توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506117
نعیمی‌پور: دولت قدر اعتماد مردم را بداند/ بیادی: برخی باندهای اثرگذار نمی‎گذارند تحریم‎ها رفع شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
ایلنا نوشت: یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دوازدهم با اعتماد عمومی که به دست آورده فرصت خوبی برای پیش‌برد اهدافش دارد.

محمد نعیمی‌پور درباره کابینه دوازدهم چالش‌ها و فرصت‌های پیش رویش گفت: مهمترین فرصتی که برای دولت پیش آمده اعتماد عمومی است، امید در مردم ایجاد شده است و تحولات نیز بر اساس آن باید روی دهد. دولت باید قدر این اعتماد را بداند؛ بی‌اعتمادی مردم اجرایی کردن کارها را دچار مشکل می‌کند.

عضو حزب اتحاد ملت در ادامه تشریح کرد: انواع و اقسام مافیای سیاسی در کشور جولان می‌دهند که این بر خلاف آن چیزی است که رئیس جمهوری قول داده است و نباید اجازه چنین چیزی را بدهد، چراکه ماندن آنها مساوی با بی‌اعتمادی مردم است.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به سیاست خارجی ایران در منطقه و جهان اشاره و عنوان کرد: سیاست خارجی ما باید فعال باشد. تازه توانسته‌ایم اعتماد را در سطح دنیا ایجاد کنیم لذا باید با جدیت این موضوع را دنبال کرد. باید با اروپا پیوند محکمی داشته باشیم تا بتوانیم مسائل اقتصادی را پیش ببریم. ممکن است سیاست خارجی به گونه‌ای باشد که ایران یارکشی کند پس باید در سطح منطقه و بین‌الملل به گونه‌ای عمل کنیم که تنش‌زدایی صورت گیرد و حاشیه‌ها کمتر باشد تا به راحتی بتوانیم هر آنچه که می‌خواهیم در جهت قدرت و منافع ملی خودمان به دست بیاوریم.

از دولت روحانی نمی‌توان بیش از آنچه به عنوان برنامه مطرح کرده، انتظار داشت

حسن بیادی با اشاره به مطالبات و انتظاراتی که از کابینه دوازدهم وجود دارد، اظهار کرد: اکثر دولت‌های ما به دلیل ساختارو سیستم اداری نامناسبی که در بخش های مختلف اجرایی کشور حاکم است نمی‌توانند بهتر از دولت قبلی عمل کنند، بدین معنا که علیرغم تلاشی که دارند کارهایشان در مقایسه باهم در رویش و کاهش ها شدت و ضعف‌هایی دارند که نتیجه عملکردشان آنچنان فرقی باهم ندارند.

وی افزود: ما قوانینی در مدیریت نداریم که در شرایط بحرانی بتواند دست دولت را باز بگذارد تا امور کشور را بهتر از این که هست پیش ببرد.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان با بیان اینکه نباید کسی از دولت انتظار بیش از این داشته باشد، اظهار کرد: دولت اگر بخواهد می‌تواند کارهایی را انجام دهد و اساسا هر کس بخواهد و اراده کند می‌تواند کاری را که مشتاق است انجام دهد اما انجام آن کار در گرو شکستن ساختارهایی است که قطعا برای باندهای قدرت و ثروت خوشایند نیست.

بیادی تاکید کرد: عده‌ای از این باندها در جامعه جایگاهی تعیین‌کننده‌ و اثر گذار دارند برای مثال آنان اجازه نمی‌دهند تحریم‌ها به این راحتی کنار گذاشته شود و کشور به حالت غیربحرانی و معمول باز گردد.
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.