توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479578
تجمع مخالفان ترامپ در نیوزیلند همزمان با سفر تیلرسون
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 'رکس تیلرسون' وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در نیوزیلند با تجمع مخالفان سیاست های 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا مواجه شد.

به گزارش ایرنا، صدها تن از حامیان محیط زیست در نیوزیلند روز سه شنبه در اعتراض به تصمیم 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از موافقتنامه آب و هوایی پاریس در پارلمان و مسیر تردد وزیر خارجه آمریکا که برای سفر چند ساعته به نیوزیلند سفر کرده بود، تجمع کردند. سازمان دهندگان این تجمع به نوشته تارنمای 'نیوزیلند هرالد' خواستار ارسال یک پیام در طول سفر تیلرسون در مورد مخالفت با خروج ترامپ از توافقنامه آب و هوایی پاریس بودند.

تجمع کنندگان 'صلح سبز' بالای یک جرثقیل مقابل پارلمان یک بنر بزرگ را با نوشته 'رد کردن توافق آب و هوایی، اشتباه بزرگ! ما مقابل آن مقاومت می کنیم' به اهتزار در آوردند. 'جیمز شاو' از حزب سبز نیوزیلند، گفت: 'بیل انگلیش' نخست وزیر نیوزیلند باید خروج آمریکا از توافق پاریس را در دیدار با تیلرسون محکوم کند. وی گفت: ما نیازمند سیاست خارجی مستقل به معنای صحبت کردن در مورد حقیقت با متحدان در زمان های مورد نیاز هستیم. تصمیم ترامپ نوعی بی پروایی است.

این مقام صلح سبز نیوزیلند گفت که سایر رهبران جهان به شدت تصمیم ترامپ را محکوم کردند، اما بیل انگلیش سکوت کرده است. 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که آمریکا - یکی از بزرگ‌ ترین کشورهای آلاینده محیط زیست جهان - معاهده تغییرات اقلیمی پاریس را ترک می‌ کند.

ترامپ خواهان مذاکره مجدد در باره این معاهده با کشورهای دیگر برای رسیدن به یک توافق جدید 'منصفانه' شد. توافق پاریس پس از سال‌ها مذاکره و ناتوانی سران جهان برای دستیابی به معاهده‌ای فراگیر در راستای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی زمین، در پاییز سال 1394، در پاریس به‌ دست آمد.

هدف بلندمدت توافق این است که نگذارد دمای زمین بیش از '2 درجه سانتیگراد' افزایش یابد. برای تحقق این هدف، کشورهای جهان توافق کردند با اجرای سیاست‌هایی، هرچه سریع‌ تر جلوی انتشار گازهای گلخانه‌ ای را بگیرند.

چین و آمریکا نزدیک به 38 درصد کل گازهای گلخانه ‌ای جهان را تولید می ‌کنند و هر دو کشور نیز در تاریخ 13 شهریور ماه 1395، پیش از پیروزی ترامپ، به این توافق پیوستند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ ، نیوزیلند ، تیلرسون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.