نظر منتشر شده
۶۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492617
رییس سازمان نظام پرستاری:
پزشکان ۲۰ تا ۸۰ برابر مردم عادی درآمد دارند/ مرگ ۱۶ پرستار براثر فشار کار زیاد
بخش اجتماعی الف، ۲۵ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
رییس کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه پزشکان در ایران ۲۰ تا ۸۰ برابر مردم عادی درآمد دارند، گفت: در سال گذشته ۱۶ پرستار ۲۵ تا ۴۵ ساله براثر فشار کار زیاد جان باختند.

علی‌محمد آدابی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری امروز در نشستی خبری با اشاره به دهمین سال تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: این قانون 10 سال پیش به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، اما به نحو رمزآلودی یک دهه است که بر زمین مانده و به نوعی حقوق پرستاران از این طریق پایمال شده است.

او خاطرنشان کرد: قانون تعرفه‌گذاری 10 سال است به دلیل منافع عده‌ای خاص اجرا نمی‌شود. همچنین با تصویب طرح‌های دیگر که در آن منافع عده‌ای دیده شده و زحمتش بر دوش پرستاران نهادینه می‌شود حقوق پرستاران را تضعیف می‌کند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: انتظار ما این است مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل 90 این قانون را دیانت و حفاظت کنند و مشخص کنند؛ چرا قانونی که 10 سال از تصویب آن می‌گذرد، هنوز اجرایی نشده و چه کسانی مانع آن می‌شوند. در حقیقت این قانون چوبی شده است که طبقه غنی از آن رد می‌شوند و سدی برای طبقه ضعیف جامعه شده است. انتظار ما این است که با سالگرد این تعرفه‌گذاری به اجرایی شدن آن توجه بیشتری شود.

آدابی با بیان اینکه در روزهای اخیر بحث تربیت پرستار در بیمارستان‌های آموزشی و غیر آموزشی مطرح شده است گفت: این موضوع مورد اعتراض جامعه پرستاری و برخی از پزشکان و جامعه سلامت است. جای نگرانی است که عده‌ای بدون اینکه صلاحیت اظهارنظر داشته باشند، استقلال پرستار را مورد هجمه قرار داده و بر پرستاری و سلامت جامعه می‌تازند.

او با تاکید بر اینکه عده‌ای منافع خود را در تضاد با پیشرفت پرستاری می‌دانند، گفت: برخی با سناریوهای متفاوت پرستاری را تضعیف می‌کنند و بدیهی است در این شرایط اتحاد بدنه کشور در دفاع از کیان سلامت جامعه به خطر می‌افتد.

آدابی با تاکید بر اینکه کمبود پزشک از کمبود پرستار به مراتب جدی‌تر است، گفت: اگر تربیت نیروهای کم‌سواد مناسب وزارت بهداشت است، چرا این طرح را از پرشکی آغاز نمی‌کنند.

او ادامه داد: سال گذشته 130 هزار دلار به طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش بهداشت کشور هزینه شده است در حالی که تنها درآمد نفتی ما 140 هزار دلار بوده است. هیچ جای دنیا درآمد یک کشور با هزینه درمان آن برابری نمی‌کند.

رییس کل نظام پرستاری با بیان اینکه پزشکان در ایران 20 تا 80 برابر مردم عادی درآمد دارند تصریح کرد: این عدم تعادل درآمد باعث می‌شود نظام‌های سیاسی اجتماعی در جامعه نیز تحت تاثیر قرار گیرند. متاسفانه در سال گذشته ما 16 نفر از پرستارانمان که بین 25 تا 45 سال بودند را به دلیل فشار کار زیاد از دست دادیم.

در ادامه شریفی‌مقدم با بیان اینکه طرح تربیت پرستار بیمارستانی به بهانه کمبود کادر پرستاری کلید خورده است اظهار کرد: اساساً این سوال وجود دارد که آیا ما با کمبود کادرفنی مواجه هستیم یا نه. ما اعتقاد داریم در بیمارستان‌ها کمبود کادر پرستاری داریم اما این تعداد در سراسر کشور متفاوت است. بحث دیگر این است که برای جبران این کمبود چه اقدامی را باید انجام داد.

او با بیان اینکه در سایرنقاط کشور به جز تهران با کمبود پرستار مواجه نیستیم، خاطرنشان کرد: فراخوانی چند روز گذشته روی سایت پرستاری قرار دادیم و 9هزار و 300 پرستار و کادر پرستاری ثبت‌نام کرده‌اند که بیشترین آمار مربوط به خراسان رضوی است و این نشان می‌دهد که ما با چه تعداد پرستار بیکار در کشور مواجه هستیم.

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری ادامه داد: در برخی از استان‌ها 2500 نفر در طول این سال‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اند اما تنها 450 نفر جذب شده‌اند یا 120 نفر در استانی فارغ‌التحصیل شده‌اند اما در تنها 15 نفر امکان جذب داشته‌اند چراکه ما در برخی از شهر‌ستان‌ها تنها یک بیمارستان داریم.

شریفی‌مقدم با تاکید براینکه موضوع کمبود پرستار تنها یک بهانه است بیان کرد: اگر برای وزارت بهداشت می‌خواهد کمبود پرستار را برطرف کند چرا از پرستارانی که در حال حاضر فارغ‌التحصیل شده‌اند استفاده نمی‌کنند. موضوع مهم این است که وزارت بهداشت امکان جذب پرستار ندارد.

او با بیان اینکه ما با کمبود پرستار در تهران مواجه هستیم گفت: می‌توان مشکل کمبود پرستار در تهران را با راه‌های مختلفی برطرف کرد ضمن اینکه ما در تهران پرستار داریم اما راغب به کار نیستند.

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه طرح آموزش پرستار در بیمارستان‌ها از ابتدای طرح تحول سلامت آغاز شد گفت: این طرح در سال 93 کلید خورد و ابلاغ شد هر بیمارستانی می‌تواند اقدام به تربیت پرستار در بیمارستان کند که اجرای این طرح با مخالفت مواجه شد به دنبال آن آیین‌نامه‌ای در اصفهان مصوب شد که براساس آن پذیرش دانشجو با محوریت دانشگاه انجام می‌شود.

شریفی‌مقدم با بیان اینکه ابلاغیه‌ای در تاریخ 96.2.23 که براساس آن از طریق بیمارستان‌ها دانشجو جذب شود ادامه داد: این ابلاغیه از آنجا که همزمان با انتخابات بود در آن تاریخ مسکوت ماند اما در هفته گذشته که منتهی به کنکور بود معاونت آموزش وزارت بهداشت پیگیر این ابلاغیه شد و اولویت پذیرش دانشجو به بیمارستان‌ها داده شد و اصرار دارند که این کار توسط بیمارستان‌ها انجام شود.

او با تاکید براینکه این طرح غیرکارشناسی است گفت: متاسفانه برای این طرح از هیچ‌یک از جامعه 300 هزار نفری پرستاری که 60 هزار نفر از آن را دانشجویان تشکیل می‌دهند کوچکترین نظری پرسیده نشده و با انجام آن باعث التهاب در جامعه پرستاری شده‌اند.

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه مسئولان وزارت بهداشت تاکنون با فرافکنی این موضوع را بی‌پاسخ گذاشته‌اند خاطرنشان کرد: نگرانی ما از این است که در دفترچه کنکور که به زودی منتشر می‌شود اسامی بیمارستان‌ها و مجتمع‌های آموزشی برای جذب دانشجوی پرستاری مطرح شود و این موضوع باعث شود که تخصصی شدن کادر پرستاری که سال‌هاست در حال انجام است از ریل خارج شده و ما به صد سال گذشته عقبگرد داشته باشیم.

شریفی‌مقدم با بیان اینکه در این طرح جذب پرستار با بیمارستان است و دانشگاه فقط ناظر است گفت: کشورهای توسعه یافته سال‌ها از طرح پرستار بیمارستانی عبور کرده‌اند و اگر وزارت بهداشت اعلام می‌کند می‌تواند 1400 پرستار را از طریق این طرح جذب کند بهتر است افراد فارغ‌التحصیل را که در حال حاضر جویای کار هستند و در نوبت گذراندن طرح‌شان هستند جذب کنند تا مسئله کمبود پرستار نیز برطرف شود.
 
کلمات کلیدی : سلامت + پرستاران + طرح تحول سلامت + وزارت بهداشت
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۳:۲۹:۲۸
پرستارها به نسبت سایر اقشار مرفه حساب میشن. (4476166) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۰۲:۵۳
خواهر من پرستاره و کمبود پرستار یک واقعیته. پرستاران مجبورند به خاطر کمبود پرستار اضافه کار اجباری داشته باشند. (4476222) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۲۹:۲۴
واقعا عجیبه
وقتی همه رشته ها 20 برابر نیازشون تحصیل کرده دارند
چرا رشته های مرتبط با وزارت بهداشت همچنان کمبود دارند؟ (4476757) (alef-3)
 
دکتری برق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۳۰:۵۰
به جاش ما در مهندسی برق دو برابر چین یک میلیارد نفری فارغ التحصیل داریم (4476764) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۳۴:۰۲
اگر اضافه کاری هم بکنند حقوقش را میگیرند
چرا سعی میکنید با تخریب پزشکان از حقوق پرستاران دفاع کنید
مثل اینکه بگوییم چرا دستمزد استاد معمار ساختمان بیش از کارگرش هست (4476768) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۱:۳۰:۲۴
مغلطه نکنید.آیا درامد استاد نعمار هشتاد برابر کارگرش هست؟ ضمنا با کدام دلیل عقلی درامد یک پزشک عمومی باید هم سطح یک استاد دانشگاه در رشته های دیگه باشه؟ (4476978) (alef-3)
 
مهندس عمران
Denmark
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۱:۴۳:۱۳
عزیز دستمزد استاد کار ماهر دو تا 3 برابر کارگرشه نه 100 برابر! (4476993) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۲۷:۳۱
تو فکر میکنی دکتر معماره پرستار کارگر؟
متاسفم برای این تفکر
واقعا متاسفم (4477062) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۴۴:۱۳
استاد معمار دو برابر کارگرش حقوق می گیره نه بیست برابرش. (4477090) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۰۵:۵۵
پیگیری مطالبات پرستاری با حمله به پزشکان میسر نمیشه (4476229) (alef-3)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۱۶:۴۸
برخی فعالان پرستاری شده اند آلت دست یه عده ای که کمر بسته اند به فراری دادن پزشکان از کشور. (4476726) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۴:۳۸
تو خيالت راحت پزشكارو فراري هم بدّي نميرن (4477150) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۱۴:۲۴
نوش جونشون
چ قياس هاي بيخودي ميكنين (4476240) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۴۵:۲۳
در چند ساله اخیر ما کارمندان وزارت بهداشت (غیر از پزشکان )
بدترین شرایط معیشتی و حقوقی را داشته ایم
و واقعا در دولت یازدهم به ما ظلم زیادی شده و متاسفانه در هیاهوی حقوق پزشکان که خیلی زیاد میگیرند حقوق بقیه کارمندان به شدت پایمال شده است
کسی به داد ما برسد. (4476299) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۲۸:۵۰
منظورت مقایسه با پزشکانه نه؟ بهتر نیست خودتون را با مهندسین قیاس کنید. پزشکانم بزودی از تخت به زیر میکشیم! (4476642) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۴۳:۵۶
در چهار سال گذشته که بخش بهداشت طوفان کرده و بالاترین میانگین پرداختی متعلق به کارمندان وزارت بهداشت بوده قبل ترش رو اطلاع ندارم (4476666) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۹:۵۴:۲۹
البته تو این دولت به کارمندان وزارت بهداشت هم انواع کارانه ها وپرداختهای اضافی خوب پرداخت شده.دوست خود من کارمندبیمارستان امام هست و حقوق خوبی هم به نسبت سایر ادارات دولتی میگیره. (4476883) (alef-3)
 
یک معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۶:۳۲:۲۸
من پزشک نیستم
نمی دونم این ادابی کیه ولی در جوابسون باید گفت پزشگان ۱۰۰ برابر مردم عادی هم زحمت کشیدن ، درس خوندن و برای جامعه مفید بودنـ. اون زمانی که این مردم عادی به قول شما ، داشتن جوانی می کردن و دنبال تفریحاتشون بودن این بچه هایی که امروز پزشکان مملکتند هیچ چیزی از دوره جوانیشون ندیدند ، درس درس درس فقط همین پس حق دارن مزد زحماتشون را ببینن (4476486) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۶:۴۰:۱۳
دارند مزاح می فرمایند!! دروع سیزده بدر را دارند وسط تابستان می گویند!!! (4476511) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۱:۲۹
ایران بهشت پزشکان.
iran is the heaven of physicians. (4476564) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۳۳:۵۱
پزشكان هم دولت دارند و هم " دولت " يعني دولت با دولت ! ما پرستارها هم خدا داريم !!! (4477074) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۲:۲۷
بعضیهاشان گفته میشود روزی 100 میلیون تومان درامد دارن. (4476566) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۴۷:۱۸
ن ثانيه اي صد ميليون (4476933) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۳:۵۴
بهتره بررسی بشه چقدر مالیات میدن. جالبه که مالیات یک دندونپزشک با دارمد 60 تا 200 میلیونی مساوی با یک کارمند ساده با حقوق 2 تومن است. (4476572) (alef-3)
 
یک دندانپزشک
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۰۳:۳۰
درآمدم ماهی 4 تا 8 تومنه (4477017) (alef-3)
 
صمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۰:۲۵:۴۵
یه چیزی بگو بگنجه. 60 تا 200 میلیون خخخ (4477200) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۵:۰۴
دلیلش انحصار ایجاد شده در تعداد پزشکان است. نسبت پزشک به جمعیت ایران از کشورهای عقب افتاده ای مثل تاجیکستان و ترکمنستان هم کمتر است. (4476576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۱:۳۲:۱۰
ناجیکستان از اونقدرا هم عثب افتاده نیست توهم بزرگی نداشته باش (4477242) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۵:۵۵
اخه چه مقایسه بیخودیه!!!؟یک نفر لیسانس با یک نفر پزشک متخصص چطور مقایسه میشه؟بعد از مرگ بیمار تا حالا از چندتا پرستار شکایت شده!!؟هیچ مسولیتی رو دوششون نیست.این اقا همینطوری یک چیزی میگه؟ (4476582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۸:۳۰
بله نیست پزشکان از کره مریخ اومدن باید 80 برابر متوسط مردم حقوق بگیرن (4476595) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۰۵:۴۴
من حقوقم 6.5 میلیونه. متوسط 80 برابر یعنی بقیه مردم متوسط 100 هزارتومن حقوق میگیرند؟ (4476699) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۱:۲۵:۳۳
شما احتمالا سربازی که داری اینقدر میگیری. (4476971) (alef-3)
 
مریخی تبعید شده
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۲:۴۶:۵۷
والا ما مریخی های تبعید شده مقیم تهران هم اندازه این پزشک ها نمی گیریم،به ما تهمت نزنید. (4477268) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۰۸:۴۸
یعنی چه؟ این که نمی شود وزارتخانه ای که تماما پزشک هستند برای رشته های دیگر تعیین تکلیف کنن، از فردا از هر رشته ای خوششان نیاید کلا آن را حذف میکنن (4476596) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۰۴:۴۰
وزارت بهداشت یک معاونت پرستاری هم دارد که دست پرستارهاست. ضمنا اینجا بحث ملی است (4476696) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۱۳:۴۰
کلا پرستار‌های ایران از تنبل‌ترین اقشار جامعه هستند. مدعی و کم کار!! (4476713) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۲۹:۲۹
خدا گرفتار پرستارت کنه تا دقیق ببینی چقد تنبلن
چقد دروغ اخه (4477063) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۴۶:۵۱
حرف اعضاء نظام پرستاری بیشتر به نظر تبلیغاتی برای انتخاب مجدد میاد. یه مدت پیش هم یکی دیگه از اعضا گفته بود حقوق پزشکان سیصد برابر پرستاران هست. خیلی جدی نگیرید، انتخابات نزدیک هست آخه. (4476673) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۵۴:۰۵
یکی از نظرات صحیحی بود که خوندم. دقیقا توی یه گزارش حدود یه ماه پیش که خود الف چاپ کرد، یکی از اعضاء نظام پرستاری گفته بود حقوق پزشکان سیصد برابر پرستاران هست. هوچی گری تا کجا آخه؟ اقلا یه عددی بگید که بگنجه (4477114) (alef-3)
 
محمد
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۵۰:۳۰
من نه پزشکم نه پرستار و نه...فقط یه کنکوری هستم.همه هم میدونن فشاری که موقع درس خوندن پزشکا متحمل شدن حداقل دو سه برابر پرستار ها هستش پس باید هم درآمد پزشک عمومی 2 برابر پرستار باشه و این 80 برابری که گفتن قطعا مزاح و بزرگ نمایی هست.اما اگه منظور پزشک متخصص و فوق تخصص هست درسته که خیلی زیاده ولی باز 80 برابر چیزی غیرواقعی هست. (4476680) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۵۸:۰۹
پزشکان خانواده در ایران بین 3.5 تا 6 میلیون تومان می گیرند که به 2 هزار دلار هم نمیرسه!!!
لطفاً برای جلوگیری از شبهات از عبارت یا استفاده نمایید. (4476687) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۰:۱۵:۱۰
پزشک خانواده تا 17 میلیون ماهیانه درآمد داره
حسابدار مرکز بهداشتم (4477189) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۰۸:۱۸
یک مسول میگفت مردم 22 درصد هزینه دندانپزشکی راپرداخت میکنند!!!! دندانی 250 تا 300 هزارتومان دندانپزشکان میکشند تازه ترمیم دندان روهم حساب کنید،مگر موادپرکردنی چقدرگران است؟ که اینقدر ازمردم باید هزینه دندان روپرداخت کنند؟ یک برگه هم زدن روی دیوارمیگن صنف اعلام کرده هرچه زورشان رفت ازمردم میگیرند، شما بگید یک بازنشسته با سه سردانشجوماهی 1500 حقوق دندانش روبخواهد درست کند چیزی برای امرارمعاش برایش میماند،هیچ بیمه ای هم هزینه دندان رونمیدهد،؟؟؟ یعنی مامردم صددرصد هزینه دندان روبایدپرداخت کنیم ، درمان نکنی بایدمنتظردیابت سکته قلبی وووو باشید ،...... میگن ترمیم دندان زیبایی است ! دیابت وسکته قلبی ووووو جزءبیماریهای زیبایی است ،.... (4476702) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۱۶:۰۸
۱۰۰ برابر مردم عادی درس خوندن و کار میکنن. (4476723) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۱:۲۴:۲۹
آره به همین دلیله که دست چپ و راست رو اشتباه عمل میکنن. (4476969) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۲۳:۲۸
خلبان ها هم چند برابر مهماندا را حقوق می گیرن پزشکا چندین برابر پرستار ها در س خوندن هم برا ورود به دانشگاه هم توی دوره ی پزشکی (4476739) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۰:۱۷:۰۹
پزشک عمومی که 7 سال درس خونده 15 میلیون ماهیانه از دولت می گیره و استاد علوم پایه همین پزشک که 12 سال درس خونده 8 میلیون میگیره (4477193) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۳۲:۴۸
الان‌ یه یه فارغ التحصیل مهندسی که دانشگاه صنعتی شریف درس خونده از یه پرستار که با رتبه نجومی تو کنکور قبول شده ، داره حقوق کمتر میگیره ..... (4476767) (alef-3)
 
سیفیاری
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۰:۰۹
آنوقت جامعه انتظار دارد من معلم با حقوق 1/5 از جان و دل برای دانش آمزان این کشور تدریس کنم!! (4476795) (alef-3)
 
سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۰:۲۸:۰۹
چقدرم که با جان و دل تدریس می کنید (4477206) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۰:۴۷
وقتی حساب وکتابی نباشه پزشک هم سوئ استفاده میکنه ، بعد میگه حقم بود!! (4476796) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۹:۲۹:۵۲
پزشکان متخصص ارتوپدی 400برابر مردم عادی در آمد دارند در صورتی که زمان سابق افراد باتجربه شکستگی مجانی مردم را مداوا میکردند (4476850) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۲۴:۱۰
الان هم هستند اونجور افراد (4476918) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۲:۱۵:۱۹
جلالخالق (4477260) (alef-3)
 
طاهره-پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۹:۴۷:۳۸
کمبودپرستاریک مغلطه است.کافیست نسبت درآمدپرستاربه پزشک رافقط اندکی به استانداردهای جهانی نزدیک کنیدخواهیددیدچه تعدادپرستاربیکارخودرا به بازارعرضه خواهند کرد.نظام بشدت پزشک سالاروزارت بهداشت می خواهدزیردستانی کم سوادوکم توقع تربیت کندتاپزشکان با خیال راحتترکرورکرور پول راپاروکنندوچیزی که برایشان مهم نیست سرنوشت سلامتی ودرمان مردم است.... (4476875) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۳۷:۲۷
نه که جنابعالی خیلی باسواد و بی توقع هستید (4476926) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۱۹:۰۹
دانشگاه های پزشکی امسال هم ظرفیت دستیاری و تخصص را کم کرده اند (4476912) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۴۶:۱۹
عدالت هم عدالت زمان یاقوت (4476932) (alef-3)
 
رحمت
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۱:۵۰:۱۱
مدیران کل ،استانداران ،وزرا،نمایندگان مجلس ،سفرا، چند برابر مردم حقوق دریافت می کنند (4477002) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۰۴:۵۷
پرستاری که کاری نداره. تو همون بیمارستان 6 ماهه میشه پرورش داد. (4477021) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۰:۴۹:۴۱
این اظهار نظر احتمالا" توسط پزشکی اظهار شده که فقط برای نسخه نویسی تربیت شده است روشی که مدتها سر لوحه نظام اموزشی کشور برای پزشکان بوده است.اگر بررسی استاندارد و مستقل از خطاها و تخلفات پزشکی منجر به صدمات جسمی و فوت بیماران حین مراحل درمان انجام شود عدم توان تشخیص درست یا عدم انجام و رعایت کامل استاندارد ها و دستور العمل های تخصصی اشکار خواهد شد. (4477216) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۲:۵۶:۳۸
دربیمارستانهای دولتی بعلت کمبود نیروی انسانی ازپزشگانی که دوره تخصص رامیبیند هم.بیش,از هشت ساعت کار استفاده حتی تعطیلی ندارند (4477117) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۳:۴۲:۳۹
علی برکت ... (4477153) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۱:۰۲:۰۰
هر چه حقوق پرستارها بیشتر بشه سطح توقع بیشتر و دچار یک سیکل معیوب میشه این چرخه و بهمون نسبت خدمت به مردم کمتر .... من یادمه دولت های قبلی پرستار ها خیلی حقوق کمتری نسبت به سایر مشاغل میگرفتن و خدمات بهتری به بیماران میدادن و در طی این چندسال دستمزدشون بسیار افزایش داشته نسبت به سایر مشاغل ولی اصلا راضی نیستن و هر دفعه توقعات افزایش و کیفیت خدمات کمتر ....‌ چرا پرستاران حقوق خودشون با فلان استاد مشهور جراحی قلب هیت علمی دانشگاه که از کل ایران مراجعه کننده داره مقایسه میکنن بیان حقوق خودشون با پزشک عمومی مقایسه کنن .... الان خیلی از پزشکان عمومی حقوقشان از پرستارها هم کمتر هست ..... (4477226) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۰۴:۰۷:۰۵
یا خدااااا
20 تا 80 برابر ؟!
پس بیخود نیست همه میگن رشتت تجربیه بخوووون (4477285) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.