نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296003
پرواز پهپادهای ایران تا عمق اسرائیل
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۱

 «تال انبار» رییس بخش هوا فضای اسراییل در اظهار نظری جالب توجه درباره تهدیدهای نظامی فراروی رژیم اسرائیل گفت: «پهپاد ایرانی "شاهد 129" که قادر به حمل موشک‌های هدایت شونده ضد تانک است، یکی از تهدیدهای فوری می‌باشد که امروزه اسرائیل با آن مواجه است.»

به گزارش فارس تال انبار در گفت‌وگو با وبگاه آمریکایی «وایس نیوز» افزود که حزب‌الله لبنان نیز می‌تواند با استفاده از پهپاد ایرانی شاهد 129 از خاک لبنان به اهداف داخل اسرائیل ضربه وارد کند.

پهپاد شاهد 129 مجهز به جنگ افزار

مدیر مرکز هوا فضای اسرائیل در ادامه با لزوم ایجاد سامانه‌های دفاعی برای مقابله تهدید پهپادهای ایرانی و غیره افزود، با توجه به پهپادهای دشمنان (ایران و حزب الله) توسعه فن آوری لازم دفاعی چالش بزرگ شرکت‌های مرتبط با امور دفاعی و هوا فضا اسرائیل شده است. پهپادها دارای رادار کوچک و کم حرارت هستند. هرچند آن‌ها در واقع پنهان کار نیستند اما می‌توان پهپاد‌ها را در زمره هواپیماهای کوچک رادار گریز به حساب آورد. همچنین ساخت سامانه ردگیری و شناسایی چنین پرنده‌های رادار گریزی سخت است اما بهرحال صنایع هوا فضای اسرائیل باید تلاش خود را در این زمینه انجام دهد.

نمایی دیگر از پهپاد شاهد 129

این وبگاه آمریکایی در تحلیلی با اشاره به سوابق ترس اسرائیل از پهپادهای ایران و برخی نیروهای مبارز منطقه نوشت: از  سال 2004 به این سو پهپادهای ساخت ایران که در خدمت حزب‌الله لبنان بودند با عبور از آسمان اسرائیل به سمت مرزهای شمالی رفته‌اند. حزب‌الله لبنان همچنین در جریان جنگ‌های 34 روزه  در سال 2006 علیه اسرائیل از پهپادهای ساخت ایران استفاده کرد. حزب‌الله در سال 2012 نیز پهپاد ساخت ایران را به تاسیسات هسته‌ای دیمونا در عمق اسرائیل نزدیک نمود. نیروهای مقاومت حماس در کرانه باختری نیز از انجام چنین عملیاتی خبر داده‌اند و این اواخر گروهی از آن‌ها در حال آماده کردن پهپاد مجهز به سلاح در الخلیل برای حمله به اسرائیل دستگیر شدند.

 
کلمات کلیدی : اسرائبل+ایران+پهپاد
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۲۰:۱۱:۳۳
متاسفانه در ساخت پهباد اسرائیل غاصب از ما بسیار پیشزفته تر است و از پیشرفته ترین کشورهایب جهان در این صنعت است. همان پهبادی که جندی قبل هزاران کیلومتر را طی کرد و ما بعد طی چند صد کیلومتر در داخل خاک ایران نزدیک نظنز ما توانستیم آنرا سرنگون کردیم.
پهبادهایی که از لبنان به سمت اسرائیل پرواز می می کنند بعد ازگمتر از نیم ساعت توسط آنها شکار می شوند چون اگر شکار نشوند در مدت کوتاهی کل اسرائیل را طی می کنند. (3201312) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.