توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469165
مخالفان سوری توافقنامه "مناطق کاهش تنش" را مبهم و غیرقانونی خواندند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
هیات عالی مذاکرات سوریه با انتقاد از توافقنامه ایجاد "مناطق کاهش تنش" در سوریه آن را توافقنامه‌ای "مبهم و غیرقانونی" توصیف کرد و نسبت به پیامدهای تقسیم سوریه هشدار داد.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه الیوم السابع، "هیات عالی مذاکرات سوریه" که از آن به عنوان نماینده اصلی مخالفان در این کشور یاد می‌شود و مورد حمایت عربستان است در بیانیه‌ای با انتقاد از توافقنامه ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه آن را توافقنامه‌ای مبهم و غیرقانونی توصیف کرد و نسبت به پیامدهای تقسیم سوریه هشدار داد.

 در این بیانیه آمده است، توافقنامه ایجاد مناطق کاهش تنش از حداقل‌های قانونی بی‌بهره است. شورای امنیت مسئول نظارت بر هرگونه مذاکراتی درباره مساله سوریه است.

این هیات که شامل گروه‌های سیاسی و مسلح سوری است و مقر آن در شهر ریاض قرار دارد، تاکید کرد، با هرگونه مشارکت ایران به عنوان طرف ضامن در هر توافقنامه‌ای مخالف است.

طبق گزارش هیات مذکور حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه نیز پیشنهاد روسیه برای ایجاد مناطق کاهش تنش را نپذیرفت و اعلام کرده که این توافقنامه به منزله تقسیم طایفه‌ای سوریه است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این توافقنامه که در آستانه امضا شد و بر اساس آن ترکیه، ایران و روسیه ضامن اجرای توافق اعلام شده‌اند، از بامداد امروز وارد مرحله اجرایی شده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه + مذاکرات آستانه + معارضان سوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.