نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411707
وضعیت آرا در ایالت های مهم/ترامپ پیش افتاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
آسوشیتدپرس گزارش داد، با آغاز نخستین رای گیری در سه حوزه کم جمعیت ایالت 'نیوهمپشایر' آمریکا، دونالد ترامپ با کسب مجموع 32 رای در برابر 25 رای هیلاری کلینتون، در این سه حوزه بر وی پیشی گرفت.

خبرگزاری آمریکایی در گزارشی افزود: هیلاری کلینتون توانست در نخستین آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا که در 'دیکسویل ناچ' ایالت نیوهمپشایر با کسب چهار رای در برابر دو رای از ترامپ پیش بیفتد، اما اکنون با شمارش مجموع آرا در سه حوزه رای گیری در این ایالت، ترامپ وی را پشت سر نهاد.

پس از رای گیری در روستای دیکسویل ناچ، رای گیری در دو شهر کوچک 'هارتز لوکیشن ' (Hart’s Location) و میلزفیلد' (Millsfield) نیز آغاز شد و در هارتز لوکیشن هیلاری کلینتون 17 رای، ترامپ 14 رای، 'گری جانسون' نامزد حزب لیبرترین سه رای به دست آورند و دو رای برای 'برنی سندرز' و یک رای برای 'جان کیسیک' ریخته شد.

برنی سندرز نامزد حزب دمکرات و جان کیسیک یکی از 17 نامزد حزب جمهوریخواه، در انتخابات مقدماتی و درون حزبی ریاست جمهوری 2016 آمریکا شکست خوردند.

اما در 'میلسفیلد' آرا به نفع ترامپ تمام شد. ترامپ توانست با کسب 16 رای در برابر چهار رای کلینتون، برنده شود، یک رای نیز به برنی سندرز داده شد.

این در حالی بود که پیشتر هیلاری کلینتون توانسته بود در نخستین حوزه رای گیری در دیکسویل ناچ، از مجموع هشت رای ماخوذه، چها ر رای را به دست آورد و ترامپ دو رای و گری جانسون نامزد حزب لیبرترین نیز یک رای به دست آورد. در دیکسویل ناچ یک رای نیز به 'میت رامنی' نامزد شکست خورده در انتخابات 2012 میلادی داده شد. اکنون در مجموع شمارش آرا در این سه حوزه از ایالت نیوهمپشایر، ترامپ با کسب 32 رای توانست بر هیلاری کلینتون که در مجموع 25 رای به دست آورد، پیشی گیرد.

آخرین کمپین‌های انتخاباتی کلینتون و ترامپ در ایالت‌های نوسانی و مهم
به گزارش خبرآنلاین به نقل از دویچه وله، چند ساعت قبل از آغاز کار نخستین پایگاه‌های رای گیری و همزمان با اینکه نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات‌ انتخابات ریاست جمهوری کمپین‌های انتخاباتی برگزار کردند که تا نیمه شب دوشنبه به طول انجامید، نظرسنجی‌ها نشان دادند که هیلاری کلینتون از دونالد ترامپ جلوتر است.

سایت “Realclear Politics” میانگینی از نظرسنجی‌های سراسری گرفته که نشان می‌دهد، کلینتون، نامزد دموکرات‌ها با اختلاف 2 / 3 درصد از ترامپ، نامزد جمهوری خواهان پیشتاز است آن هم در رقابتی که چهار نامزد دارد و دو نامزد دیگر یعنی گری جانسون از حزب "لیبرترین" و جیل استین از حزب "سبزها" به حاشیه کشیده شده‌اند.

براساس نظرسنجی پایگاه “You Gov” کلینتون با کسب 45 درصد آراء در مقابل ترامپ با 41 درصد آراء پیروز می‌شود. در این نظرسنجی 3000 رای دهنده احتمالی شرکت داشتند و درصد خطای آن‌ مثبت و منفی 7 / 1 درصد برآورد شده است.

نظرسنجی صورت گرفته توسط رویترز/ ایپسوس نیز حاکی از آن است که کلینتون 90 درصد شانس شکست ترامپ را در انتخابات دارد اما همچنان پیش بینی می‌کند که در ایالت‌هایی چون میشیگان و پنسیلوانیا که آرای الکترال زیادی دارند، رقابت تنگاتنگ خواهد بود.

کلینتون دوشنبه شب بزرگترین کمپین انتخاباتی خود را در فیلادلفیا واقع در ایالت پنسیلوانیا برگزار کرد که جمعیتی حدود 33 هزار تن در آن حضور داشتند. در این گردهمایی بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق، باراک اوباما، رئیس جمهور کنونی و میشل اوباما، بانوی اول آمریکا به هیلاری کلینتون ملحق شدند.

کلینتون خطاب به حضار گفت: در این انتخابات یک گزینه مشخص وجود دارد. گزینه‌ای میان تفرقه یا وحدت، اقتصادی که برای همه کارآمد است یا تنها به نفع افرادی خاص است. گزینه‌ای میان یک رهبری قوی و استوار یا یک رهبری ضعیف که می‌تواند همه چیز را به خطر اندازد.

کلینتون پس از این مراسم به شهر "رالی"، مرکز ایالت کارولینای شمالی سفر کرد که تا کمپین دیگری را نیز در آنجا برگزار کند؛ ایالتی که یکی از ایالت‌های نوسانی و مهم محسوب می‌شود و در آن رقابت‌ میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بسیار نزدیک است.

ترامپ نیز از قافله عقب نماند و از فلوریدا به کارولینای شمالی، نیوهمپشایر، پنسیلوانیا و میشیگان سفر کرد.

وی در کمپینی در نیوهمپشایر گفت: آیا می‌خواهید آمریکا توسط طبقه سیاسی فاسد اداره شود یا توسط مردم؟ من توافقات تجارت آزاد را زیر پا می‌گذارم، مرزها را می‌بندم و آوارگان سوری را که از نظر من تروریست‌های بالقوه هستند از کشور بیرون می‌کنم.

ترامپ در کمپین برگزار شده در میشیگان گفت: من با شما هستم و برای شما مبارزه خواهم کرد و پیروز خواهیم شد.

براساس آمار خبرگزاری آسوشیتدپرس دست کم 2 / 43 میلیون تن از مردم آمریکا قبل از امروز (سه شنبه) آرای زود هنگام خود را به صندوق‌ها انداخته و یا آن‌ها را ایمیل کرده‌اند. از آنجایی که این روند همچنان ادامه دارد، ممکن است آمار به بیش از 50 میلیون تن برسد.

مدیر کمپین انتخاباتی کلینتون: ترامپ در ایالت‌های مهم شانسی ندارد
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رابی موک، رییس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اظهار کرد که رقیب آن‌ها از جناح جمهوری‌خواه هیچ شانسی برای این که بتواند کاندیدای دموکرات خود را در چندین ایالت مهم پشت سر بگذارد، ندارد زیرا در این ایالت‌ها کلینتون از حمایت کافی برخوردار است. موک همچنین پیش‌بینی کرد که کلینتون در دو ایالت فلوریدا و کارولینای شمالی به پیروزی دست خواهد یافت.

وی در ادامه تصریح کرد: مشارکت اسپانیایی‌تبارها و آسیایی-آمریکایی‌ها در چنین ایالت‌هایی دوچندان شده است.

به گفته تحلیلگران، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی کلینتون در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تشویق رأی‌دهندگان بی‌تفاوت به شرکت در انتخابات بوده است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ، هیلاری کلینتون، انتخابات ریاست جمهوری امریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۶:۵۲:۳۶
اول و آخر ترامپ (4007116) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.