توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467157
وزیر امنیت ملی آمریکا از اهداف کره شمالی خبر داد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
مقام‌ ارشد دولت آمریکا گفت، به نظر می‌رسد کره شمالی قصد دارد تا تکنولوژی موشکی و ظرفیت‌های تسلیحاتی اتمی خود را توسعه دهد.


به گزارش آنلاین به نقل از رویترز، جان کلی، وزیر امنیت ملی آمریکا به شبکه خبری سی.ان.ان گفت: این مساله بعید است که کره شمالی در واکنش به اظهارات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا آزمایش موشکی انجام داده باشد اما این مساله قطعیت دارد که پیونگ یانگ در حال پیشرفته کردن فناوری‌های موشکی و اتمی خود است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که کره شمالی تمایل دارد تا این ظرفیت‌های تسلیحاتی موشکی و اتمی را پیشرفته کند. یک نگرانی شدیدی بابت این مساله وجود دارد که کره شمالی با استفاده از این تسلیحات پیشرفته باز هم دست به آزمایش‌های جدید اتمی و موشکی بزند.

وزیر امنیت ملی ترامپ در ادامه گفت: این مشخص است که دولت پیونگ یانگ تعدای دانشمند مناسب و کاربلد برای این کار دارد اما ما افراد بیشتری در اختیار داریم و می‌دانیم که ساخت موشک و سلاح اتمی پیشرفته کار زیادی می‌برد. ما از چین و سایر کشورها می‌خواهیم تا برای متوقف کردن برنامه‌های موشکی و اتمی کره شمالی به این کشور فشار بیاورند و وارد عمل شوند.

وی گفت: به نظرم آنچه دولت ترامپ می‌خواهد این است که تهدید کره شمالی چه برای منطقه و چه برای آمریکا جدی گرفته شود.

کره شمالی اخیرا موشکی را آزمایش کرده که البته موفقیت آمیز هم نبود.
 
کلمات کلیدی : کره‌شمالی+آمریکا+تسلیحات اتمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.