توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458066
امیدواری العبادی برای عادی شدن روابط عراق با عربستان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
نخست‌وزیر عراق ابراز امیدواری کرد که روابط بغداد با عربستان و دیگر کشورهای عربی به روال عادی بازگردد.

به گزارش ایسنا، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با شبکه "الحرة" گفت: درگیری منطقه‌ای در خاورمیانه به ظهور داعش منجر شد و عراقی‌ها برای بیرون راندن داعش بهای سنگینی را پرداختند.

العبادی گفت: راه شکست داعش و ممانعت از ظهور گروه‌های تروریستی دیگر سیطره بر درگیری منطقه‌ای و درگیری عربی-عربی است. ما باید امور و درگیری‌های خود را بدون تکیه بر دیگران، خود اداره کنیم.

وی تأکید کرد: ما امیدواریم روابطمان با عربستان و دیگر کشورهای عربی به روال عادی بازگردد. عربستان فکر می‌کند عراق از ایران پیروی می‌کند و همچنین مردم عراق فکر می‌کنند که عربستان از تروریسم حمایت می‌کند اما هر دو این تفکرات اشتباه هستند.

العبادی تصریح کرد: ما مانع استفاده از تجارب کشورهای تأثیرگذار و قدرتمند در این زمینه نمی‌شویم اما عراق باید بازیگر اصلی در خاموش کردن فتنه‌ها باشد.

وی گفت: ما شهروند درجه یک یا دو نداریم. کردها، اعراب، اهل تسنن، اهل تشیع، ترکمان، مسیحی‌ها، ایزدی‌ها و تمامی شهروندان عراقی درجه یک هستند.
 
کلمات کلیدی : العبادی+عراق+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.