نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435224
سهم هر ایرانی در دریافت یارانه تاکنون/ ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که امروز هفتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی خانوار واریز شد؛ به این ترتیب تاکنون هر ایرانی ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، آن‌طور که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، امروز یارانه 45 هزار و 500 تومانی دی‌ماه پرداخت شد؛ در صورت پرداخت هفتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی، هر ایرانی در طول 6 سال اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، 3 میلیون و 230 هزار و 500 تومان دریافت کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در طول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، حدود 240 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به هر ایرانی پرداخت شده است. در حال حاضر تعداد دریافت‌کنندگان یارانه به 74 میلیون نفر رسیده است.

بنا به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون 4 میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده‌اند. دولت در برنامه‌ای جدید، اقدام به ارسال پیامک به 3 میلیون نفر دیگر از پردرآمدها کرده است. البته حذف این گروه در برنامه فعلی دولت نیست، بلکه در آینده این اتفاق خواهد افتاد. به اعتقاد علی ربیعی، حدود 7 تا 8 میلیون نفر در کشور و تقریبا یک دهک جامعه درآمد خیلی بالا و رفتار غیرقابل کنترل اقتصادی دارند.

با این وجود، در جلسات بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس، نمایندگان با ادامه حذف یارانه پردرآمدها و پرداخت آن به مددجویان کمیته امداد موافقت کردند. براساس این ماده، دولت موظف شد در طول اجرای قانون برنامه هر سال حداقل مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام‌خمینی و سازمان بهزیستی را علاوه بر یارانه موجود متناسب سطح محرومیت، 20 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و از محل منابع هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف خانواده‌های پردرآمد، در ردیف بودجه خاص سنواتی از طریق سازمان‌های مذکور پرداخت کند.
 
کلمات کلیدی : هدفمندی یارانه ها + یارانه + پرداخت یارانه نقدی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۱:۰۶:۵۶
خونه ی پدریمونو به خاطر ادعای ارث برادرم فروختیم و ما چندتا خواهر و مادری که سرپرست خانواده هستش با پول خونه ی پدری مجددا خونه ی کوچیکی خریدیم .یارانه ی ما بخاطر خرید خونه قطع شد!
فرض کنید تنها سرمایه ی ما چند زن فقط خونه ی پدری بود که فروختیم و خونه ی کوچیکتر گرفتیم که بی سرپناه نباشیم. به دلیل خرید خونه قطع شد یارانه
آیا ما همین خونه رو نمیخریدیم و توی کوچه زندگی میکردیم بهتر بود؟!
دولتی که عدالت محورش این باشه که دیگه هیچ... (4117598) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.