریزه از مرز رد بشه. سوما وقتی مسئولین نظام میدونن در مرز چنین امکانات محدودی دارند واسه چی ملت بیچاره رو جو زده میکنن که همچین آواره بشن. چهارما هزار بار گفتن به مرز مهران نیاید وقتی ملت گوش نمیدن حقشون هست آواره بشن. (4021038) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۳۳:۲۹
مقصر مردم هستند..نه دولت..زیارت کربلا همه باهم.. بزارید 365روز هست سال..ادم سراغ دارم رفته زیارت نکرده اماده چه فاید ازبس شلوغ بوده (4021051) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۰۳:۴۵
وقتی بدون توجه به هشدار مسئولین بدون هیچ برنامه ریزی دقیقی (بدون داشتن روادید) به سمت مرزها حمله ور می شوند همین می شود دیگه!!! (4021086) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۱۶:۰۷
من می خواستم برم، پول ویزا نداشتم. چرا دولت ایران با دولت عراق یک قرارداد نمی بنده، که ما ایرانیها لازم نباشه ویزا بگیریم. (4021099) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۳۴:۴۶
چون این عده عموما رای شان متمایل به جناب روحانی و اصلاح طلبان نیست (4021115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۴۴:۵۴
مقصر دولت قبلی است چراشم به خودم مربوطه (4021123) (alef-13)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۲:۴۲:۲۱
شما که زیر ساخت و امکانات کافی ندارید چرا هی از صدا وسیما و تمام شبکه هاش تشویق و ترغیب میکنید و هیجان ایجاد می کنید و احادیثی مبنی بر میزان ثواب زیارت می خونید ؟ مردم هم فکر نمی کنند ,قانون گریزی هم که گریبان ملت ما رو گرفته ,دولت چه کار میتونه بکنه ؟ (4021174) (alef-11)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۰۲:۵۱
پس مسیر داهران چی؟ انگار نه انگار که دهلران هم مرز با مهران و عراق است.مرز چیلات دهلران نزردیک ترین مسیر به کربلا است. پس چرا تحت فشار سیاسی ایلامی ها از دهلران حرفی نمیزنید
هم مسیر عالی دارد هم جاده مهیا به مهران
لطفا دقت کنید.بهترین مسیر به مهران از اندیمشک دهلران به سمت مهران می باشد. ضمنا سریعا مرز چیلات دهلران را باز کنید تا مثل حتدثه منا رخ ندهد (4021186) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۶:۳۳:۴۰
دوستان اکثرا از مخالفان دولت هستند و هر اتفاقی بیفته رو بسیار هم لذت میبرن بندازن گردن دولت و یه جور عادت لذت بخش برای این عزیزان شده میفرمایند :
ما بدون ویزا و گذرنامه لب مرز تجمع کرده ایم دولت ایران چرا اجازه نمیده وارد خاک کشور دیگری بشویم که ویزا نیاز داره؟؟
شما سطح استدلال و نوع استدلال رو نگاه بفرمایید! (4021332) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۲۰:۴۳:۴۲
من از مهر ماه چند بار از تلویزیون از مسیولین شنیدم که اطمینان میداد مردم نگران نباشند همه چیز مرتب است. (4021494) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۴:۳۱:۴۱
مرتب یعنی چی؟ اگه همه به قانون احترام گذاشته بودن هیچ مشکلی نبود ولی متاسفانه با عدم توجه به هشدار هایی که داده میشد که بدون ویزا اجازه عبور داده نخوهد شد عده ای همچنان بر طبل بی قانونی کوبیدن و باعث ایجاد مشکل شدن حالا شما هی سنگ عده ای قانون شکن رو به سینه بکوب و بگو دولت بی تدبیر و بی کفایته (4022392) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۲۱:۳۸:۱۴
بی قانونی و فرصت طلبی عده ای با عث بوجود امدن این وضعیت شده متاسفانه عده ای دنبال بهانه میگردن که همه چیز رو گردن دولت بندازن متاسفانه بعضی با انجام یه عمل حرام (عدم دریافت ویزا)میخوان در یک مراسم مستحب(پیاده روی اربعین )شرکت کنند اونم فقط برای فرار از پرداخت هزینه دریافت ویزا (4021548) (alef-13)
 
عدالت....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۰:۴۹:۴۹
دل نوشته‌ای برای شهر کوچکم
که این روزها رسانه‌ ها برای تخریب و توهین کردن به مردمانش با یکدیگر در رقابتند .رسانه هایی که خدمت رسانی مردم به زایران را ندیدند ..حتی یک گزارش درباره استقبال این مردم محروم منتشر نکرده اند اما درباره مردم مرزهای دیگر وحتی مرزهای عراق......
خدا رو شکر که از فردا تا سال آینده به فراموشی سپرده می‌شود و....
باز هم اربعین رسید از راه
همه‌ی شهر پر شد از هیجان
عاشقانِ شهید کرب و بلا
آمدند از سراسر ایران

فرصتی شد دوباره تا بروند
دسته دسته کبوتران به حرم
ذکر یا_لیتنا به لبهاشان
در قلوب همه اَلَم، به دوش عَلَم

با وقار و متانت آمده‌اند
بی تکبر زدند پا به زمین
بارِ ره توشه‌هایشان عشق است
دو سه سالی‌ست دلخوش‌اند به این

ولی ای زائر ای که از قدمت
شهرمان را بهشت خواهی کرد
بنشین یک دو ساعتی اینجا
تا بگویم برایت از یک درد

دردِ ترکش، گلوله، خمپاره
دردِ دستانِ خالی و دشمن
دردِ ساعت شماری و حسرت
دردِ یک خط ریل، راه آهن

درد سرما، بخاریِ نفتی
درد وابستگی به سرسختی
درد سرمایه‌های بسیاری
که ندارند طعم خوشبختی

درد دوری و دردِ بیکاری
درد تنهایی و گرفتاری
درد تلخِ نداری و زاری
درد بیمار و بی پرستاری

درد، بسیار و گوشها اندک
حرف، بسیار و زندگی مشکل
با چراغی که آمدی بگذر
همتی نیست در حوالی دل

من دلم سرپناه می‌خواهد
اندکی شاهراه می‌خواهد
بین یک عالمه نخواستنی
دل من کربل/‌آه!!! می‌خواهد

چه کنم پای رفتنم لنگ است
از غم این نقاط حادثه خیز
جاده دارد به خویش می‌پیچد
شهر از خستگی شده لبریز

شهرِ جامانده، شهر جانبازم
بی نفس مانده و شهید شده
این جوانی که می‌رود عمر است
این شقیقه که رو سفید شده

دردهایم اگرچه بسیارند
ولی از لطف مردمان زنده
شهر دلتنگ و کوچکم، ایلام
مثل مهران هنوز پاینده

میروی... پس سفر سلامت باد
برسانید این سلام به عشق
حسن مطلع ز عاشقان گفتیم
بنویسید این کلام به عشق

عاشقان زنده‌اند در تاریخ
مثل جغرافیای خود دوریم
به سفر می‌روی، خداحافظ
ما ولی مانده‌ایم مجبوریم... . (4021684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۸:۴۹:۰۴
چه اجباری الان برین ؟ ، صبر کنین خلوت بشه با تمرکز و آرامش برین . چرا ما اینقدر جو گیریم ؟ (4021871) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۳۶:۱۳
دولت وقتی خودشو میکشه برای اعزام به کربلا مانند تمام برنامه های کشور که به تنها چیزی که فکر نمی کنند برنامه است .اصلا کیفیت زیارت براشو ن همیتی نداره ؟کمیت مهمه که همه باز از دست دولت ناراحت ونراضی برگردند. (4022037) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۷:۴۶:۲۴
گردن دولت نندازین تقصیر از خودتونه به قانون احترام بذارین حمله به دولت عذر بدتر از گناهه (4022661) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.