توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469425
توافق ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه چگونه اجرایی می‌شود؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲
پایگاه خبری «اس.بی.اس» در گزارشی نوشت: توافق مناطق کاهش تنش در سوریه از سوی کشورهای ایران، ترکیه و سوریه امضا شده و از اواخر روز جمعه اجرا شده اما سوالاتی مبنی بر چگونگی اجرای این توافق وجود دارد.

به گزارش میزان، پایگاه خبری «اس.بی.اس» در گزارشی نوشت: توافق مناطق کاهش تنش در سوریه از سوی کشورهای ایران، ترکیه و سوریه امضا شده و از اواخر روز جمعه اجرا شده اما سوالاتی مبنی بر چگونگی اجرای این توافق وجود دارد. 

این توافق از سوی ایران، روسیه و ترکیه امضا و در راستای ایجاد مناطق عاری از تنش در مناطق تحت کنترل گروه‌های معارض است.

در ادامه این گزارش آمده است که این توافق جدیدترین توافق بین‌المللی در راستای کاستن از خشونت‌های جنگ در سوریه است، آمریکا در این توافق حضوری نداشته و گروه‌های معارض با این ادعا که توافق مذکور مشروعیت ندارد به آن انتقاد کرده‌اند.

جزئیات این توافق که از جمعه شب اجرا شده، طی هفته‌های آینده بررسی و اعلام خواهد شد.

منابع خبری گزارش داده‌اند که از زمان اجرای آن، در شمال حماه و حمص بمبارانی گزارش نشده است.

یکی از مشکلات بالقوه اجرای این توافق حریم هوایی شلوغ سوریه است و طرف‌های حاضر در این توافق خواستار عدم پرواز هواپیما در حریم هوایی مناطق امن شده‌اند.

در ادامه این گزاش آمده است: در حال حاضر هواپیماهای ترکیه، ارتش سوریه، روسیه و ائتلاف آمریکایی در حریم هوایی سوریه در نقاط مختلف و گاهی در نقاط مشترک به پرواز در‌ می‌آیند و مشخص نیست که این توافق چگونه منطقه پرواز هواپیماهای گروه‌های مختلف را مشخص کرده و اینکه آیا جنگنده‌های آمریکا از مناطق تعیین شده پیروی خواهند کرد یا خیر.
 
 
کلمات کلیدی : سوریه + مذاکرات آستانه + معارضان سوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.