نظر منتشر شده
۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311311
نقدی به آمار ۱۵ میلیونی افخمی و پیشنهادی برای «هفت»
وقتی افخمی باور دارد که از هر ۵ ایرانی، یک نفر تماشاگر هفت شده!
احسان رستگار، ۲۸ آبان ۹۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
حدود دو ماه از شروع پخش دور سوم برنامه ی «هفت» می گذرد که طی دو مطلب قبلی، ۴ قسمت ابتدایی این برنامه نقد شده است، اما طی دو هفته ی اخیر، بهروز افخمی در مصاحبه هایی که با برخی خبرگزاری ها داشته، برخی نکاتی را مطرح کرده که طرح آن ها خیلی مفید به نظر نمی رسند. مهم ترین آن ها ارائه ی آمار غیرقابل باوری است که نه تنها برای هیچ یک از منتقدین قابل باور نبود، بلکه برای برنامه سازان سیما نیز خیلی عجیب به نظر رسید.

این که بهروز افخمی چطور و از کجا به چنین آماری رسیده، محل سوال است ولی آن طور که وی اعلام کرده، گویا این عدد و رقم ها توسط سازمان به وی اعلام شده است. البته پیش تر نیز مسبوق به سابقه بوده که آمارهای غیر قابل باور توسط مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما اعلام شود؛ برای مثال در فروردین امسال، پس از اتمام تعطیلات نوروز، همین مرکز اعلام کرد که مجموعه ی «فوق سری» مهدی فخیم زاده از «کلاه قرمزی»‌ و «در حاشیه» مهران مدیری،‌ رضایت مخاطبین و تعداد بیننده ی بیشتری را جذب کرده است! این آمار توسط بسیاری از منتقدین در رسانه های مختلف، با نگاه های فرهنگی و سیاسی متضاد، هم زمان مورد نقد جدی قرار گرفت تا آن جا که برخی طنزنویسان نیز آن را سوژه ی طنز قرار دادند. هیچ کس باور نکرد که «فوق سری»‌ از «کلاه قرمزی» و «در حاشیه» پر مخاطب تر بوده است. حتی بسیاری از منتقدان قبول نکردند که نه تنها رتبه ی اول پرمخاطب ترین بلکه رتبه ی دوم به «فوق سری» تعلق داشته باشد.

پس صرف این که درصد یا تعدادی از مخاطبین توسط سازمان یا خود برنامه ساز اعلام شود، دال بر این نیست که آن آمار الزاما صحیح بوده و باید توسط منتقدان، مخاطبین و افکار عمومی منطقی به نظر برسد. مخصوصا با لحاظ کردن آمار کاملا اشتباه و نامعقولی که در بند پیش، به آن اشاره شد، مشخص می شود که مسبوق به سابقه بوده که آماری کاملا غلط و غیر علمی توسط سازمان اعلام شود.


پرسش و پاسخ مربوطه در خبرگزاری فارس به شرح زیر است:

فارس: آماری از مخاطبین«هفت» و ریزش آنها دارید؟

افخمی: همین سه برنامه؟ به ما 15 میلیون نفر را گفته‌اند، در مورد برنامه آقای گبرلو هم گفته‌اند به یک میلیون نفر رسیده بود. یک میلیون نفر برای تلویزیون فاجعه است.

فارس: این توقف تاثیر منفی نداشته است؟

افخمی: احتمالا تاثیر مثبت داشته است، بالاخره مردم به جمعه‌ها عادت کرده بودند و اگر خود آقای گبرلو هم بعد از سه ماه شروع می‌کرد، در شروع مجدد بیشتر از یک میلیون مخاطب داشت.

فارس: این آمار را از چه طریقی دارید؟

افخمی:‌ از روی پیامک‌ها و مقدار مراجعه به سایت هفت ارزیابی می‌شود و تخمین می‌زنند.


مصاحبه ی افخمی پس از پخش قسمت چهارم انجام شده بود اما آماری که او ارائه داد مربوط به سه قسمت مقدماتی هفت جدید است. با آماری که افخمی از برنامه اش اعلام کرده، گویی تصورش این است که برنامه ی «هفت» از حیث تعداد مخاطبین با برنامه ی «نود» در حال رقابت است! استدلال های عجیبی مانند این که تعطیلی چند ماهه ی برنامه (تعطیلی بین اتمام دور دوم و شروع دور سوم) به رشد مخاطب کمک کرده هم مشخص نیست از چه منطق رشد و ریزش مخاطب در مدیریت رسانه پیروی می کند.

۱۵ میلیون مخاطب یعنی تقریبا از هر ۵ ایرانی، یک نفر برنامه ی هفت را می بیند! یعنی با اغماض این طور می توان گفت که اگر هر کدام از ما در جمعی حدود ۵ نفره باشیم، به طور میانگین یک نفر هفت را می بیند! نگارنده این پرسش را نه تنها از جمع های عموم بلکه از جمع های رسانه ای و دانشجویی - که طبیعتا بیش از دیگران پیگیر «هفت» و سینما هستند - پرسیده و به نتایجی خیلی دور از آمار ارائه شده دست یافته است.

سوال این جاست که مگر از افخمی توقع می رفته که طی یک ماه، مخاطبین را از یک میلیون به ۱۵ میلیون برساند؟! مضاف بر این که به نظر بهروز افخمی که با ذائقه ی مخاطب آشناست، آیا واقعا هفت سابق که زنده پخش می شده، یک میلیون مخاطب داشته و هفت فعلی که تولیدی است، ۱۵ برابر آن مخاطب جذب کرده است؟ خود افخمی این آمار را باور می کند؟

در قسمت پنجم هفت، دوربین هفت به میان اهالی سینما رفت و خبرنگار هفت درباره ی هفت افخمی پرسید. جالب این جا بود که با توجه به پاسخ های بازیگران و فیلم سازان همان گزارش «هفت»، گویا حتی سینماگران - که هفت را برنامه ی صنفی خود می دانند - هم با نسبت ۵ به ۱ هفت را نمی بینند، با این حساب چطور توقع می رود که این آمار برای عموم مردم که دغدغه های سینمایی شان قطعا از سینماگران کم تر است، صدق کند؟!

به هر ترتیب هفت «سوم»، با روند رو به رشدی که دارد، به نظر نمی رسد نیازی به حاشیه سازی هایی از این دست و ارائه ی آمارهای غیر قابل باور داشته باشد. اگر بهروز افخمی گمان کرده که حاشیه سازی و جنجال آفرینی همیشه الزاما به افزایش مخاطبین کمک می کند، بد نیست این نکته را هم لحاظ کند که جنجال مثل یک شمشیر دو لب، یک جا ممکن است جاذبه آفرین باشد و اگر از حدی بگذرد، اصل و متن برنامه را می تواند به حاشیه ببرد و آفت «هفت» شود.


درباره ی قسمت پنجم هفت:

حواشی ای که حول حضور علی معلم در هفت و نقد سخنان همایون اسعدیان توسط معلم و افخمی رخ داد،‌ فقط با حضور اسعدیان و صحبت رو در رو قابل نقد است و نویسنده به قضاوت قطعی در مورد حقانیت نظر اسعدیان یا افخمی و معلم نرسیده است، اما آن چه بدیهی است، ادبیات و لحن افخمی نسبت به اسعدیان، در خور شان کارگردان فیلم «طلا و مس» نیست. اگر کارگردانی تنها فیلمش «طلا و مس» بوده باشد، می طلبد که افخمی او را این گونه تحقیرآمیز خطاب نکند. اگر افخمی داعیه دار احیاء ارزش ها در برنامه ی هفت است، این رفتار اصلا اخلاقی و قدردانی از ارزش ها محسوب نمی شود که افخمی به کارگردان «طلا و مس»ی که مورد تقدیر رهبر انقلاب هم قرار گرفت، بگوید «اگر سخنگو نبود ما او را در حدی نمی‌دانستیم که او را دعوت کنیم.»


یک پیشنهاد برای هفت سوم:

از مطالباتی که هم زمان هم مورد درخواست اهالی سینماست، هم منتقدین و هم مخاطبین،‌ زنده بودن لا اقل بخشی از برنامه ی «هفت» است. به نظر چه از حیث فنی و چه از نظر موافقت مسئولان سازمان و شبکه ی ۳، بسیار مفید و موثر به نظر می رسد که لا اقل ۳۰ تا ۴۵ دقیقه از هفت، به طور زنده پخش شود. وجود بخشی که در آن گفت و گوها و مناظرات به طور زنده پخش شوند، بسیار لازم است؛‌ برای مثال در قسمت قبل، گفت و گوی افخمی و معلم، اگر زنده می بود و اسعدیان احساس می کرد به او ظلم شده، می توانست به راحتی روی خط هفت بیاید و نکاتش را مطرح کند که به حق هم نزدیک تر بود و از نظر حرفه ای نیز قواعد متعارف، بهتر رعایت می شد.
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۱۰:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۰:۲۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۳ ۰۱:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۰۹:۱۵
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۶ ۱۶:۳۱
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۶ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۰ ۱۱:۴۴
 
۱۳۹۴/۰۷/۳۰ ۱۶:۳۳
 
۱۳۹۴/۰۷/۰۹ ۰۸:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : بهروز افخمی، مسعود فراستی، برنامه هفت، سینمای ارزشی، شبکه سه، علی اصغر پورمحمدی، غلامرضا میرحسینی
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۰:۱۱:۴۵
منطق جناب افخمی،مثل فیلمسازیشون آب دوغ خیاریه! (3334913) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۵:۳۹:۲۵
آنچه من در خصوص منطق آب دوغ خیاری دیدم منطق مسئولین فخیمه سینمایی این دولت است (3335340) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۰:۱۲:۱۹
آقای افخمی هم به سبک احمدی نژاد، خود گوید و خود خندد و خود برای خود کف زند... (3335500) (alef-18)
 
شوخ طبع
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۷:۳۹:۳۰
بنده خدایی توی سوپرمارکت داشت هفت رو میدید پرسیدم علاقه داری؟ گفت نه بابا کنترل خراب شده رو این قفل شده باید تحملش کنم. یه نفر از 15 میلیون کم شد و عددش شد 14 میلیون و نهصد و خورده ای هزار نفر (3336011) (alef-18)
 
بیدار
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۱:۱۶:۴۰
خودت آب دوغ خیاری
من بیننده پا براقرص این برنامه ام (3336465) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۰:۲۷:۰۹
حتی بسیاری از منتقدان قبول نکردند که نه تنها رتبه ی اول پرمخاطب ترین بلکه رتبه ی دوم به «فوق سری» تعلق داشته باشد!

منتقدان قبول نکردند یعنی چی؟! فهمیدن این موضوع نیاز به نظرسنجی داره. دلبخواهی نیست که منتقد بخواد قبول کنه یا نکنه. خیلی از فیلما رو منتقدان قبول ندارن ولی فروش خوبی دارن. (3334927) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۱:۰۱:۰۲
من که هفت نمی بینم (3334958) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۱:۲۷:۰۹
مردم اصلا اين قدر صدا و سیما رو نگاه نمی کنند امثال افخمى از توهم خارج شوند (3335002) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۵:۴۲:۰۰
آقای مردم! شاید منظورت از مردم خودت هستی و شاید هم فامیلت مردم است
لطفا وقتی پای رایانه ات نشسته ای و احتمالا کمتر از خانه هم به همین دلیل بیرون می روی از طرف بیش از 70 ملیون آدم حرف نزن و مردم را متهم نکن که همه از دم فیلمهای فاسد ماهواره دشمنانشان را بر صدا و سیمای کشور خودشان ترجیح می دهند ... (3335344) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۲:۴۰:۵۲
آقایان به جای مثبت زدن به نظر کسی که نوشته مردم اصلا ... لطفا جواب این دوستمان را بدهند و دلیل بیاورند چرا ماهواره که می دانند برنامه ریزی غربی ها برای فروپاشی کانون گرم خانواده است را بر برنامه های تلوزیون کشور خود ترجیح می دهند؟ ... با مثبت زدن که معلوم هم نیست منشاء آن چیست پاسخی ارائه نمی شود ... (3336502) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۵:۴۲:۵۷
شما برو یک جستچوی ساده بکن ببین چند ملیون مردم در برنامه هایی مانند خندوانه پیامک داده اند ...
این حس خود مردم پنداری شما هم نوبر است و اقعا .. (3335345) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۳۹:۲۷
چندین ساله که اخبار الف رو دنبال می‌کنم. تا به حال ندیده بودم این همه + به یه نظر داده بشه! (3335681) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۴۴:۵۵
آمار کامنت فوق ازنمونه های بسیار بالای الف هست، یک رکورد که امیدوارم مدیران رسانه ملی ببینند ودرفهميدنش همت کنند. (3335687) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۲:۳۷:۵۱
در یکی از نظرات بالا استدلال محکمی شده است و شما آنرا پاسخ بده
اینها که به برنامه های مانند خندوانه ملیونی پیامک داده اند از کره مریخ بوده اند؟

درست است عده ای از مردم ماهواره نگاه می کنند اما واقعا بسیاری از مردم دوست ندارند که حرمت خانواده و ناموسشان با دیدن فیلمهای ماهواره ای به خطر بیفتد
حتی بسیاری هستند که ماهواره داشته اند اما عاقلانه آنرا کنار گذاشتند چون از آثار زشت آن آزرده شدند .. (3336501) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۲:۴۱:۵۴
آیا این دلیل است چون من برنامه های رسانه ملی را نمی پسندم پس خودم و عزیزانم را در چاه ویل ماهواره بیندازم و بین خودمان دشمنی درست کنم؟... (3336503) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۱:۴۳:۲۴
بنده هفت نگاه نمی کنم هشت هم بیاد نگاهش نمیکنم (3335020) (alef-18)
 
کوروش کبیر
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۱:۵۴:۵۵
مسئولین همیشه از خودشان راضی هستند. (3335037) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۲:۲۳:۳۲
من مدتهاست که برنامه های سیما را به جز برخی مسابقات فوتبال نگاه نمی کنم و بیشتر برنامه های شبکه های ماهواره ای را دنبال می کنم.

در نتیجه حتی اگر بهترین سریال و یا برنامه پخش شود من حتی متوجه آن هم نمی شوم. به نظر من کسانی که ماهواره دارند خیلی کم شبکه های داخلی را می زنند حالا چه خوب باشد چه بد و این آمار تخیلی بیش نیست. (3335079) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۴:۴۰:۱۹
من هم كه ماهواره ندارم تلويزيون نگاه نميكنم. تلويزيون جز گفتگوهاي دونفره و معدودي فيلم زير خاكي مگر چيزي هم داره؟ (3335336) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۵:۴۴:۲۷
شما تماشای برنامه های دشمن خودت و ملتت را در ماهواره ها بر برنامه های مردم خودت ترحیح می دهی لطفا از تخیل بیرون بیا آنوقت دیگران را تخیل متهم کن. (3335346) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۲:۳۲:۱۰
دقیقا چون تهی و فاقد هر محتوای اصیلی هست از همان ابتدا به تولید "حاشیه" اهتمام کرده است. کیفیت بسیار پائین در یک تولید تلویزیونی از تدوین تا زمانبندی و آداب برنامه و محتوا، نشان از بی تدبیری تصمیم گیران تلویزیون دارد.

این فصل از "هفت" به یقین شکست خواهد خورد. (3335095) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۳:۱۵:۵۸
این برنامه نیست ، فیلم سینمایه ! (3335149) (alef-18)
 
ازمابهتران
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۳:۲۹:۴۵
برنامه کسالت آوری است! آقای احتمالا افخمی دچار خودشیفتگی شده! (3335167) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۵:۴۶:۲۶
آنچه برنامه هفت نیاز دارد که ظاهرا در حال انجام است دفاع از مردم است که چرا با سینما قهر کرده اند نه دفاع از مسئولان خود شیفته سینمایی از جمله مسئولیت بسیار ضعیف اقای ایوبی (3335348) (alef-18)
 
اشكان احمدي
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۲۳:۵۵:۴۰
كل تلويزيون ٢٠٪ مخاطب نداره اونوقت يه برنامه اينقدر مخاطب داره؟
اصلا برنامه نود چقدر مخاطب داره؟
بيش از ٥ ميليون ميشه اصلا؟
عوام فريبي تا چه حد؟ (3335191) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۵:۴۵:۲۱
یعنی شما از تعداد پیامکهای می فهمی که چند نفر مردم برنامه ای را نگاه می کنند..
کجا سیر می کنی شما؟!! (3335347) (alef-18)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۲۰:۳۹:۴۳
بنده کاری به هفت ندارم معلمی هستم در یک روستا از یک استان محروم که بیش از60درصد دانش آموزان در خانه هایشان گیرنده ماهواره داشته وبا اکثر شبکه ها وبرنامه هایشان آشنایی دارند (3336232) (alef-18)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۰۱:۴۹
تازه در مورد برنامۀ 90 هم باید به دو ویژگی بارز و ویژه اش توجه داشت :
یکی اونکه در حال حاضر، ، تنها برنامه ایست که صدای " مخاطب پشت خط " را بطور مستقیم روی آنتن می بره و پخش میکنه ، هر چند که همۀ مخاطبین دارای اسم و رسم و با هویت کاملا شناخته شده اند و همگی دست اندر کار(نه مخاطبین ناشناس!!!! کوچه و خیابون ) ؛
دوم هم اینکه در چالشگری اصولا آنقدر جلو میره که همه رو بجون هم میندازه !!!؛
(البته در این یک مورد برنامۀ هفت فعلی با اون مشترکه وهمین تاکتیک رو در پیش گرفته البته بطور غیر زنده !!!)؛ (3335640) (alef-18)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۱:۳۹:۵۵
اصلا به سپردن برنامه تلویزیون به یک کارگردان سینما رو ندارم!
کارگردانان سینما دارای طرزفکر ها و علایق خاص هستند و همین نگاه خاص که در فیلمسازی کمکشون میکنه در برنامه سازی و علی الخصوص نقد دیگران تبدیل به آفت میشه!

اصولا این جماعت جنبه داشتن کرسی نقد رو ندارند! (3335285) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۱:۵۳:۱۶
100 هزار نفر هم برنامه 7 رو نگاه نمیکنن خیلی دست بالا گرفتی کاری نداره از مخاطبتون بخاین پیامک بزنه (3335297) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۳:۵۰:۱۸
احتمالا منظورشان از 15 میلیون بیننده 15 میلیون نفری هستند که کلا برنامه های صدا و سیمای ایران را نگاه می کنند این امار با 1 از هر پنج نفر می خواند. (3335331) (alef-18)
 
مومنی
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۳:۵۳:۳۷
برای شناخت افخمی توجه کنید فقط به این خاطره از خودش: میگه زمان نمایندگی توی مجلس با بغلی ها هماهنگ میکردیم و من شروع میکردم میگفتم مثلا هوووو بقیه هم با من همراهی میکردند.. جو راه مینداختیم و میخندیدیم... انگار دبستان بوده یارو.. اینه الگو و شاخص هنری؟؟ الف سانسور نکنی.. (3335332) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۸:۵۲:۰۲
به قول فراستی این برنامه 7 جناب افخمی ...ست!! (3335435) (alef-18)
 
سامی
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۹:۰۴:۰۱
چیییییییییی
من و اطرافیان، دوستام و فامیلموم ۵۰، ۶۰ نفری میشیم، الان تو تلگرام ازشون پرسیدم چون خودم از سایت الف اولین باره اسم این برنامه رو میشنوم.

نه آقا ما ۱ نفر هم نداریم هفت ببینه، آمار از کجا آوردی!!! (3335443) (alef-18)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۹:۲۰:۱۱
فکرکنم مشکلات دیگه حل شده چسبیدیم به برنامه هفت. (3335458) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۹:۲۶:۲۸
واقعا واسه پولي كه مى خواد بگيره بازار گرمى مىكنه كسي صدا و سيما را تماشا نمىكنه (3335463) (alef-18)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۹:۴۴:۲۴
اگه از هر 5 نفر یکی هفت میدید صد درصد از هر 5000 نفر یکی سینما میرفت ولی میبینیم اینطور نیست، پس حرف اقای افخمی صد در صد اشتباه هست، حداقل من و خانواده ام بطور کل که 50 نفر هستیم هیچکدام این برنامه رو نمیبینیم (3335476) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۹:۵۴:۱۹
بابا چرا گير ميدي ..ميخواسته بگه هزار ..گفته مليون.اينكه اينقدر صغري و كبري چيدن نداره..جناب رستگار ..براي افخمي هم شمشير از رو بستي ها..تا حالا چند تا متن نوشتي براش اونهم از نوع تند.. (3335487) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۴:۱۶:۰۵
سلام.
بسیاری از سینماگران ما اصولا انسان های خودشیفته ای هستند و عاشق این هستند که لباس متفاوت بپوشند و روی فرش قرمز خودنمایی و جلوه گری کنند.
دریغ از ارائه کار با ارزش و قوی. فیلمنامه ها الکی و سطحی، نه پیچیدگی خاصی دارد نه انسان را به فکر فرو می برد. بازی ها تکراری و کلیشه ای (3335795) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۵:۰۶:۵۴
بنده در بین اطرافیانم که همه قشر دانشگاهی هستند ادمهایی هستند هر چند وقت برنامه 90 را نگاه می کنند ولی تابحال کسی رو ندیدم 7 رو نگاه کنه
و این عددی که دادن از اعتماد به نفس بالای ایشون ناشی میشه و این از عجایب روزگاره
زور بزنه هر برنامه رو 60 هزار نفر ببینن حالا فوقش 90 هزار نفر نه دیگه 15 میلیون
حالا میگفتی 150 هزار نفر یه حرفی بود. (3335833) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۷:۳۶:۳۵
این برنامه 7 رو فوقش هفت هشت نفر توی کشور ببینن احتمالا به 10 هزار نفر هم حین کانال عوض کردن ببیننش. اون هفت هشت نفر هم دوستان عاشق پاریس و شمع روشن کنای ما هستن جلو سفارت فرانسه
اخه تلویزیون خودمون رو کی نگاه میکنه
این مجری هاتون هم خیلی جالبن سبیل های جالبی میذارن میخام اینو بهتون بگم که ادم با سبیل گذاشتن هنرمند نمیشه (3336009) (alef-18)
 
yousef
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۷:۵۹:۴۳
منظورش کل سه برنامه ی گذشته بوده که شاید منطقی باشه
یعنی هر برنامه 5 میلیون نفر (3336039) (alef-18)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۸:۰۱:۰۹
افخمی: همین سه برنامه؟ به ما 15 میلیون نفر را گفته‌اند
معلومه که منظورش مجموع سه برنامه قبل بوده (3336043) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۹:۵۴:۱۸
وقتي طرف حسابت ناشي باشد و شما هم مرد رند و از اتفاق در اين زمينه دوره هايي هم ديده باشي و تجاربي اندوخته باشي، مي تواني اينگونه حرف بزني و براي تهيه ي هر قسمت برنامه چندين ده مليون از كارفرما بخواهي. (3336180) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۹:۵۳:۵۶
سلام.بنده استاد دانشگاه هستم.از تلویزیون فوتبال میبنم و گاهی برنامه های استثنایی چون خندوانه.ماهواره هم ندارم چون اون مزخرف تر از تلویزیون خودمونه.
کتاب می خونم..... رمان....روانشناسی و... سالی 30-40کتاب (3336871) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
وقتی افخمی باور دارد که از هر ۵ ایرانی، یک نفر تماشاگر هفت شده!