توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464871
واکنش عراقچی به ادعاهایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۱
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: دولت آمریکا در دام آدرس های غلط و پرونده سازی های گمراه کننده ای که از سوی تروریست ها و حامیان منطقه ای آنها برای ترویج ایران هراسی انجام می شود، نیفتد.

به گزارش خبرآنلاین، در پی تكرار ادعاهای منسوخ گروهک تروريستی منافقین مبنی بر وجود فعاليت های هسته ای اعلام نشده در تاسیسات پارچين و انتشار وسیع این ادعاها در تعدادی از رسانه‌های غربی، سيد عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی و رئیس ستاد اجرای برجام وزارت امور خارجه، ادامه اين اتهامات تاريخ گذشته از سوی گروهک مزبور را مضحك و تكرار سناريوی شكست خورده ای دانست كه پيش از اين ابطال آن توسط آژانس بين المللي انرژی اتمی به اثبات رسيده است.

سیدعباس عراقچی گفت: بعداز بازدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از پارچین و گزارش وی درباره فقدان ابعاد نظامی احتمالی در برنامه هسته‌ای ایران، که موجب بسته شدن پرونده جعلي معروف به PMD و رسوایی مدعیان آن گردید، توسل جستن مجدد گروهک تروریستی منافقین به این سناریوی شکست خورده نشان دهنده عمق عقب افتادگی فکری و سیاسی این گروهک و تلاش مذبوحانه آنان برای خوش رقصی در مقابل هیات حاکمه جدید آمریکا و فراهم کردن خوراک برای افراط‌گرایان آن کشور است که ناامیدانه در پی بهانه ای برای خروج از برجام هستند. گروهک تروریستی و منفور منافقین هیچگاه جایگاهی نزد ملت ایران نداشته و دورانی که جامعه بین الملل به نمایش های مضحک این گروهک، و جا زدن ساختمان های اداری به جای تاسیسات هسته ای، توجه نشان می داد مدتها است که گذشته است.

عراقچی در پایان به دولت آمریکا توصیه کرد در دام آدرس های غلط و پرونده سازی های گمراه کننده ای که از سوی تروریست ها و حامیان منطقه ای آنها برای ترویج ایران هراسی انجام می شود، نیفتد. این مسیری است که دولت های گذشته آمریکا به کرات آزموده و هر بار سرشان به سنگ خورده است. جمهوری اسلامی ایران بهانه جویی برای عدم اجرای تعهدات برجامی را از سوی هیچ یک از طرف های برجام و به ویژه دولت آمریکا، نخواهد پذیرفت و هفته آینده در جریان کمیسیون مشترک ایران و کشورهای 1+5 تمامی موارد بدعهدی، تعلل و مقابله جویی دولت آمریکا نسبت به برجام را مطرح و پیگیری خواهد کرد.
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۲۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۲۳:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۴:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۱:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ ۱۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۷:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۳ ۲۳:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : عراقچی+برجام+برنامه هسته ای+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.