نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448436
تصمیم به اهدای عضو؛ قبل از متولد شدن!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
در این خبر، از تصمیم غم انگیز یک زوج درباره فرزندشان آگاه خواهید شد.

زنی به نام کِری، زمانی که در دوران بارداری متوجه شد، دخترش در شکم او به اختلال آنانسفالی مبتلاست، تصمیم گرفت دوران بارداری را کاملا پشت سر بگذارد و بعد از به دنیا آمدن فرزندش که یا مرده به دنیا می آید و یا بعد از چند ساعت می میرد، اعضای بدن او را به بیماران نیازمند، اهدا کند. نوزادانی که با آنانسفالی متولد می‌شوند، بخش یا کل مغزشان را از دست داده اند، آن‌ها هوشیاری، احساس ندارند و اکثرا ناشنوا یا نابینا هستند.

نوزادان با آنانسفالی در ۷۵ % موارد مرده به دنیا می‌آیند و باقی آنها که زنده می‌مانند در عرض چند ساعت، یا به ندرت روز یا هفته خواهند مرد. کِری و همسرش رایس می‌گویند: این تصمیم سختی بود که ما در این شرایط بحرانی گرفتیم و امیدواریم با این کار جان چند نفر دیگر را نجات دهیم.

او در دوران بارداری عکس های سونوگرافی دخترش را در فیسبوک به اشتراک گذاشته و درباره آن‌ها نوشته: این دختر ماست که، دست ها، پا ها، کلیه ها، و ریه‌ های او سالم است، ولی مغز او یک مشکل بزرگ و حل نشدنی دارد. من تصمیم گرفتم تا پایان دوران کامل بارداری صبر کنم تا اعضای بدن او را به بیماران نیازمند اهدا کنم، در حالی که در تمام این مدت ضربه زدن‌های او را احساس و ضربان قلب او را می‌شنوم و این کار را سخت‌تر می‌کند، اما من تا آخرش پیش می‌روم و می‌دانم که او بعد از تولد چند ساعت بیشتر در کنار ما نیست.
تصمیم به اهدای عضو؛ قبل از متولد شدن!
 
تصمیم به اهدای عضو؛ قبل از متولد شدن!
 
تصمیم به اهدای عضو؛ قبل از متولد شدن!
 
تصمیم به اهدای عضو؛ قبل از متولد شدن!
 
 
کلمات کلیدی : اهدای عضو ، آنانسفالی ، اختلال ، جنین ، بارداری ، خطرات دوران بارداری ، مشکل مغزی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۰:۴۳:۴۵
اونها کجا و ما کجا...... (4174311) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.