توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377760
بازی خطرناک آمریکا با تسلیحات هسته‌ای
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۳
گلوبال ریسرچ در مقاله‌ای به سیاست‌های جاه‌طلبانه ژئو پولتیکی آمریکا در سراسر جهان پرداخت و نوشت: اقدامات ژئوپولتیکی واشنگتن باعث برانگیختن دشمنانش می‌شود که می‌تواند جنگی جهانی‌ای را رقم زند که امکان دارد در همان وهله نخست تبدیل به جنگ هسته‌ای شود.

به گزارش ایسنا، در این مقاله آمده است: امپراطوری آمریکا بازی خطرناکی را با زرادخانه تسلیحات هسته‌اش اجرا می‌کند. اتحاد ایالات متحده – ناتو و اسراییل به طور مستقیم یا غیرمستقیم اعلام کرده‌اند که روسیه، چین، کره شمالی و ایران برای صلح و امنیت جهان یک تهدید به شمار می‌روند. اجازه بدهید با صراحت بگویم چه کسی برای صلح جهان تهدید است و کشورهایی که ذکر شدند تهدید نیستند بلکه جاه‌طلبی ژئوپلولتیکی واشنگتن در زیر سلطه قرار دادن دشمنانش تهدید محسوب می‌شود.

اقدامات ژئوپولیتیکی واشنگتن باعث برانگیختن دشمنانش می‌شود که می‌تواند جنگی جهانی‌ای را رقم بزند که امکان دارد در همان وهله نخست تبدیل به جنگ هسته‌ای شود. خطر یک جنگ هسته‌ای تقریبا هم سطح بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ است اما اگر به رسانه‌های جریان اصلی توجه کنید هرگز نمی‌فهمید که واقعا در رابطه با حوادث جهانی چه چیزی در حال رخ دادن است.

نویسنده این مقاله در ادامه می‌افزاید: هیلاری کلینتون نخستین زن نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات، ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرده، این در حالی است که اسراییل زرادخانه هسته‌ای خود را در اختیار دارد که تهدیدی برای همسایگانش در خاورمیانه به ویژه ایران است.

واشنگتن نیروهای ناتو و سامانه دفاع موشکی را در نزدیکی مرزهای روسیه مستقر می‌کند و به نیروهای دریایی آمریکا برای رویارویی احتمالی با ناوگان دریایی چین در دریای جنوب چین چراغ سبز می‌دهد. اقدامات ستیزه‌جویانه واشنگتن مسلما تحریک‌آمیز هستند.

استراتژی آمریکا در دریای جنوب چین، منزوی کردن چین به هر قیمت و در عین حال تقویت کشورهای وابسته در منطقه از طریق حمایت سیاسی، اقتصادی و نظامی است. طبق گزارش ۱۲ ژوییه روزنامه گاردین، چین حکم دادگاه بین‌المللی لاهه مبنی بر این که فیلیپین دارای حقوق قانونی در دریای جنوب چین است را رد کرد. این حکم برای نیروی دریایی ایالات متحده گشته‌زنی در دریای جنوب چین را برای پیشبرد اهداف استراتژیک واشنگتن توجیه می‌کند.

نویسنده این مقاله ادامه می‌دهد: عملیات تبلیغاتی واشنگتن علیه چین اشتیاق و جنون ایجاد جنگ علیه کشوری را نشان می‌دهد که با بیش از ۲.۳ میلیون نیروی زمینی، دریایی و هوایی از جمله زرادخانه هسته‌ای دارای نیروهای نسبتا توانمندی است. لازم به ذکر نیست که آمریکا به چین بدهکار است که به طور خلاصه یعنی "دستی که به شما غذا می‌دهد را گاز نمی‌گیرند". موضوع پرخاشگرانه سیاست خارجی واشنگتن پس از ورود اوباما به کاخ سفید شتاب گرفته است.

کابینه اوباما (و احتمالا ریاست جمهوری هیلاری کلینتون پس از او) در ایجاد یک مناقشه احتمالی با روسیه خطر می‌کنند. در کنوانسیون ملی حزب دموکرات، هیلاری کلینتون گفت که من مفتخرم که در برابر هر تهدیدی از جمله از سوی روسیه در کنار متحدان‌مان در ناتو بایستم.

نویسنده این مقاله می‌افزاید: سران کشورها یا "جنگجویان خانه‌نشین" (زیرا آن‌ها از بیرون گود و در عمارت‌های راحت خود که در آن مهمانی‌های بالماسکه برگزار می‌کنند و شمایل حیوانات را بر سر می‌گذارند و یا از دفاترشان در کاخ سفید، داونینگ استریت، تل آویو و پنتاگون جنگ به راه می‌اندازند) خود در جنگ‌ها شرکت نمی‌کنند؛ اما از جنگی که برای مجموعه صنعت نظامی سودمند است، حمایت و یا برای آن لابی می‌کنند. ما می‌توانیم آنها را جنگ‌طلبان خرده‌پا نیز بنامیم؛ این افراد کسانی هستند که از جنگ‌ها مانند بسیاری دیگر در واشنگتن حمایت و جانب‌داری می‌کنند اما از هر خدمت نظامی یا اعزام به خدمات نظامی در زمانی که فرا خوانده می‌شوند طفره رفته‌اند (مانند بیل کلینتون و جورج بوش). سیاستمداران واشنگتن در استفاده از نیروهای خود برای ماجراجویی‌هایی نظامی‌شان سریع عمل می‌کنند. این افراد عمدتا از افراد فقیر و در برخی موارد از طبقه متوسط و مهاجران غیر مجاز آمریکای لاتین که به آن‌ها قول اعطای شهروندی آمریکا داده شده تشکیل می‌شوند. نظامیان آمریکا و نیروهای ناتو مورد حمایت آمریکا، پیاده نظام جنگ‌های فتح ناپذیری هستند که می‌تواند به یک جنگ گرماهسته‌ای بین ایالات متحده و روسیه کشیده شود. وال استریت، مجموعه صنعت نظامی، شرکت‌ها و سیاستمداران تمایل دارند تا جهان را به سمت سناریوی پایان دنیا سوق دهند. واشنگتن اطمینان دارد که آن‌ها می‌توانند با قدرت نظامی دشمنان‌شان را شکست دهند؛ اما ایالات متحده هرگز با کشورهایی نظیر روسیه، چین یا ایران مواجه نشده است. روسیه دارای تکنولوژی‌های پیشرفته نظامی از جمله سامانه دفاع موشکی معروف به S-۵۰۰ است که می‌تواند با هر موشک یا جنگنده آمریکا – ناتو در همان زمان نخست مقابله کند. در جنگ‌های پس از دیگری، در تمام قاره‌ها در طول ۲۵۰ سال گذشته جان افراد بی‌شماری گرفته شده است. جنگ، تفریح آمریکاست. جنگ‌ها در گسترش بیماری و قطحی سهیم هستند. مداخلات بی‌شمار غرب در ۱۰۰ سال گذشته به تنهایی منجر به هرج و مرج و افول اقتصادی بسیاری از کشورهایی شده که قربانی دستور کار امپراطوری غرب هستند.

در ادمه این مقاله به استقرار موشک‌های ناتو و آمریکا در اروپا به بهانه "تهدید ایران" به منظور توسعه‌طلبی خارجی آمریکا و این ائتلاف پرداخت شده و آمده است: تهدید ایران وجود ندارد؛ اما سامانه دفاع موشکی ناتو در اروپا در حال استقرار است. آن‌ها دائما به تهدید ایران رجوع می‌کنند تا استقرار این سامانه را توجیه کنند. جنگجویان خانه‌نشین یا جنگ‌طلبان خرده‌پا یا هر چه که دوست دارید آن‌ها را خطاب کنید، برای رکود اقتصادی، ناآرامی اجتماعی یا یک جنگ هسته‌ای به دلیل شرایطی که خود خلق کرده‌اند، آماده شده‌اند. لازم است تا بشریت این دیوانگی را متوقف کند.

در پایان این مقاله آمده است: ما می‌توانیم با ادامه اطلاع‌رسانی نسبت به خطرات اتحاد ایالات متحده - ناتو و اسراییل و شبکه کشورهای وابسته به آن‌ها شامل کشورهای سلطنتی حوزه خلیج فارس که تهدید واقعی برای انسانیت هستند از این جنون جلوگیری کنیم.
 
کلمات کلیدی : بازی خطرناک ،آمریکا، تسلیحات هسته‌ای، تسلیحات اتمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.