نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432911
حکم قاتل ستایش در دیوان عالی کشور صادر شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
حکم قاتل ستایش در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور صادر شد.

عسکر قاسمی آقباش وکیل مدافع اولیای دم ستایش با اعلام این خبر به تسنیم گفت که شعبه 32 دیوان عالی کشور نظر خود را درباره این پرونده صادر کرده اما هنوز ابلاغ نشده است.

به گفته این وکیل دادگستری، حکم شعبه دیوان عالی کشور به تایپ ارسال شده و تا فردا (دوشنبه) یا پس فردا (سه‌شنبه) ابلاغ می‌شود.

نورالله عزیزمحمدی دیگر وکیل اولیاء دم ستایش پیشتر به خبرنگار تسنیم گفته بود که حکم دیوان به زودی صادر می‌شود و خانواده ستایش به اجرای حکم قصاص اصرار دارند.

بر اساس این گزارش، فعلاً معلوم نیست که دیوان عالی کشور حکم دادگاه بدوی مبنی بر قصاص، اعدام و دیه را تأیید کرده است یا خیر؟

 21 فروردین امسال بود که رسانه‌ها از قتل یک دختر بچه 6 ساله افغانستانی توسط نوجوان 16 ساله ایرانی در شهر خیرآباد شهرستان ورامین خبر دادند که در نهایت، قاتل دستگیر و برای وی پرونده تشکیل شد.

قاتل ستایش از سوی دادگاه کیفری یک استان تهران بابت ارتکاب قتل به قصاص، تجاوز به عنف به اعدام و بابت جنایت بر میت به دیه محکوم شده است.

یکم دی امسال، مجتبی فرحبخش وکیل قاتل ستایش از انتقال موکلش به بیمارستان اعصاب و روان خبر داد و گفت: متأسفانه به دلیل شرایط روحی و روانی و پرخاشگری‌هایی که امیرحسین داشت، وی به بیمارستان اعصاب و روان منتقل شده است.

به گفته وی عذاب وجدان و ندامتی که موکلش در چند ماه گذشته داشته به همراه زمینه‌های بیماری روانی، باعث شده که امیرحسین از خود رفتارهای غیرعادی نشان دهد.

هشتم دی نیز فرحبخش از ترخیص موکلش از بیمارستان اعصاب و روان خبر داد، گفت: حال موکل رو به بهبود است.
 
کلمات کلیدی : ستایش افغانستانی، قاتل، قتل
 
احد
Spain
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۱:۵۶:۳۶
خودش را به دیونگی زده که ببخشنش ! حتی اگر دیونه هم باشه حتما باید اعدام بشه وگرنه فردا روز میاد سراغ بچه های من و شما ! پس نون مفت بهش ندید و زودتر اعدامش کنید لطفا ! (4106604) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۲:۱۵:۴۶
نحوه اجرای حکم نامعلوم است. آیا اول حکم اعدام به دلیل تجاوز اجرا می شود (که در این صورت نیازی به پرداخت ما به تفاوت دیه نخواهد بود بلکه خانواده مقتول می توانند بایت دیه هم درخواست داشته باشند) یا برعکس قصاص اولویت دارد (که اگر اینطور باشد ظلم به خانواده مقتول است) (4106626) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۰۵:۳۶
بهتره این فرد روانی به دار مجازات آویخته بشه تا هم هزینه نگهداریش به جامعه تحمیل نشه، هم احتمال تکرار رفتارش از بین بره. (4106729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۴۸:۳۵
چنین جننایاتی اصلا نباید نیاز به نظر خانواده مقتول داشته باشند برای اعدام! باید طرف با توجه به جنایت دهشتناکی که انجام داده و با با قطعیت جرم وی اعدام بشود حتی بدون گرفته تفاوت دیه! (4106936) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.