نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434350
پدر ستایش: قاتل دخترمان باید به دار آویخته شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
پدر ستایش کوچولو گفت: به هیچ عنوان از حق قانونی و شرعی خود گذشت نخواهم کرد و خواهان اجرای هر چه سریع‌تر حکم اعدام قاتل فرزندمان هستیم.

شیرآقا قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث «ایران» ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: من و همسرم به هیچ عنوان از خون فرزند بیگناه و جگر گوشه‌مان که در اوج قساوت قلب و به طور وحشیانه ربوده شد و بعد هم کشته شد نخواهیم گذشت.

وی گفت: پس از این فاجعه هولناک من و همسرم شرایط روحی بسیار وخیمی داریم. ضمن اینکه همسرم بشدت دچار افسردگی شده است. به گزارش خبرنگار «ایران» در این جنایت تکان‌دهنده که 24 فروردین امسال در اطراف ورامین رخ داد دختربچه 6 ساله افغان پس از ربوده شدن مورد تعرض پسر 17 ساله همسایه قرار گرفت و به طرز هولناکی کشته شد. بعد جسدش با اسید سوزانده شد.

عامل جنایت که پس از تحقیقات جنایی دستگیر شده بود طی دو مرحله در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی خازنی و مستشاران دادگاه-قاضی دکتر اسلامی و قاضی توکلی- به اعدام محکوم شد. این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور نیز تأیید شد.

اعدام امیرحسین بدون پرداخت دیه
قاضی فرج اللهی، رئیس شعبه سی و دوم دیوان عالی کشور نیز گفت: «دادنامه شعبه ۷ دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر محکومیت امیرحسین پورجعفر کتم جانی، درباره اتهام قتل عمد و زنای به عنف و جنایت بر میت با لحاظ اصلاحاتی بر اساس مواد ۱۳۳ و ۳۸۲ قانون مجازات اسلامی در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور ابرام شد.»

بر این اساس خانواده ستایش برای اعدام قاتل دخترشان نیازی به پرداخت فاضل دیه (مابه التفاوت دیه زن و مرد) ندارند.

 در حالی که براساس قوانین جزایی اگر قاتل مرد و مقتول یک زن باشد، خانواده مقتول برای قصاص قاتل باید تفاوت دیه زن و مرد را به قاتل بپردازند، اما در پرونده قتل ستایش قریشی به دلیل محکومیت قاتل به یک بار اعدام به دلیل زنای به عنف و یک بار قصاص به دلیل قتل ستایش، تنها اعدام اجرا شده و از این جهت خانواده ستایش برای اعدام قاتل دخترشان نیازی به پرداخت فاضل دیه(مابه التفاوت دیه زن و مرد) ندارند.

با توجه به اینکه در این پرونده چند حکم صادر شده است، طبق ماده ۱۳۳ قانون مجازات اسلامی مبنی بر اینکه «در تعدد جرایم موجب حد و قصاص، مجازات ها جمع می‌شود. به همین خاطر چنانچه مجازات حدی، موضوع قصاص را از بین ببرد یا موجب تأخیر در اجرای قصاص شود، اجرای قصاص مقدم است و در صورت عدم مطالبه فوری اجرای قصاص یا گذشت یا تبدیل به دیه، مجازات حدی اجرا می‌شود» مجازات اشد یعنی مجازات اعدام اجرا می‌شود.

ماده ۳۸۲ قانون مجازات اسلامی هم اشاره می‌کند«هرگاه زن مسلمانی عمداً کشته شود، حق قصاص ثابت است لکن اگر قاتل، مرد مسلمان باشد، ولی دم باید پیش از قصاص، نصف دیه کامل را به او بپردازند و اگر قاتل، مرد غیرمسلمان باشد، بدون پرداخت چیزی قصاص می شود. در قصاص مرد غیرمسلمان به سبب قتل زن غیرمسلمان، پرداخت مابه التفاوت دیه آنها لازم است»
 
کلمات کلیدی : ستایش افغانستانی، قاتل، قتل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۰:۱۹:۲۴
پرداخت دیه قابل قبول نیست.جاندار برابر جان،زن و مرد نداره،اگر طرف خانواده مقتول پول نداشته باشه چی؟قابل قبول نیست (4112542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۴۸:۳۴
در چنین مواردی دیه باید از بیت المال مسلمین پرداخت شود. (4112741) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۳۶:۰۵
این حکم شرعی هستش و شارع گفته
نظر شما مهم نیست...قانون جنگل نیست که جاندار در مقابل جاندار! (4113053) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۲۱:۵۳
نظر ما مهم است چون همین قوانین بر زندگی ما حاکم است (4113398) (alef-11)
 
majid r
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۰۷:۳۳
اگر قاتل همسر و فرزند داشته باشد نیاز به دیه احساس می شود.
حتی من می گویم اگر زنی که سرپرست یک خانواده است مرتکب قتل شود باید قبل اعدام دیه آن زن پرداخت شود.(اگر دارای فرزند باشد هم مرد و هم زن)
(((در ضمن به نظر من این دیه را باید حکومت پرداخت کند نه خانواده مقتول حداقل زمانی که معلوم شد خانواده مقتول تمکن مالی ندارد.))) (4113226) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۰۵:۰۷
طبق اصلاحات قانوني، الان ديه زن و مرد برابره (از لحاظ قانون حكومتي نه فقه و شرع). البته اون قانون مقرر كرده تفاضل ديه زن رو دولت از صندوق ويژه اي كه براي اين مورد افتتاح شده پرداخت كنه (حتي در تصادفات ديه زن و مرد رو بيمه برابر پرداخت ميكنه). همون اصلاحاتي كه توي متن حكم اشاره شده مربوط به اون مورد بايد باشه احتمالا. پس اينجا هم دولت تفاضل رو خودش به خودش پرداخت ميكنه. (4113364) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۱۹:۲۳
ایکاش مراجع و فقهای اسلام این حکم پرداخت نصف دیه برای اعدام قاتل یک زن رو با اجتهاد به روز کنند و حذف نمایند.مسلما جایگاه و شان اجتماعی و فردی زنان در زمان ما با صدر اسلام تفاوت زیادی داره و دریافت دیه از خانواده داغدار مقتول اصلا منصفانه نیست. (4112623) (alef-11)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۲۰:۳۰
مرحبا
قاتل سنگدل باید اعدام شه تا درس عبرتی بشه برای بوالهوسان (4112714) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۵۷:۰۲
افغانهای غیر مجاز سریعا اخراج شوند. (4113477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۱۶:۰۴
یعنی واقعا غیر از اعدام میشه به چیز دیگه ای هم فکر کرد؟؟ امثال این موجود و قاتل اراکی رو باید زجرکش کرد. اینا یه جای زندگیشون میلنگیده. (4114157) (alef-11)
 
ابراهيم
China
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۴۰:۴۳
افكار ناسيوناليستي سالهاست كه جايگاه خودش ر از دست داده و افكار نوع دوستانه هر روز جايگاه ش بين مخلوقات خدا بالاتر ميره. فكر كنم شما چند دهه دير متولد شدي. (4114182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۱:۱۴
داره میگه غیر مجاز
اونایی که مجازند که مشکلی ندارند
شما که چند دهه جلوتر متولد شدی هیچ میدونی آقایون مهاجر غیر قانونی سربازی نمی‌رن، اونوقت هم وطنت باید تو سرما و گرما امنیت مرزها رو واسه اونها فراهم کنه؟
هیچ میدونی دولت افغانستان آب رو به روی ما بسته و مملکت خودمون که دچار خشکسالی شدیده باید آب و غذای بیش از دو میلیون مهاجر رو تامین کنه؟
برای کنار گذاشتن افکار ناسیونالیستی اول باید رفاه و امنیت رو برای ملت خودت فراهم کرده باشی
حضور بیرویه مهاجران افغان در سالهای آینده ایران رو از نظر قومی و مذهبی دچار تغییر و تنش خواهد کرد
شما که چند دهه بعد بدنیا اومدی میتونی ببینی با نرخ زاد و ولد مهاجران از ایران چه خواهد ماند
انساندوستی غیر منطقی باعث از دست رفتن وطن میشود
از ما گفتن (4114424) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۵۶:۱۳
چه ربطی به ناسیونالیسم داره؟
خانواده ستایش تقاضای اجرای قانون رو دارن
باید به حقشون برسن
این هموطنت هم تقاضای اجرای قانون درباره مهاجران غیر مجاز رو داره
قانون قانونه (4114476) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۷:۵۶:۴۳
یک نگاه به سن قاتل بکنید ۱۶ سال داره هنوز بچه هست بایدفرقی باشه بین یک بچه کیک بزرگسال قانون ما باید برای مجازات بچه های زیر ۱۸ سال باز نگری بشه (4114076) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۴:۵۷:۱۷
این چه جور بچه‌ایه که هم بلده تجاوز کنه، هم آدم بکشه و هم با اسید جنازه رو بسوزونه؟!! بچه اشتباه می‌کنه و باعث آسیب به یک نفر میشه. ولی برای آسیب برنامه‌ریزی نمی‌کنه. بچه تجاوز نمی‌کنه. بچه‌ای که به ذهنش می‌رسه که بعد از قتل جنازه رو با اسید بسوزونه از بزرگسال هم بزرگسال‌تره (4537361) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۸:۰۸:۱۱
این اگر اعدام نشود در آینده به هیولایی مخوف تبدیل خواهد شد . (4114080) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.