توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491211
هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
برخی منابع و وبسایت‌های تخصصی غربی اعلام کردند که دو فروند هواپیمای جاسوسی ایالات متحده آمریکا در نزدیکی سواحل سوریه اقدام به پرواز جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، برخی وبسایت‌های تخصصی غربی اعلام کردند که روز گذشته –دوشنبه- دو فروند هواپیمای جاسوسی ایالات متحده آمریکا در نزدیکی سواحل سوریه، بندر طرطوس و پایگاه‌ «حمیمیم» اقدام به پرواز جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات کرده‌اند. 

این منابع اعلام کردند که یک فروند هواپیمای «آر سی ۱۳۵ یو» با پرواز از پایگاه «سودا بای» واقع در جزیره «کرت» یونان اقدام به پرواز بر فراز مناطق شرقی دریای مدیترانه و سواحل سوریه کرد.

همچنین یک فروند هواپیمای ضد کشتی مدل «پی ۸‌ای» نیز با پرواز از پایگاه «سیگونیلا» در جزیره سیسیل ایتالیا ضمن گشت‌زنی بر فراز مناطق نزدیک به سواحل سوریه تا ۵۰ کیلومتری پایگاه حمیمیم در بندر طرطوس پیشروی کرد. 

در همین راستا هواپیماهای جاسوسی ایالات متحده آمریکا در روزهای اخیر نیز اقدام به پروازهای جاسوسی در نزدیک بندر طرطوس و پایگاه حمیمیم کرده بودند.
 
کلمات کلیدی : هواپیماهای جاسوسی ، آمریکا ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.