نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380874
پشت پرده عدم کاهش نرخ ارز در بازار
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
وزیر اسبق اقتصاد گفت: مجموعه دولت و بانک مرکزی به این نتیجه رسیده که سیاست‌هایی همچون کاهش نرخ ارز به وسیله تزریق ارز نفتی و استفاده از آن به‌عنوان ابزاری برای پایین آوردن تورم را کنار بگذارد.

به گزارش افکار نیوز، طهماسب مظاهری در گفت‌وگویی درباره تصمیم اخیر دولت در خصوص بخشنامه اخیر بانکی و آزادی بانک‌ها در خرید و فروش ارز بازار آزاد، اظهار داشت: این بخشنامه، یک تصویر برای دولت به وجود می‌آورد که نرخ ارز آزاد، نرخی قابل قبول است.

وی افزود: بر این اساس، به نظر من این کار به نوبه خود، اقدامی مثبت خواهد بود؛ چراکه توجه به مساله نرخ ارز به عنوان ابزاری اقتصادی را نشان می‌دهد.

وزیر اسبق اقتصاد در خصوص برنامه‌های دولت، تصریح کرد: در طول ۳ سال گذشته در این زمینه سیاست‌ها و برنامه‌هایی مشخص وجود داشته است؛ به نحوی که قیمت ارز به‌عنوان عاملی برای کنترل تورم، با تزریق ارز حاصل از صادرات نفت پایین نگه داشته است.

مظاهری عنوان کرد: در صورتی هم که بیش از این کاهش نیافته، به دلیل تصمیم دولت نبوده است. در واقع از عدم توانایی دولت نشات می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من در این اواخر مجموعه دولت و بانک مرکزی به این نتیجه رسیده که سیاست‌هایی همچون کاهش نرخ ارز به وسیله تزریق ارز نفتی و استفاده از آن به‌عنوان ابزاری برای پایین آوردن تورم را کنار بگذارد و حقایق را درباره قیمت ارز قبول کند.
 
کلمات کلیدی : نرخ ارز+بانک مرکزی+مظاهری
 
بهلول دانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۴:۲۳:۳۰
تنها چیزی که دولت ها در چند دهه اخیر موفق به انجام آن شده اند کاهش دادن ارزش پول ملی و افزایش نرخ ارز بوده است که تبعات آن دامن مردم را گرفته است.

اکنون که دولت و بانک مرکزی دم از متعادل و متناسب کردن نرخ سود سپرده ها با نرخ تورم (به اصطلاح همان نرخ کذایی که خود اعلام کرده اند) می زنند، متاسفانه در سال 1391 ارزش پول سپرده گذاران در بازه زمانی 3 ماه به یک سوم کاهش پیدا کرد و هیچ مقامی مسئولیت آن را برعهده نگرفت و کسی نیز این خسارت را جبران نکرد اما اکنون همه دولتمردان در صدد متعادل کردن سود سپرده ها هستند!!!

این هم از عجایب روزگار ماست. (3882079) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۴:۵۵:۲۲
قیمت واقعی دلار زیر 1000 تومان هست و دزدی دلار نفت و گاز ملت اقتصاد را به این ورطه کشانده (3882183) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.