نظر منتشر شده
۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454302
شب چهارشنبه آخر سال ۹۵؛
نه ناهنجاران به «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» به احترام شهدای آتش‌نشانی/ تصاویر دلخراش از مصدومیت به دلیل استفاده از مواد محترقه
بخش عکس و فیلم الف، 24 اسفند 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۶
انگار همین چند روز قبل بود که خبر ریزش ساختمان پلاسکو منتشر شد، حادثه‌ای که منجر به شهادت تعدادی از آتش‌نشانان از جان گذشته کشور و همچنین فوت تعدادی از شهروندان شد و داغ سنگینی را بر دل تمام مردم و مسئولان کشور گذاشت.

همان روز بود که مردم تصمیم گرفتند تا با تشکیل کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» به احترام شهدای آتش‌نشانی، چهارشنبه‌سوری ایمن و بی‌خطری برگزار کنند.

اما در این بین همیشه هستند افرادی که بر خلاف عرف و خواست اجتماعی عمل می‌کنند و به قول معروف به هیچ صراطی مستقیم نیستند و با استفاده از مواد محترقه و خطرساز، جان خود و هموطنان دیگر را نشانه می‌گیرند. 
کلمات کلیدی : تلفات چهارشنبه‌سوری+چهارشنبه‌ سوری +آمار چهارشنبه‌سوری+انفجار مواد محترقه+چهارشنبه سوری+حوادث چهارشنبه سوری
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۳:۵۸:۳۳
چهارشنبه سوری یک دروغ وقیحانه است
کاسبان و سوداگران حرامخوار ، سوار بر دوش و مرکب جهال شده اند و ناجوانمردانه میتازند. (4204301) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۲۵:۴۴
از تحریریه الف عاجزانه درخواست می کنم نظر مرا منتشر کند . این حوادث هر ساله تکرار می شود و عده ای بی گناه قربانی بی کفایتی مسئولین نظم و امنیت عمومی کشور واقع می شوند . فقط در مصاحبه های مسئولین حرف های واهی و غیر واقعی می شنویم که اصلا اجرایی نمی شود . الان از نیمه شب گذشته منطقه ما مثل شهر حلب و رقه صداهای انفجار های مهیب به گوش می خورد . سئوال من از وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی و قوه قضاییه و دیگر مسئولین این است امشب جند نفر را دستگیر کردید ؟ چند نفر را روانه بازداشتگاه کردید که به قول توخالی خودتان تا آخر تعطیلات مهمان شما باشند . هر قطره خونی که از بینی یک شهروند ایرانی به ناحق ریخته شود شماها مسئول هستید .
خداوندا ناراحتی که امشب بسیاری از مردم ما متحمل شدند نصیب کسانی کن که شاید مسئولیت داشتند ولی از کنار آن به راحتی گذشتند . آمین (4204324) (alef-13)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۳:۴۷
برادر من بی فرهنگی خودمونه چرا الکی گردن این و اون می ندازی.
بچه خودتو درست تربیت کن جای آه و ناله (4204658) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۸:۴۱:۵۳
تنها راه هدایت جوانان به جشن سالم است. (4205828) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۲:۱۵
این عده بی گناه خودشون میرن ترقه منفجر می کنن. اون ننه بابایی که بچش این بلا سرش اومده مقصرن نه نیروی انتظامی. مشکل شماها اینه که می خواین بقیه کار شما رو انجام بدن. یارو رفته نارنجک انداخته دستش قطع شده باباش اومده از مسئولا انتقاد میکنه. این نفهمیه این پدر بزرگوار رو می رسونه. (4204872) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۳۰:۰۹
آقای وزیر کشور زن و بچه های تان امشب راحت و سالم بودند ؟ خدا را شکر
که با مردم و خیابانهای نا امن شهر سروکاری نداشتند (4204328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۳۳:۴۵
باید پرسید, چرا به اینجا رسیدیم? و درست این است که چرا به اینجا رساندند????? (4204334) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۱:۱۸
مردم به شهدا احترام میگذارند, اما بنا نیست که برای جلوگیری از هر ناهنجاری از شهدا استفاده ابزاری شود, صد در صد مشخص بود که این کمپین اثری ندارد, چون از شهدا استفاده ابزاری شده بود (4204344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۳:۴۴
نقش شهرداری در این بین کجاست?چرا در برخی مناسبت ها تمام میگذارد اما در مناسبتهای ملی خبری از شهرداری نیست? (4204348) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۲:۴۶:۰۱
کاملا معلوم است سیاسی فکر می کنید شهرداری همین که تمام باکس های زباله را جمع کرد تا امثال خودت آنها را آتش نزنند خیلی خوب کار کرد ناراحتی نتونستی سطل های زباله را آتش بزنی ؟ (4204402) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۵۷:۱۵
شب چهارشنبه سوری را بهتر است دولت حکومت نظامی اعلام کند جرات نمی کنیم از خانه بیرون برویم (4204361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۳:۴۸
این ی شب رو بیرون نرین. دنیا به آخر نمیرسه (4204877) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۱:۰۴:۰۰
فرمانده نیروی انتظامی کجایی ؟ (4204366) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۱:۱۱:۲۳
آدم این بچه های بی گناه رو میبینه دلش کباب میشه ، قربانی یه رسم غلط و مزخرف (4204372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۳:۳۳:۴۰
نه غلطه...نه مزخرف...توي چين هر ساله چند بار أتش بازي صورت ميگيره...وقتي مرز هاي ما درو پيكر نداره همين اتفاقات ميفته...پ جاي پاك كردن صورت مسئله بايد مسئله حل بشه (4204412) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۱:۱۲:۴۵
«ما مردمانی عاشق کورش/ ما قوم در تاریخ جا مانده/ جدا کدام از ما فقط یک بار/ یک خط از آن تاریخ را خوانده؟ ... باید پذیرفت این حقیقت را/ امروز ما فرهنگ‌مان این است.» (4204373) (alef-13)
 
R
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۱:۵۹:۰۵
من خودم سرباز نیروی انتظامی بودم ماه اخر سال به خصوص روز چهار شنبه سوری تا 20 فروردین جزء سخت ترین روزهای بچه ها انتظامی است شمایی که سرمای کانکس و به زمین چسبیدن پا حین نگهبانی رو نچشیدی و تو خونه گرم و نرم نشستید نباید قضاوت کنی (4204393) (alef-13)
 
رهایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۴:۰۲:۲۸
نیروی انتظامی بیچاره ها چه کاری از دستشون بر میاد پشت خونمون لاستیک و درخت آتیش زدن حتی ترقه مواد منفجره مینداختن پلیس امد همشون دستشون آجر بود پرت میکردن سمتشون.ماشینو داغون کردن.کل مغازه دارا مغازه ها شونو بسته بود نمیدونیین چه وضعی بود.پلیش با متور اومده بود آجر پرت کردن شانس آورد خورد به موتو سیکیلتش وگرنه معلوم نبود چی میشد. اصلا مردم دیوانه شده بودن.واقعا ارزش داره یک شب (4204415) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۱۱:۵۶
مشکل اینجاست که عده ای بااصل چهارشنبه سوری مشکل دارند.وگرنه حداقل باید سعی بر اداره این شب میکردند نه اصرار بر نفی چنین شبی که خوب یابد جزیی ازسنت ما ایرانیهاست.مثل نوروز وسیزده بدر وبقیه روزها وجشنهایی که نه تنها احیا نشد بلکه همیشه عده ای باتبر به جان ریشه این سنن افتادندتا از بیخ وبن بزنند. (4204480) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۸:۵۵
من فکر نمیکنم ربطی به شهردارو نیروی انتظامی داشته باشه این فرهنگیه که خود ملت باید داشته باشند
سوال من اینجاست این بچه چهار پنج ساله بیرون چکار میکرده مقصر اول مادرو پدر این بچه هستن که در شب به این خطرناکی این طفل معصوم رو بیرون بردند
بهتره اول از خودمون شروع کنیم نه از وزیر کشور (4204645) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۰:۵۸
این مراسم را نمی توان حذف کرد ولی باید ساماندهی شود (4204654) (alef-3)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۸:۰۷
شاید سال دیگه این اتفاق نیافتد ومسئولین تصمیم کبری بگیرند شاید !!!!!! (4204666) (alef-3)
 
نگار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۱۳:۴۳
مردم هم گناهي ندارن. اينقدر كه تفريح نداريم. اينقدر كه انرژي مضاعف تومون جمع شده، معلومه منتظر يه همچين مراسمايي هستيم كه خودمونو به هر شكلي شده خالي كنيم. ايراد جاي ديگه س.
خيلي راحت ميشه نذارين كار به اينجا بكشه. مردم ما تشنه تفريح و خوشي ان. ولي متاسفانه هيچكس هيچكاري نميكنه و نتيجه ش ميشه اين، كه هيچ كمپيني هم كارساز نيست. (4204727) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۲۵:۴۹
اگه اتش نشانهای شهید در بین ما بودند چه میگفتند ؟
شاید نهایتش دوتا طرقه کبریتی مینداختند (4204749) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۴:۰۶:۵۸
روحیه ی جنگی مردم تقویت شده و برای جنگ با اسراییل آماده تر از همیشه هستیم (4205192) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۴:۳۵:۱۱
این رسم ، رسم زیبای اجداد ما بوده برای سلامتی و شروع فصلی جدید نه خرافه هست نه کار بیهوده این ما هستیم جماعت ایرانی که دوست داریم افراط رو به این حد برسونیم که هم خودمون تو اتیش این حماقت بسوزیم هم اطرافیان .
مگه روزی که مسابقه فوتبال یا کشتی یا یک حادثه شاد ویا حتی عاشورا و تاسوعا ما کم حادثه داریم ، ما کم مجروح و ضخمی و خسارت به اموال دولتی و شخصی داریم؟ نه عزیزان این جشنها و شادیها خیلی خوب و دوست داشتنیه زمانی که ما فرهنگ داشته باشیم زمانی که ما جنون رو قاطی این داستانها نکنیم .
همه ما به یاد داریم نه خیلی دور 10 سال نه نهایتا 15 سال پیش این چهارشنبه سوری خیلی زیبا بی خطر و باکلی خاطره های خوب در محلات و کوچه ها و خانه ها برگزار میشود یک اتش کوچک کلی شکلات و شیرنی مراسم قاشوق زنی پخت اش شعر خوانی و... همه هم به سلامت برای عید حاظر میشودن عزیزم خودمونو باید اصلاح کنیم
فرهنگ و شخصیت دو افسانه از یاد رفته این مملکت شدن
امید وارم سال خوبی داشته باشین (4205249) (alef-11)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۴:۱۶:۱۴
عقل که نباشد جان در عذاب است. هر چقدرم مسئولین و نیروی انتظامی تلاش کنن که خیلی وقتا نميکنن و فقط دنبال جریمه گرفتن از بقیه هستن بازم بعضی از مردم بی فرهنگ و بی عقل به خراب کاری خودشون ادامه ميدن. يه عده باید بخاطر خراب کاری و آتیش سوزی بقیه مجروح بشن و تا آخر عمر تاوان پس بدن یه عده هم بخاطر کم عقلی خودشون گرفتار ميشن تا بوده همین بوده و تا آخرم همین هست :) (4206947) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.