نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405433
نامه یک گروه جهادی خطاب به روحانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
در پی اظهارات اخیر رئیس جمهور در همایش روز ملی روستا، یک گروه جهادی با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به روحانی موضوعات قابل توجهی را متذکر شده است.

به گزارش تسنیم، در پی اظهارات اخیر رئیس جمهور در همایش روز ملی روستا، یک گروه جهادی با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به روحانی موضوعات قابل توجهی را متذکر شده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

رییس جمهور محترم ایران اسلامی

سلام علیکم

با احترام؛ ضمن آرزوی توفیقات الهی برای جناب عالی و سایر دولت مردان و خادمان ملت، و تشکر و سپاس بابت برگزاری همایش به نام روستا؛ جای دارد در پاسخ به سخنان آن جناب که فرموده اید:« می خواهیم اینترنت را به روستاها ببریم برخی ناراحت هستند...» به عنوان جهادگرانی که سال های متمادی است هزاران روستا را در اقصی نقاط مرز پرگهرمان گام نهاده و در صدها روستا به ولی نعمتان انقلاب در عرصه های عمرانی، بهداشتی، کشاورزی، فرهنگی، آموزشی و حتی هنری و ورزشی، بی مزد و منت خدمت نموده ایم و تمام افتخار و مباهات مان، نوکری کوخ نشینان و همسفرگی با عیال الله بوده و هم اکنون نیز که این نامه را می نگاریم در حال عزیمت به یکصد و چهار روستای صعب العبور و محروم و کوهستانی احمد فداله دزفول می باشیم؛ نکاتی را از باب « فانّ الذکری تنفع المومنین» تاکید و مطالبه نماییم.

جناب دکتر!

هیچ دلسوزی، نگران پیشرفت و توسعه ی عدالت محور کشور عزیزمان نبوده و بی شک هر امکان و امکاناتی که به ویژه در روستاها فراهم شود، مایه مسرت و خوشحالی است لیک یقینا باید اولویت بندی نموده و هر اقدامی بر اساس نیاز سنجی عالمانه و تحقیق میدانی و شناخت محیطی صورت پذیرد.

از اینترنت جهانی و مضرات آن و از شبکه ملی اطلاعات و فواید بی منتهای آن که بگذریم و بگذاریم برای مبحث دیگر؛ ضروری است که یادآور شویم در حال حاضر مشکل جدی و خواسته ی اصلی روستاییان، ضروریات اولیه زندگی و حیات است روستاهایی که هنوز آب ندارند و آب شان هم معطل تحریم ها و برجام نیست، هنوز برق ندارند، راه بی راهه شان مستمرا اهالی را به کام مرگ می کشاند و هیچگاه نیز در آمار سوانح جاده ای ثبت
نمی شوند و خرید هواپیما هیچ اولویتی برایشان ندارد؛ خانه بهداشتی ندارند چه برسد به قول وزیر محترم که درکف بیمارستان زایمان کنند؛ مدرسه ی مناسب ابتدایی نداشته و حتی سواد خواندن نام خود را ندارند(مدرسه راهنمایی و دبیرستان که به آرزو شبیه است)؛ غسالخانه ندارند تا همان کشتگان را طهارت کرده و البته زندگانشان نیز از حمام و سرویس بهداشتی محروم اند و...حال سوال اینست که به نظر جناب تان آیا اینترنت اولویت دارد؟

ما ناراحت آنیم که در بودجه ریزی، اهالی روستاها تک به تک برای افزایش بودجه گنجانده می شوند و به ظاهر بودجه های عمرانی در کاغذها می آید اما در عمل، اتفاق شایسته ای رقم نمی خورد. ما ناراحت آنیم که اینترنت بهانه ای شود برای فراموشی زیر ساخت های اصلی؛ آن هم در دولت محترمی که طی سه سال قبل رییس جمهور منتخب؛ یک بار هم در هیچ روستای محرومی حاضر نشده است... آن هم در دولت محترمی که معاونت امور مناطق محروم را همچون جهاد سازندگی لغو و منحل نموده و در نهایت « معاونت توسعه روستایی » را ذیل معاون اول، راه اندازی کرده است.

علی ای حال انتظارمان از شخص عزیزتان آنست که خدمات ارزشمند نظام مقدس را در آبادانی حقیقی روستا- که پس از انقلاب شکوهمند مان، بی بدیل بوده و اگر روزی، راه مناسب و درمانگاه و مدرسه و برق و آب را حتی در مراکز برخی استان ها نمی شد یافت کرد؛ امروز به برکت مجاهدت خادمان گمنام امتِ امام و سربازان بی نشانِ امامِ امّت در بسیاری از روستاها از این نعمات برخورداریم- با سرعتی مضاعف در این چند ماه مانده از دولت یازدهم تقویت بخشیده و در پایان، جناب مستطاب تان را دعوت کنیم در کنار سفرهای خارجی؛ یک روز از اوقات شریف تان را به ما جهادگران اختصاص داده تا از نزدیک اولویت های حقیقی روستاییان عزیز و شریف را که پیشتازان اقتصاد مقاومتی هستند در یکی از روستاهای محروم رویت نمایید که هدف همه ی ما و شما، سرور و شادمانی محرومین و مستضعفین می باشد.

مستدام و پیروز باشید

برادران و خواهران تان در جبهه جهادی منتظران خورشید
 
کلمات کلیدی : گروه جهادی + نامه به روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۰۱:۱۴
اینترنت میتونه به آموزش افراد کمک کنه. و آموزش مهمترین نکته برای پیشرفته.
ماجرای روستایی که بیش از صد نفر از اهالی اونجا انگشتانشون رو در وسیله ای بنام (گرگور) که برای عبور از رودخانه استفاده میکردند یادمون هست. اگر این روستاییان کوچکترین آموزشی دیده بودند، میتونستند با قرار دادن چند متر طناب در کنار سیم بکسل آن وسیله، از قطع انگشت خیلی ها جلوگیری کنند.
بدر کنار خدماتی که شما عزیزان به روستاییان میدید، بهتره اونها با استفاده از اینترنت با روشهای جدید کشاورزی و یا تکنیکهای ساده در مصرف آب و ..... هم آشنا بشن. (3983816) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.