توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422001
نماینده مجلس:۲ماه است، برای انتصاب سفیر ایران در سوریه با روحانی چانه می زنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
دبیر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه، با انتقاد از عدم انتصاب سفیر ایران در سوریه گفت: سوریه جایی نیست که دو ماه در آن سفیر نباشد ومدام برای انتصاب سفیر با رئیس جمهور چک و چانه زده شود.

حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در گفتگو با مهر، با اشاره به تذکر کتبی اخیر خود و جمعی از نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه درباره علل عدم انتصاب سفیر جدید کشورمان در سوریه با وجود گذشت حدود دو ماه از پایان ماموریت سفیر سابق، اظهار داشت: از حدود دو ماه پیش ماموریت آقای شیبانی به عنوان سفیر کشورمان در سوریه پس از ۵ سال به پایان رسید و ما منتظر بودیم تا سفیر جدید منصوب شود، اما هنوز خبری از این مسئله نشده است.

وی ادامه داد: دو روز پیش هم با آقای محجوب نماینده تهران که اخیرا برای مباحث کارگری به سوریه سفر کرده بود، صحبت کردم و ایشان هم اعلام کرد که سفارت کشورمان در سوریه رها شده و با سرپرست اداره می شود.

دبیر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه تصریح کرد: با توجه به وضعیت حساس منطقه و محور مقاومت در کشور سوریه، ادامه این وضعیت را به صلاح ندانستیم و به اتفاق آقای محجوب و با جمعی از همکاران از جمله آقایان کواکبیان، علیرضا رحیمی و آزادیخواه تصمیم به ارائه تذکر کتبی به وزیر امور خارجه گرفتیم.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: سوریه جایی نیست که کشور ما دو ماه در آن سفیر نداشته باشد و مدام برای انتصاب سفیر با رئیس جمهور چک و چانه زده شود؛ این مسائل به گونه ای نیست که از قبل قابل پیش بینی نباشد، به گونه ای که می توانستند پیش از پایان ماموریت آقای شیبانی، فرد جایگزین وی را قطعی کنند تا دو ماه سفارتخانه بدون سفیر نباشد.

نماینده مردم اردستان همچنین افزود: هفته گذشته هم که سفری به اندونزی داشتیم متوجه شدیم که آنجا هم رایزن فرهنگی نداریم و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی عملا رها شده است که این موارد نیز باید به وزیر ارشاد تذکر داده شود.
 
کلمات کلیدی : سفیر ایران ، سوریه، روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.