نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432001
ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
در بین ۶۰ شرکت بزرگ هواپیمایی جهان کدام‌یک امن‌ترین و ناامن‌ترین هستند؟ موسسه اروپایی "JACDEC" در گزارش اخیر خود به این پرسش پاسخ داده است. این موسسه جزو معتبرترین موسسات تعیین میزان امنیت شرکت‌های هواپیمایی است.

هنگامی که مسافران سوار هواپیماهای ایرلاین چین می‌شوند ابتدا ظاهرا همه چیز خوب است اما به محض روشن شدن موتور هواپیما و آغاز پرواز، مسافران باید از این‌که یکی از خطرناک‌ترین خطوط هوایی جهان را برای پرواز انتخاب کرده‌اند کمی نگران شوند. خطوط هوایی چین جزو ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان است.

هواپیمایی ملی کلمبیا در میان ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان
یکی از معیارهای رتبه‌بندی خطوط هوایی، میزان تلفات و مرگ مسافران به نسبت کل هواپیماهای یک ایرلاین است و شمار پروازهایی که هواپیماهای آن ایرلاین داشته‌اند. با این معیارها هواپیمایی ملی کلمبیا در میان ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان قرار دارد.

"گارودا" ایرلاین اندونزیایی در میان ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان
این ایرلاین اندونزیایی در رتبه سومین ایرلاین ناامن جهان قرار دارد. برای رتبه‌بندی امن‌ترین و ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان حوادث هوایی 30 سال گذشته ایرلاین‌های مختلف ملاک قرار گرفته است.

حوادث ناشی از خطای انسانی، شرایط آب و هوا و تروریسم در این رتبه‌بندی گنجانده نشده است. مثلا در مورد حوادث هوایی ناشی از تروریسم، بحث امنیت فرودگاه‌ها بسیار جدی است که نیاز به رتبه‌بندی جداگانه‌ای دارد. هرچند حوادث ناشی از تروریسم حدود 10 درصد از کل سوانح هوایی را شامل می‌شود.

همچنین حدود 10 درصد از سوانح هوایی به علت شرایط آب و هوا مانند تراکم برف، مه یا طوفان است. هرچند بسیاری معتقدند که رعد و برق برای پرواز هواپیما خطرناک نیست.

"کاتای پاسیفیک" از هنگ‌کنگ امن‌ترین ایرلاین جهان
در جدول رده‌بندی امنیت ایرلاین‌ها "کاتای پاسیفیک" در رتبه نخست قرار دارد. این ایرلاین با داشتن حدود ۱۴۰ هواپیمای مسافربری از سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی جهان به‌شمار می‌رود.

*"ایر نیوزیلند" در رتبه دومین ایرلاین امن دنیا قرار دارد.

*شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در رتبه دوازدهم امن‌ترین ایرلاین‌های جهان قرار دارد.

*کلا در سال ۲۰۱۶ سوانح هوایی به نسبت قبل کمتر بوده است.

در سال ۲۰۱۶ یکی از بدترین سوانح هوایی سقوط هواپیمای بولیویایی در کلمیبا بود که ۷۶ تن از سرنشینان آن کشته شدند. به گفته مقامات این هواپیما در مجموع ۸۱ سرنشین داشته که ۹ نفر آنان عضو یک باشگاه فوتبال در برزیل بودند.
 
 
کلمات کلیدی : خطوط هواییی ، ایرلاین ها ، امنیت
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۴:۴۱:۰۵
رتبه شركتهاى هوايى ايران را بنويسيد ، خود سانسورى نكنيد ! مسئولان ميبينند و براى ارتقاء شايد تلاشكى بكنند (4102195) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.