توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480081
ممنوع التصویری فراستی به دلیل انتقاد از روحانی؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
وب سایت آی سینما نوشت: دو روز پیش مسعود فراستی منتقد جنجالی برنامه «هفت» در گفت وگوی کوتاهی علت جدایی خود از این برنامه را دلایل شخصی و عدم تمایل خود برای حضور در این برنامه سینمایی عنوان کرد. اما سایت «مشرق» امروز مدعی شده است که دلیل اصلی عدم حضور فراستی در سری جدید این برنامه، انتقاد او از نحوه حضور حسن روحانی در میان کارگران بوده است. برنامه ای که اردیبهشت ماه سال گذشته به روی آنتن رفت و تا ده ماه پس از آن مسعود فراستی تقریبا هر هفته در برنامه «هفت» حضور پیدا می کرد.

  17 اردیبهشت ماه سال گذشته، مسعود فراستی به همراه محمد تقی فهیم فیلم سینمایی «بادیگارد» ساخته ابراهیم حاتمی کیا را در برنامه «هفت» نقد کردند.  در آن برنامه مسعود فراستی به حضور حسن روحانی در جمع کارگردان شرکت «مپنا» واکنش نشان داد و گفت با وجود این که به حسن روحانی رای داده است و از برجام دفاع می کند، اما منتقد حضور رییس جمهور با ماشین شاسی بلند مشکی در میان کارگران است.

پس از انتقاد مسعود فراستی از رییس جمهور در اواسط اردیبهشت ماه سال 95، این منتقد سینمایی نزدیک به ده ماه هر هفته در برنامه «هفت» حضور پیدا می کرد و بدون هیچگونه مشکلی با ادبیات خاص خودش به نقد فیلم های سینمایی می پرداخت.

پس از اعلام خبر تغییر در عوامل برنامه «هفت»، مسعود فراستی بالاخره دو روز پیش، دلیل جدایی خود از این برنامه را عدم تمایل خود برای ادامه آن و دلایل شخصی عنوان کرد.

اما امروز سایت اصولگرای مشرق، مدعی شده است که مسعود فراستی به دلیل انتقاد از حسن روحانی در اردیبهشت ماه سال گذشته، ممنوع التصویر شده است.

در بخش هایی از خبر «مشرق» آمده است: «علت حذف مسعود فراستی و جمع شدن برنامه‌ای که بهروز افخمی سکاندارش بود، انتقاد مسعود فراستی به  نحوه حضور رئیس جمهور در میان کارگران است. یک منبع آگاه به مشرق گفت از زمانی که این انتقاد توسط فراستی مطرح شد، دولتی‌هابه دنبال حذف وی از برنامه هفت و کلا از رسانه ملی بودند، منتها جدال افخمی و ایوبی و جدل این برنامه با هیات داوران فجر، فرصت خوبی را برای دولت و وابستگان فراهم کرد که با فشار بیشتری و بدون اعلام رسمی توسط سازندگان، برنامه هفت برای همیشه تعطیل شود. حالا باید  منتظر ماند و دید مدیران رسانه ملی چگونه در مقابل این خواست دولت مقاومت می‌کنند.»
 
 
کلمات کلیدی : مسعود فراستی + برنامه هفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.