نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294905
گلایه شیرازی‌ها از برنامه «خندوانه»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۳
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از سخنان «سجاد افشاریان» در برنامه خندوانه گلایه کرد و گفت: این عناوین و توهین‌ها به مردم شریف شیراز نمی‌چسبد.

به گزارش فارس، رئیس شورای شهر شیراز بعدازظهر امروز در یکصد و پانزدهمین جلسه شورای اسلامی این شهر از سخنان «سجاد افشاریان» در برنامه خندوانه گلایه کرد و گفت: این عناوین و توهین‌ها به مردم شریف شیراز نمی‌چسبد.

رضا محمدیان عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این‌باره گفت: آنچه در برنامه هفته اخیر «خندوانه» در مورد شیرازی‌ها مطرح شد تکرار عناوین زشت و نسبت‌های ناروایی است که جز ایجاد اختلاف نتیجه‌ای ندارد.

محمدیان اظهار داشت: برنامه خندوانه در هفته اخیر شیرازی‌ها را افرادی تنبل معرفی کرد و بیشترین توهین به شهروندان این شهر شد و توضیحی نیز از سوی صداوسیما در این مورد اعلام نشد.

وی افزود: تاکنون چندین بار شاهد چنین برنامه‌هایی از صداوسیما بوده‌ایم که نسبت‌هایی نادرست و عناوین زشت را به مردم شیراز نسبت می‌دهند و جا دارد که صداوسیما تفاوتی بین هجو و طنز قائل شده تمسخر دیگران و القای نسبت‌های دروغ قومیتی را اسباب خنده قرار ندهد بلکه حرمت قومیت‌ها در تمام برنامه‌های جدی و طنز رعایت شود.

سجاد افشاریان در مورد شوخی‌های خود در برنامه «خندوانه» توضیحاتی را ارائه کرد و با تفکیک قائل شدن بین واکنش‌های درجه‌یک مردم و واکنش‌های بعد از برنامه اظهار داشت: من در شیراز به دنیا آمدم، بزرگ شدم و در سال‌ها در این شهر کار کردم و عطر بهارنارنج‌های شهرم را نفس کشیده‌ام و فرق کمدی و توهین را می‌دانم.
 
کلمات کلیدی : جناب خان+شیراز
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۹:۳۶:۵۴
شیرازی ها تنبل نیستن، راحتن، به خودشون سختی و استرس نمیدن، حرص و جوشی نیستن
ولی شمام دیگه بس کنید هرچی میگن سریع جبهه میگیرید (3187804) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۹:۳۷:۱۶
ما که توهینی ندیدیم
و لااقل به مدت یه ربع خندیدیم .دمشون گرم
از طرف مردم ایشون حرف نزنن
از شیراز (3187805) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۰:۰۸:۱۲
بابا اینا دیگه کی هستند. من به عنوان یه اصفهانی عاشق لهجه و مرام شیرازیام. فرقذطنز و هجو رو هم میدونم. خودشونم اول برنامه گفتند دم شیرازیا گرم که تحمل شوخی رو. دارند. شما دیگه خرابش نکن. (3187851) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۰:۳۷:۳۵
رسمی شدن اینگونه نسبت های ناروای قومیتی به یک گروه در رسانه ی ملی باعث رسمی شدن سایر نسبت های بعضا رکیک می شود. رسانه ی ملی هدفش بهبود اوضاع اجتماعی است یا تخریب بیش از پیش آن؟ (3187900) (alef-11)
 
زینال
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۱:۱۳:۱۳
به نظر من هم کار درستی نیست که به هر شکلی دیگران رو بخندونیم. (3187964) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۱:۵۰:۲۹
ای بابا شروع شد حالا یه برنامه موفق تولید شد شیرازی ها شروع کردند باباجون برید از خوزستانی ها یاد بگیرید (3188021) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۲:۱۴:۱۶
به عنوان یک شیرازی می گم که رئیس شورای شهر شیراز بهتره به جای انتقاد از خندوانه و این شوخی ها، به نیازهای عملی و روزانه ی مردم برسه. درضمن ایشون همه ی مردم شیرلز نیستند که نوشتید شیرازی ها همگی ناراحت شدند. (3188058) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۲:۱۶:۳۰
از آباداني ها ياد بگيره كه چقدر با ظرفيت هستند (3188063) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۲:۱۶:۳۰
كجاش زشت بود مرد حسابي ؟
حالا اگر از رشتيها و تركها و اصفهاني مي گفت شما اعتراض مي كرديد؟
سجادي خواست با لهجه خودش يك شوخي كرده باشد تا بقيه لهجه ها بهش گير ندهند
چرا براي هر موضوعي كه اصلا صحت ندارد و ارزش بحث ندارد اينقدر مجادله راه مي اندازيد؟
مجادله زياد روي هر چيزي نشانه خوبي نيست براي انسانها (3188064) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۲:۲۷:۱۰
از صدا وسیما جز این توقع نمیره.

اقای افشاریان به تمام شیرازیها توهین کرد و به خاک و شهر خودش خیانت کرد.

هر بیسوادی فرق بین طنز زیبای امیر مهدی ژوله را با مسخره کردنهای افشاریان میفهمه.

اینکه برا چندتا رای به مردم یه شهر اینطور وقیحانه توهین کنی نشان از خودخواهی وجهالت داره. (3188080) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۳:۲۱:۱۹
دوست عزیز چند ساله که عروسک آقای همسایه داره به لهجه شیرازی صحبت میکند و کسی اعتراض نمیکنه وقتی یه صفت بد و ناروا رو به یه شهر نسبت بدی جای اعتراض داره.از قدیم گفتن مرگ خوبه ولی واسه همسایه حالا هم دوستان لر وترک و اصفهانی شمالی مرگ و واسه همسایتون نپسندید... (3188170) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۳:۴۸:۱۸
پس آبادانیا به خاطر جناب خان لابد باید بیان جلوی صدا و سیما خودشون رو آتیش بزنن،آره؟ (3188215) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۳:۳۵:۱۷
شيرازي ها هم اقاي همسايه را داشتند و يا روزي رزگاري كه أصلا مهم نيست ولي توهين و نسبت نشروا به أهالي شهري درست نيست (3860817) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.