توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424018
نظر کاخ سفید درباره دستور هسته‌ای امروز روحانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۹
خبرگزاری رویترز از قول یک مقام کاخ سفید گزارش داد واشنگتن اقدام ایران برای ساخت پیشرانه‌های دریایی هسته‌ای نقض توافق هسته‌ای محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، رویترز از قول یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که  قصد ایران برای ساخت پیشرانه‎های دریایی هسته‎ای در راستای پاسخ به اقدام کنگره آمریکا در تمدید «قانون تحریم‌های ایران» نقض برجام محسوب نمی‎شود.

این خبرگزاری انگلیسی این خبر را از قول یک مقام ارشد کاخ سفید که اشاره‌ای به نامش نکرده اعلام کرد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران امروز ، سه‌شنبه در واکنش به «اهمال، تعلل و نقض برجام» از سوی آمریکا، به سازمان انرژی اتمی دستور داد «برنامه‌ریزی برای طراحی و ساخت پیشران هسته‌ای جهت بهره‌گیری در حوزه حمل‌ونقل دریایی» و «مطالعه و طراحی تولید سوخت مصرفی پیشران هسته‌ای» را آغاز کند.

تصمیم ایران برای آغاز طراحی این پیشران‌ها پس از آن اتحاذ شد که کنگره آمریکا با اکثریت قریب به اتفاق آرا به تمدید ده ساله قانون تحریم‌های ایران رأی مثبت دادند.

جمهوری اسلامی به هنگام اجرایی شدن برجام در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تأکید کرده بود که تمدید تحریم‌ها به معنی وضع تحریم جدید و نقض برجام است.
 
کلمات کلیدی : دستور هسته ای روحانی+طراحی پیشران هسته‌ای دریایی +تمدید تحریم های ایران+تمدیدISA
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.