توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471710
حامیان روحانی همچنان از مناظره اقتصادی با رقبا طفره می‌روند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹
کارشناسان اقتصادی حامی روحانی علی‌رغم دعوت‌های مکرر اقتصاددانان منتقد دولت، همچنان از حضور در مناظره اقتصادی طفر می‌روند.

به گزارش تسنیم، الیاس نادران اقتصاددان اخیراً در بیانیه‌ای از حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور دعوت کرد با توجه به تعلل رسانه رسانه ملی در برگزاری مناظره‌ میان نمایندگان نامزدها، با معرفی نمایندگان اقتصادی روحانی با او به مناظره بپردازند.

پس از طرح این پیشنهاد، حسام الدین آشنا مشاور روحانی به ظاهر از این پیشنهاد استقبال کرد اما فحوای نوشته او و شرط و شروطی که برای این مناظره گذاشت، نشان داد دولتی‌ها تمایلی به برگزاری چنین مناظره‌ای ندارند.

آشنا سپس در حالی که از قبل مشخص بود که صدا و سیما با برگزاری مناظره‌ میان نمایندگان کاندیداها مخالف است، در نامه‌ای به این سازمان خواستار برگزاری مناظره تلویزیونی میان نمایندگان کاندیداها شد و در مقابل، پیشنهاد نادران را بی‌پاسخ گذاشت.

حالا با گذشت چند روز از این ماجراها و طفره رفتن آشنا، خبرگزاری تسنیم به عنوان یک رسانه معتبر، برای اینکه بتواند از مسیر دیگری پیشنهاد الیاس نادران و برخی دیگر از کارشناسان اقتصادی برای انجام مناظره با نمایندگان روحانی را پیگیری کند، سراغ لیستی رفته است که در آن، 158 نفر خود را اقتصاددان معرفی کرده و از حسن روحانی هم اعلام حمایت کرده‌اند.

پیدا کردن شماره‌های تماس این افراد کمی سخت بود، چه اینکه آنها خیلی شناخته شده نبودند؛ اما خبرنگار تسنیم نهایتا موفق شد که چند تن از این اقتصاددانان را پیدا کند.

در تماسی که با حمیدرضا شرکا و ایرج توتونچیان از امضاءکنندگان بیانیه موسوم به 141 اقتصاددان حامی روحانی، گرفتیم هر دو این اقتصاددانان از برگزاری این مناظره امتناع کرده و حاضر به مناظره اقتصادی با اقتصاددانان منتقد نشدند.

خبرگزاری تسنیم علی‌رغم تمام پیگیری‌های خود و امتناع دیگر اقتصاددانان حامی روحانی از مناظره، آمادگی دارد که میزبان هرگونه مناظره در زمینه اقتصادی میان منتقدان دولت و حامیان دولت بوده و یا این مناظره در هر مکانی که طرفین موافق بودند را پوشش خبری کاملی بدهد.

در این باره حجت‌‌الله عبدالملکی اقتصاد‌دان و عضو تیم اقتصادی حجت الاسلام رئیسی با اشاره به بیانیه موسوم به 141 اقتصاددان حامی روحانی به خبرنگار تسنیم گفته است: تیم اقتصادی حجت الاسلام رئیسی شامل الیاس نادران، مسعود میرکاظمی و حقیر، این آمادگی را داریم تا با هر یک از این افراد پیرامون مسائل این بیانیه و به نظر آنها آنچه وعده‌های نجومی رقیبان روحانی اعلام شده، مناظره کنیم.
 
کلمات کلیدی : مناظره+مناظره انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات ریاست جمهوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.