توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465860
ترامپ لحن نامه علیه ایران را تندتر کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
 پایگاه خبری «دیلی‌بیست» گزارش کرد، طبق گزارشی که در روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به چاپ رسید، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته به مشاوران خود گفت لحن نامه وزارت خارجه آمریکا که در آن اعلام شده بود ایران از برجام تبعیت می‌کند را تندتر و تشدید کنند.

به گزارش فارس،وال استریت ژورنال گزارش کرده بود که «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که «دونالد ترامپ» دستور داده است این مسئله را بررسی کنند که آیا لغو تحریم‌های ایران طبق توافق هسته‌ای 2015 ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در راستای منافع امنیت ملی آمریکا بوده یا خیر.

طبق این گزارش، تیلرسون در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران همچنان در قبال تعهداتش مقابل برجام برای کنترل برنامه هسته‌ای خود، سازگار بوده است اما نگرانی‌‌‌هایی در خصوص نقش ایران در حمایت از تروریسم وجود دارد.

دیلی بیست با اشاره به این نامه نوشت، مقامات ارشد کاخ سفید به وال استریت ژورنال اعلام کرده بودند که لحن نامه اولیه که در این خصوص نوشته شده بود، بسیار نرم بود و در آن اشاره‌ای به فعالیت‌های تهران در خاورمیانه و حمایت از گروههایی که آمریکا آنها را تروریستی می‌داند، نشده بود.

این گزارش همچنین ادامه داد که ترامپ شخصاً در خصوص لحن نامه‌ای که روز 18 آوریل به کنگره فرستاده شد، وارد معرکه شد.

یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ که خواست نامش فاش نشود، در گفت وگو با دیلی‌بیست تأیید کرد که کاخ سفید بعنوان بخشی از بازنگری برجام، به سوی تشدید لحن نامه پیش رفته است.

طبق این گزارش، ترامپ بنا بر آنچه گزارش شده است به «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا گفته است یک پیام عمومی صادر کند و در آن بگوید که دولت آمریکا قصد سیاست خود در قبال ایران را تغییر دهد.

طبق این گزارش، تیلرسون روز 19 آوریل در وزارت خارجه آمریکا گفت: «ایران کنترل نشده، پتانسیل طی کردن مسیر مشابه کره شمالی و به دنبا کشاندن جهان با خود را دارد».
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۶:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۹:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۷:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۲۰:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۲۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۹:۰۹
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+برجام+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.